نمایشگاه نفت و گاز،نمود بارز مشارکت صف و ستاد شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری


نمایشگاه بین المللی سالیانه نفت،گاز،پالایش و  پتروشیمی رخداد بسیار مهمی است که هرساله هم زمان با برگزاری آن در پایتخت به فراخور امکانات و قابلیت های شرکت های نفتی، جمعی از کارشناسان  با هدف به روز سازی و تبادل اطلاعات با سازندگان و تأمین کنندگان داخلی و خارجی قطعات و مایحتاج مورد نیاز صنعت نفت شانس حضور در آن را می یابند.
امسال نیز بیست و هفتمین نمایشگاه سالانه نفت،گاز،پالایش و  پتروشیمی از ۱۸تا۲۲اردیبهشت در تهران برگزار گردید.خوشبختانه با مهیا شدن شرایط توفیقی حاصل گردید تا من نیز بعنوان یکی از اعضای گروه دوم اعزامی از شرکت نفت و گاز آغاجاری مفتخر به بازدید گردم.
اگر چه برای نوع بشر ضرب الاجل ها همیشه توأم با اضطراب و استرس بوده اند.لکن برای برخی افراد که از قضا من هم در زمره همین گروه هستم بواسطه ابتلا به نوعی کمال گرایی و وسواس برای به سرانجام رساندن تمام و کمال امور،چنین اضطراب و استرسی شدید و گاه طاقت فرسا است.عجیب تر اینکه این جماعت گاه مواردی را ضرب الاجل تلقی می کنند که ممکن است توسط دیگران خیلی جدی گرفته نشوند!
لذا، بواسطه بیم از بروز اشکالی در پروسه پر مشقت رفت و برگشت،از چند روز قبل حضور در نمایشگاه ضرب العجلی شد که بطریقی زندگی شخصی و حرفه ای ام به دوره زمانی قبل و بعد از این سفر کوتاه تقسیم گردید.در نتیجه،صبح روز پنج شنبه ۲۰اردیبهشت پس از پیاده روی مدیتیشن گونه صبح و رسیدگی تفریح گونه جزئی به سبزی های باغ، دیگر هرگز نتوانستم بر اینرسی خود برای شروع کاری جدی غلبه کنم و فقط و فقط به مهیا سازی مقدمات سفر پرداختم.
مع الوصف،اکنون که با تمام نشیب و فرازها موفق به افزودن این تجربه گرانبها به سبد خرید تجربه های زندگی شخصی و حرفه ای شده ام.در راستای بعد فضیلت مدنی از ابعاد چند گانه وظیفه شهروند سازمانی ام تصمیم گرفته ام تا برخی از فواید بلند مدت برنامه ریزی و به سامان رساندن چنین گردهمایی هایی را برای اهداف سازمان بشرح ذیل بیان کنم:
۱)برنامه ریزی و نهائی سازی پروژه ای که جمعی از برجسته گان سازمانی با ترکیب نیرو و ساختار سازمانی متفاوت را در زمان و مکانی خاص گردهم آورد نشان از  شکل گیری رابطه ترکیبی،هم افزایی و بی شک موفقیت آمیز  بودن مشارکت صف و ستاد آن سازمان دارد. چرا که از جمله ویژگی های طرح مشارکت موفق این است که هر شریکی باید از نقاط قوت و ضعف طرف دیگر مطلع باشد.در خیلی از مشارکت های اثر بخش ،نقطه قوت یک شریک،نقطه ضعف طرف دیگر است.لذا،ایجاد رابطه ترکیبی موثرتر است.این ویژگی به هم افزایی منجر می گردد.
کما اینکه،در غرفه های سازندگان و صنایع مختلف هم  نمود این نوع مشارکت بوضوح قابل مشاهده بود.زیرا حتی آبدارچی غرفه  هم با همان شور و حرارت مدیر بازرگانی از کیان  و برند شرکت خود دفاع می کرد!
۲)اندیشمندان منابع انسانی بر این باورند که برای بهبود رابطه صف و ستاد به منظور  تضمین موفقیت سازمان باید زمان اختصاص داده شود.یک رابطه رشد نمی کند و توسعه نمی یابد ،مگر اینکه برای هدف ویژه بهبود آن زمان کافی اختصاص یابد.زمان اجتماعی اختصاصی برای چنین هدفی ممکن است به اندازه زمان کار موثر و با ارزش باشد.
از حق نباید گذشت که صرف هزینه و زمان برای حضور این تعداد از نفرات صف‌و ستاد شرکت آغاجاری و در حقیقت زندگی دو شبانه روزی در کنار همدیگر هزینه بجا و شایسته ای برای بهبود رابطه صف‌وستاد و بالتبع موفقیت طولانی مدت سازمان بود.
۳)از جمله عوامل عمده عدم موفقیت در کنترل حوادث جدی و پرهزینه در صنایع مختلف تسلیم عوامل پرفشار و زودبازده شدن به بهای چشم پوشی از اقداماتی است که در طولانی مدت با کمک به پیشگیری از وقوع حوادث جدی منافع بیشماری برای سازمان بدنبال دارند.
در این راستا ،سفر روشی موثر برای جلوگیری از فرسودگی روانی از طریق ریلکس سازی و رهائی از نگرانی و اضطراب است.در حالیکه شاید در کوتاه مدت پر هزینه و تلف کننده  وقت تلقی شود. ولی در مجموع موجب می شود تا کارمند از مابقی زمان استفاده بهینه و مطلوب تری کند.در واقع انسان به تغییر منظره و وسعت بخشیدن به افق دید نیاز مبرم دارد.
بعلاوه، تمرکز بر سلامت فیزیکی،جلوگیری از خستگی مزمن یا فرسودگی روانی از جمله عوامل تقویت کننده خلاقیت و نوآوری نیروی کار است که با تنوع و خروج از یکنواختی حاصل می گردد.
فراتر اینکه، از جمله روش های شکفتن نوآوری ،خلق یک اکوسیستم چالاک و با طراوت برای ارتباط درونی و ارضای وابستگی ها نسبت به همدیگر بطریقی است که نیازهای فیزیکی،شناختی و احساسی افراد پشتیبانی شود.
بنابراین،جمع کردن جامعه نمونه ای از کارمندان نسل های مختلف شرکت نفت و گاز آغاجاری و گذران وقت با همدیگردرنمایشگاه،اتوبوس،هواپیما،سالن فرودگاه،رستوران و لابی هتل،حس و هوای امیدیه را در هوا و طبیعت دلپذیر و مطبوع موسم خاص شمال تهران تداعی کرد .در نتیجه،از یک سو خرید تجربه ای برای یکایک همکاران با اثرگذاری به ماندگاری عمر با برکت شان بود،از سوی دیگر زمینه ساز بهبود محیط کار،افزایش خلاقیت،نوآوری و رفع عوامل زمینه ساز حوادث جدی و پر هزینه هم بود.
۴)هر چه سازمان بزرگتر باشد،وضعیت عدم همیاری و همدستی در آن بدتر می شود.فقدان همیاری و همدستی مانع نوآوری و ابداع گردیده و اثر ناامید کننده ای بر روحیه و دلگرمی نیروی انسانی دارد.در طولانی مدت هم می تواند موجب نزول و افول تعهد و شهرت برند گردد.این در حالی است که بندرت عدم همیاری و همدستی ناشی از کینه توزی،حسادت و سایر ناهنجاری های فردی است،زیرا انسان برای ارتباط آفریده شده است و با تنهایی امکان بقا ندارد ،انسان بودن یک ورزش تیمی است.
لکن،متاسفانه در اکثر سازمان های بزرگ:
۱)توجه کارکنان را بجای  بیرون یعنی هم تیمی ها و مشتریان،به درون برای نگرانی راجع به خود و بخش خودشان  معطوف می کنند.
۲)بجای اثر جمعی،به موفقیت شخصی پاداش می دهند.
۳)بجای استواری بر هدف و استراتژی،فوریت نتایج مالی را تشویق می کنند.
لذا،جستجوی زمینه مشترک و گاه تجربه مشترک از جمله گام های موثر رفع تعارض در سازمانی بزرگ و متنوع است.
بی شک نفس مدیریت و برنامه ریزی سفر کوتاه نمایشگاه بیست و هفتم با معطوف کردن توجه نفرات به هم‌تیمی ها،پاداش دهی به اثر جمعی و مد نظر داشتن استراتژی و هدف بلند مدت سازمان، گامی بسیار موثر در رفع تعارضات و تسهیل همکاری و هماهنگی بین بخشی و بین نسلی برای تحقق اهداف خرد و کلان سازمان بود.
۵)بر اساس نگرش نوین منابع انسانی مدرن؛حتی برای موفقیت تیم تمام ستاره نیز سرگرمی الزامی است.برای تضمین و استمرار موفقیت سازمان باید پیروزی های خود را جشن بگیرید، به اعضای تیم برای دستاوردهایشان پاداش بدهید،بعد از پیروزی بزرگی پارتی بگیرید.
مضافاً اینکه،از جمله عوامل کاهش استرس محیط کار،برجسته سازی ستایش و قدردانی مطابق با نگرش خاص کارمند در این خصوص است.
ترکیب جمعیتی مسافران سفر نمایشگاه بیست و هفتم و هماهنگی مثال زدنی ادارات خدماتی و متولیان حوزه ارتباطات و رسانه نمود بارز برگزاری شکلی از پارتی موفقیت و برجسته سازی ستایش و قدردانی از کارشناسانی بود که بلاشک گلچین شده سازمان برای ماموریتی خاص بودند.
صد البته،ناگفته هویدا و بدیهی است که نتایج کوتاه مدت حاصل گردیدند.
شاد،موفق و پیروز باشید

قسمت دوم و آخر؛چگونگی کنترل و مدیریت کمال گرائی


توصیه من بشرح ذیل است:
۱)کتاب های برنه برآون را بخوانید( برنه برآون نویسنده‌ پرمخاطب، استاد پژوهشی دانشگاه هیوستون، مجری پادکست و سخنران مجموعه‌ی تد است. تاکنون بسیاری از کتاب‌های این نویسنده در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفته اند. از جمله آثار او می‌توان به «جرئت بسیار» و «موهبت کامل نبودن» اشاره کرد. این کتاب‌ها در زمینه‌ شجاعت، آسیب‌پذیری، شرم و همدلی هستند.)
۲)گروهی مشورتی از افرادی درست کنید که شما را به چالش می کشند،آنها کمک می کنند تا اعتمادتان به رهبری تان رشد کند و پند و اندرز قابل اعتمادی ارائه می کنند.
۳)محیطی ایمن برای خود و اعضای تیم تان جهت به اشتراک گذاشتن فیدبک خلق کنید.موقعی که گیر می کنید از اعضای تیم تان تقاضای کمک کنید.
۴)با تفویض اختیار مشکلی نداشته باشید.هر کاری ممکن است دقیقا" به روش شما انجام نشود،اما بدان معنی نیست که کارها بخوبی انجام نمی شوند.در خصوص انتظارات خودتان از اعضای تیم تان شفاف باشید و درک کنید که هیچ کس حتی خود شما  کامل نیستید.
۵)با خودتان و دیگران دلسوز و با محبت باشید.با وجود شفقت و ترحم،کمال گرائی به سختی دوام خواهد داشت.از طبیعت انسان که با بیشترین قطعیت،ناقص بودن است استقبال کنید.
۲)وکیل و مالک شرکت حقوقی در ایالت لوئیز یانا،بعنوان وکیلی که شرکت حقوقی کوچک خودش را بنیان نهاد،احساس نیاز به کمال گرا بودن آسان بود.من می خواستم به مشتریانم به هر طریقی که می توانستم هم بعنوان وکیل آنها و هم مالک کسب و کار کمک کنم.اگر چه جهد و کوشش برای کامل بودن می تواند ویژگی مطلوبی باشد،ولی می تواند به مانع  موفقیت هم مبدل شود.
کمال گرا بودن می تواند از نظر شخصی و حرفه ای استرس زا باشد.اگر همه زمان و انرژی خود را صرف کامل کردن کار خود کنید،در زندگی شخصی متحمل رنج و درد خواهید شد.امکان دارد زمان خیلی زیادی نیز صرف انجام کاری کنید که قبلا" تمام شده است، این شیوه  نیز می تواند سرعت تان را کند و شما را از تکمیل سایر کارهای مهم باز دارد.موقعی که هدف تان کمال مطلق است،برای پذیرفتن هر ریسکی دچار تردید می شوید.
برای غلبه بر این مشکل،نیاز دارید که یک واسطه شادی بیابید.برای من چنین واسطه ای به معنای حصول اطمینان از برجسته ماندن مهارت هایم،اعتماد به تجربه و تخصصم و سخت کوشی برای انجام کار به بهترین نحو ممکن است.در اینصورت می فهمید که موقع به روز ماندن در حوزه کاری خودتان و تمرکز بر کمک به مشتریان ،نباید برای کامل بودن دچار استرس شوید.
۳) از بنیان گذاران شرکت مرسر در شهر گرو گرام هندوستان ،تلاش برای کامل بودن اغلب مرا عقب نگهداشته است.اولین مدل ابزار سنجش های روان سنجی و شناختی شرکتمان با برند Mettl برای ورود به بازار زمان گرفت زیرا  مطمئن نبودیم که برای ارسال و پذیرفته شدن در بازار بطور کامل آماده است.
ما به سختی برای عرضه ابزارهای سنجش در بازار کار کردیم و در حالیکه به طراحی محتوا برای ابتکارات بازاریابی خودمان مشغول بودیم،من هنوز مطمئن نبودم که آیا اطلاعاتی که به سختی حاصل شده اند آماده اند؟لذا باز هم به تاخیر برای ارسال آنها به بازار ادامه دادم.
آن محتوا سرانجام به روشی غیرقابل پیش بینی به ما کمک کرد.امروز،آن ابزارهای سنجش خیلی متفاوت تر از آنهایی هستند که کار را با آنها آغاز کردیم.آنها اغلب اوقات متناسب با تقاضاهای مشتری دوباره تنظیم می شوند.
این اتفاق درسی قوی به من آموخت:موفقیت در دیوانگی اتفاق می افتد.نه موقعی که هر چیزی تحت کنترل و کامل است.
دنبال کردن کمال تا هنگامی مطلوب است که بدانید کجا متوقف شوید و آن را با کارایی و بازدهی بالانس کنید.یک روش سنجش مطلوب برای چنین بالانسی انجام بهترین کاری است که می توانید،اما باید انتظار منحنی یادگیری را هم داشته باشید که یادگیری  با شکست و اشتباهات حاصل می شود‌.اگر به دنبال کردن کمال ادامه دهید،هرگز شکست نخواهید خورد.اما هرگز نیز شروع نخواهید کرد.
اگر از قبل تیمی دارید،این روش انتقال آرام و همواری است.
منبع؛ https://www.success.com
ترجمه و تلخیص :غریب واحدی پور

قسمت اول؛چگونگی کنترل و مدیریت کمال گرائی


نوشته شده توسط؛سسیلیا میس،۱۹آگوست ۲۰۱۹
آیا تاکنون یک آگهی شغلی را خوانده اید که به جستجو برای فردی  کمال گرا پرداخته باشد؟بی شک شرکت استخدام کننده باید بهترین قصد و غرض ها را از چنین استخدامی داشته باشد:منظور آن شرکت استخدام کسی است که به سختی کار می کند تا کار به درستی انجام شود.اما اگر واقعا" متقاضی فردی کمال گرا باشد،متاسفانه،حتی بر اصلا" انجام ندادن کار ریسک می کند.
کمال گرائی یکی از آن ویژگی های آب زیر کاهی است که می تواند شما را یا به سمت اقدام جدی سوق دهد یا توانائی تان برای به سرانجام رساندن حتی بنیانی ترین وظایف را  فلج کند.اغلب،کسانی که در کشمکش با کمال گرائی هستند دارای مشکلات رها کردن کنترل هستند.درون آنها ترس ریشه دار عمیقی از شکست وجود دارد.در تضاد با آنچه که دیگران منطقی می دانند ،کمال گرایان ناسالم بر این باورند که اگر هر اما و اگری را در نظر بگیرند،می توانند اطمینان حاصل کنند که هر کاری به آنها محول شود بدون از شکست انجام می شود.یا  وقت خیلی زیادی صرف طراحی و تحقیق می کنند بطریقی که هیچ کاری را هرگز در وحله اول  آغاز نمی کنند.
 برخی توصیه ها برای تمرکز مجدد بر تمایلات کمال گرائی خودتان جهت هدایت آنها  به سمت مفرهای بهتر بشرح ذیل هستند:
۱)پذیرفتن نتیجه و پیامد
اگر در کشمکش با فکر پذیرفتن کاری برای تکمیل هستید که در خصوص نتیجه آن   ۱۰۰درصد احساس اطمینان نمی کنید،لیستی از بدترین سناریوها خلق کنید.آیا شغل تان را از دست خواهید داد؟آیا شهرت تان ضایع می شود؟آیا ورشکست خواهید شد؟احتمالا " نه،اما آیا نشخوار فکری راجع به این پروژه ،شما را از کار مهم دیگری باز می دارد؟
کاملا".این سوالات وسواسی و ترسناک می توانند فلج کننده باشند.
۲)دیدگاه فکری خود را تغییر دهید
جنبه مثبت کمال گرائی این ایده است که شما مالک انگیزشی و سطحی از توجه و دقت تفصیلی هستید که همتایی ندارد.با این وجود،مشکل هنگامی اتفاق می افتد که چنان به جزئیات مشغول می شوید که در دیدن آنچه واقعا" در تلاش برای خلق آن هستید دچار قصور می شوید.با دلسوزی و ترحم درک کنید که کمال گرائی نه یک کلمه زشت و نه هم صفتی سزاوار مدال است.
۳)وقف و فداکاری در مقابل وسواس
کارآفرینان،بویژه کارآفرینان جدید دارای اشتیاقی عمیق برای عرضه محصول یا سرویس خودشان به دنیا دقیقا" بر اساس  تصور خودشان هستند.این نوع تصور و وقف احتمالا" در گزینش این مسیر به آنها کمک می کند.یک هدیه و موهبت است.اما بد را با خوب در نیامیزید.خود را وقف کامل کاری کردن و دقت زیاد با وسواس ونشخوار فکری برابر نیستند.
۴)انرژی خود را عاقلانه کانالیزه و جهت یابی کنید.
اغلب اوقات،انجام کاری با ارزش تر از انجام دقیقا" درست آن است.معنای اصلی کمال گرا بودن چیست، در مجموع،آیا کار کامل تان هرگز علنی و آشکار می شود؟برخی کارآفرینان ممکن است برای رهایی از فکر یک پروژه دچار مشکل  باشند،در اینصورت بمراتب دور از نقطه بهره وری و اثر بخشی مطلوب هستند.توجه خودتان را از چه کارهای  نیازمند توجه دیگری دریغ کرده اید.حال آنکه به ترمیم کار دیگری که باید روزها قبل آن را انجام می دادید مشغول شده یا نسبت به آن وسواس دارید؟
۵)از دست دادن کنترل
یک استراتژی برای بهبود کمال گراها واگذار کردن کارهایی به آنها است که سابقا" برایشان فلج کننده بودند.اگر از قبل تیم آماده ای دارید،این روش باید انتقال نرم و روانی باشد. اعضای تیم را بدین علت استخدام کردید که از قبل دارای دانش و مهارت های ضروری جهت کمک به موفقیت کسب و کارتان بودند.اجازه دهید کارهایشان را انجام دهند،اما درک کنید که اشتباهات هم اجتناب ناپذیرند.
 تجارب سه کارآفرین ممتاز در خصوص کنترل و مدیریت کمال گرائی بشرح ذیل هستند:
۱)مدیر عامل و بنیان گذار شرکت ModernWell ایالت مینهوستا،بعنوان یک کارآفرین ، بر این باورم که صادق بودن راجع به کشمکش هایم با کمال گرائی در خلق و رشد شرکت عظیم ما سودمند بوده است.اگر چه کمال گرائی می تواند با نقاب "سخت کوشی"،"جزئیات محور"و "حفظ استانداردهای بالا"که همه دارای اهمیت هستند ظاهر شود،اما جنبه های منفی آن می تواند موجب تنزل سطح یک شخص یا شرکت گردد.
احساس شناوری در آب های ناشناخته و نیاز به تصمیم گیری با استفاده هم زمان از دانش و قوه شهود اغلب بدون از هیچ اطمینان واقعی می تواند برای هر کسی دردناک باشد.بخاطر دارم که خیلی اوقات با شوهرم مشکل داشتم و می گفتم"نمی دانم در حال انجام چه کاری هستم.این وضعیت کاملا" ترسناک و گیج کننده است." و او که برای سه دهه گذشته شرکتی را اداره می کند،همواره تقریبا" اینگونه پاسخ می دهد که "به دنیای اداره یک کسب و کار خوش آمدید،من هر روز چنین احساسی را تجربه کرده ام."
 ادامه دارد

قسمت پنجم و آخر؛اسرار کار تیمی عظیم


به هر حال،رهبران تیم باید نرم ها و مقصود بحث را روشن سازند وگرنه با ده دقیقه دشوار و بی لطافت مواجه می شوند چون هرکسی منتظر است تا دیگری صحبت کند.
یکی از تیم هایی که با آن مواجه شدیم در این زمینه از تاکتیک مناسبی برخوردار بود:اعضای تیم در ابتدا با یک فیلم ویدیویی از طریق کامپیوتر رو میزی همدیگر را ملاقات و  در ارتباط با محیط کارشان به یکدیگر تورهای مجازی می دادند.بدین طریق بسادگی با چرخاندن دوربین پیرامون اتاق،قادر بودند که محیط کارشان شامل چیزهایی که احتمال دارد موجب حواس پرتی  یا بروز اختلال در تمرکز شوندمانند همکارانی که نزدیک به هم در یک فضای باز نشسته اند یا یک دستگاه فتوکپی دم دست را به همکاران دور دست نشان دهند.پس از این تور اعضای تیم دریافتند که بهتر قادرند تا نگرش ها و رفتار همکاران دور دست خویش را تفسیر و درک کنند.
*ارزیابی تیم
 با چهار شرط توانمند ساز از ابتدا دستور العملی برای ساخت  تیمی اثربخش بسازید.اما حتی اگر وارث یک تیم موجود هستید،می توانید با تمرکز بر چهار شرط بنیادی زمینه موفقیت آن را مهیا سازید.
اما چگونه دریابید که تلاش هایتان در حال اثر گذاری هستند؟هاکمن بدین منظور ارزیابی اثر بخشی تیم  با سه معیار خروجی،توانائی همکاری و همدستی و رشد فردی اعضا را پیشنهاد داد.ما دریافته ایم که این معیارها هنوز هم قابل استفاده می باشند،لذا توصیه می کنیم که با گذر زمان رهبران از آنها برای سنجش تیم های خودشان  استفاده کنند.روش ایده ال ترکیبی از پایش سطحی منظم  برای نگهداری پیشگیرانه و چک های با فواصل زمانی طولانی تر اما عمیق تر در مواقع بروز مشکلات است.
برای پایش مداوم،ما یک چک سریع و ساده را توصیه می کنیم:هر چند ماه،تیم خودتان را بر اساس هر یک از چهار شرط توانمند ساز و همچنین سه معیار اثربخشی تیم ارزیابی کنید.بطور ویژه به شرط با پایین ترین امتیاز و نیز اثربخشی با پایین ترین امتیاز بنگرید و ببینید که چگونه با هم ارتباط دارند.نتایج نشان خواهد داد که تیم  کجا بر روی مسیر مناسب جهت حصول به نتیجه مطلوب است و کجا هم  ممکن است بزودی با مشکلاتی مواجه شود.
اگر به تشخیصی عمیق تر شاید در مواجهه با عملکردی ضعیف یا یک بحران نیاز دارید،یک ساعت یا بیشتر را به انجام یک ارزیابی مداخله ای اختصاص دهید.بدقت ارتباطات بین شرط توانمند ساز و معیار اثر بخشی با کم ترین امتیاز را بررسی کنید؛مدیرانی که چنین کاری می کنند معمولا" روابط روشنی بین آن دو مورد کشف می کنند که بیانگر مسیری رو به جلو است.
شما می توانید هم چک سریع و هم مداخله عمیق تر را خودتان انجام دهید یا  با تفویض اختیار به همه اعضای تیم جهت ارزیابی مجزا، صف بندی کلی را بسنجید.برای چک تیمی،باید نتایج را بصورت گروهی مقایسه کنید.برای یک مداخله تیمی،می توانید با برگزاری کارگاهی تمام و کامل یعنی جائیکه همه اعضا برای بحث و مقایسه نتایج گردهم می آیند اثر را افزایش دهید.چنین روشی نه فقط به شما اطلاعات کاملی می دهد،بلکه نقاط کور بالقوه را هم روشن می سازد،اما اختلافات در دیدگاهها را هم آشکار و حوزه هایی را برای بحث می گشاید.ما دریافته ام که از طریق فرآیند مقایسه مکرر ارزیابی ها ی یک رهبر با تیم،و اعضای تیم با همتایان خودشان عمیق ترین بینش ها بروز می کنند.
 کار تیمی هرگز آسان نبوده است،اما در سال های اخیر پیچیده تر شده است.و بنظر می رسد روندهایی که آن را مشکل تر می سازد بطور محتمل ادامه دارند.چون تیم ها بطور فزاینده ای در حال جهانی،مجازی و پروژه محور شدن هستند.انتخاب یک روش اصولی برای تحلیل چگونگی وضعیت تیم تان برای موفقیت و شناسایی جائیکه بهبودهایی مورد نیاز است می تواند اثر عظیمی داشته باشد.
منبع؛ http://hbr org
ترجمه و تلخیص؛ غریب واحدی پور

سخنی پند آموز

راهنمایی برای بیداری روحانی
روزی که یک شخص ستمدیده بر یک ستمگر غلبه می کند سخت تر از روزی است که ستمگر قلدری می کند.
امام علی(ع)
The day an oppressed person prevails over an oppressor is harder than the day an oppressor bullies the oppressed
Imam Ali (AS)
 
 راهنمایی برای بیداری روحانی
نتیجه اهمال و غفلت افسوس است و عاقبت عزم و دوراندیشی سلامتی و تندرستی است.
امام علی(ع)
The result of negligence is regret and the consequence of far-sightedness and determination is soundness
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
انسان می تواند دنیا را با قناعت بخرد  و با سخاوتمندی و خیر خواهی شاد زندگی کند.
امام علی(ع)
One can purchase the world with contentment and live in happiness with benevolence
Imam Ali (AS)
 راهنمایی برای بیداری روحانی
خداوند دوستان معینی دارد که برای خیر رساندن به بندگانش به آنها برکت ارزانی می کند،و تا هنگامیکه بخشنده هستند آن برکت را در دستان آنها حفظ می کند.
امام علی(ع)
God has certain friends to whom He grants blessing in the interest of His servants,and leaves these blessings in their hands as long as they are generous
Imam Ali (AS)
 
راهنمایی برای بیداری روحانی
کلمات تا هنگامی که آنها را بر زبان آورید تحت کنترل شما هستند،اما لحظه ای که آنها را بر زبان می آورید توسط آنها کنترل می شوید.
امام علی(ع)
Words are under your control till you utter them ,but the moment they are uttered you are controlled by them
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
من خدا را در از هم پاشیدن اراده های استوار،باز شدن گره های زمخت وخشن و نقض عهد بلند پروازان محکم شناخته ام.
امام علی(ع)
I have recognized God in the dissolution of steadfast wills ,the unravelling of coarse knots,and the breach of firm ambitions
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
اکثر کسانی که عقل خود را از دست می دهند،بواسطه کور شدن ناشی از حرص و طمع و بستن چشمان خود بر روی حقیقت است.
امام علی(ع)
Most of those who lose their wisdom ,do so because of being dazzled by greed,and shutting their eyes against fact
Imam Ali (AS)
   راهنمایی برای بیداری روحانی
ایمان ترجیح حقیقت حتی اگر به زیان شما باشد بر دروغ است حتی اگر به نفع تان باشد.
امام علی(ع)
Faith is preferring truth,even if it is to your loss ,to falsehood ,even if it is to your interest
Imam Ali (AS)
 
 
 
 راهنمایی برای بیداری روحانی
خداوند هرگز در دعا و برکت را بدون از باز کردن در اجابت نمی گشاید.
امام علی(ع)
God never opens the door of benediction without opening the door of fulfillment
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
بهترین ویژگی ها برای زنان غرور،ترس و حرص است که می توانند بدترین ویژگی های مردان باشند.
امام علی(ع)
The best qualities in women are pride ,fear and greed,which may be considered the worst in men
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
مخالفت تفکر و اندیشه را فرسوده می سازد.
امام علی(ع)
  Opposition wears out thought
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
اوه،پسرم از تنگدستی تو بیم دارم،برای تنگدستی به خدا پناه ببر،برای اینکه تنگدستی دین را ضعیف می کند.
امام علی(ع)
   O,son I fear indigence for you,take refuge unto God,for indigence weakens religion
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
پیغام شما مفسر عقل و حکمت شما است،و نوشته های شمافصیح ترین پیغام شما هستند.
امام علی(ع)
  Your messenger is an interpreter of your wisdom ,and your written words are the moat eloquent message that comes from you
Imam Ali (AS)
 کسی که استیفای حق خود را به تاخیر می اندازدسزاوار سرزنش نیست اما کسی که حقش را ربوده و نام بدی بدست آورده است باید سرزنش شود.
امام علی(ع)
One who delays getting his right is not blameworthy,but he how robs another of his right and wins a bad name is to be blamed
Imam Ali (AS)
 
  راهنمایی برای بیداری روحانی
 موقعی فردی به دیگری می گوید که"چقدر خوش شانس است"،روزگار بلادرنگ او را به روز سیاه می نشاند.
امام علی(ع)
When someone say to another "How lucky you are",time will at once bring him a black day
Imam Ali (AS)
 راهنمایی برای بیداری روحانی
 قابل تحسین ترین عمل یک مرد بزرگ طبع آقا منش بستن چشم بر روی خطاهای دیگران و صحبت نکردن راجع به آنها است.
امام علی(ع)
The most admirable act of a magnanimous man is to shut his eys to others' faults and not speak of them
Imam Ali (AS)
 راهنمایی برای بیداری روحانی
از خشم و تجاوز یک مرد اصیل گرسنه و یک مرد فرومایه سیر خود را برحذر دارید.
امام علی(ع)
Be ware of the wrath and assault of a hungry noble man and a satiated ignoble one
Imam Ali (AS)
 
 
 راهنمایی برای بیداری روحانی
مشکلی که شما را غمناک می کند بهتر از خوشی است که موجب خودپسندی و از دست دادن لطف خدا می گردد؛برای اینکه اولی بدن را شبیه سوهانی می ساید و دومی روح را بتدریج می سوزاند.
امام علی(ع)
A trouble that saddens is better than a blessing that rouses your selfishness and loses  your God's favor;for,the former grinds your body like a rasp,and the latter burns your spirit little by little.
Imam Ali (AS)
  راهنمایی برای بیداری روحانی
یکی از علائم عالم انتقاد از سخنان و اندیشه های خود و آگاهی از نقطه نظرات متفاوت است
امام حسین(ع)
One of the signs of a scholar is criticizing his/her own words and thoughts and being aware of different viewpoints
Imam Hussein (AS)       
راهنمایی برای بیداری روحانی
شان فرد با سکوت تقویت می شود و دوستان او با جوانمردی و انصاف فراوان می شوند‌
                          امام علی(ع)

GUIDE TO SPIRITUAL AWAKENING
One's dignity is enhanced with silence ,and one's friends become plentiful with fairness and chivalry
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
کسی که خودش را با رخت نجابت می پوشاندعیوب یا رازهایش را برای مردم آشکار نمی کند.
امام علی(ع)
He who is covered with the garment of decency will not reveal his defect or his secrets to people
Imam Ali (AS)
                    
        راهنمایی برای بیداری روحانی
کسی که عاشق می شود نباید سرزنش شود.
                          امام علی(ع)

GUIDE TO SPIRITUAL AWAKENING
One who falls in love should not be reproached
Imam Ali (AS)
      راهنمایی برای بیداری روحانی
تنگدستی یک مرگ عظیمی است
                          امام علی(ع)

GUIDE TO SPIRITUAL AWAKENING
Indigence is  a great death
Imam Ali (AS)
 
راهنمایی برای بیداری روحانی
اگر صبور نیستید،وانمود کنید که هستید،برای اینکه تعداد کمی از مردم به روش یک گروه عادت نمی کنند.
امام علی(ع)
If you are not patient,appear to be so,for,there are few people who do not get accustomed to the way of a group.
Imam Ali (AS)
 
 
 
راهنمایی برای بیداری روحانی
کسی که خود را در معرض اتهام قرار می دهد نباید فردی را  که به او مظنون است سرزنش کند
امام علی(ع)
He who exposes himself to accusation must not blame the person who suspects him
Imam Ali (AS)
 
 
راهنمایی برای بیداری روحانی
زبان یک جانور وحشی است که اگر به حال خود رها شود آسیب می رساند و خون می ریزد.
امام علی(ع)
The tongue is a wild beast which,Left to itself,Will wound and shed blood
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
کسی که راز خود را پنهان می کند،زندگی خود را کنترل می کند.
امام علی(ع)
He who hides his own secret,controls his own life.
Imam Ali (AS) 
 
 راهنمایی برای بیداری روحانی
خودپسندی حسادت در مقابل خردمندی است.
امام علی(ع)
Selfishness is an envious agent against wisdom.
Imam Ali (AS)
 راهنمایی برای بیداری روحانی
بزرگترین خطا، خطایی است که از آن در وجود خود غفلت می کنید،اما آن را در دیگران می بینید‌
امام علی(ع)
The greatest fault is a fault which you ignore in yourself,but see it in others
Imam Ali (AS)
  راهنمایی برای بیداری روحانی
مردم بچه های این دنیای پیر هستند،بنابراین هیچ کس برای تعلق به این مادر نباید سرزنش شود.
امام علی(ع)
The people are the children of this old world,so no one should be blamed for his attachment to his mother
Imam Ali (AS)
 
 راهنمایی برای بیداری روحانی
قلب دفتر چشمان است.
امام علی(ع)
  The heart is the book of the eyes
Imam Ali (AS)
 
 
 راهنمایی برای بیداری روحانی
آنچه را که می توانیدبا آن خرسند باشید،کافی است.
امام علی(ع)
What you can be content with,is enough
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
درخت دارای تنه سبز و تازه شاخه های زیادی دارد و یک مردی که خلق و خوی خوبی دارد هم دوستان زیادی بدست خواهد آورد.
امام علی(ع)
A tree with a green and fresh trunk has many branches ,and a man of good temper gains many friends
Imam Ali (AS)           
راهنمایی برای بیداری روحانی
موقعی که از کاری می ترسید،به انجام آن مشغول شوید،برای اینکه اثر ترس خیلی شدیدتر از خود ترس است   امام علی(ع)
GUIDE TO SPIRITUAL AWAKENING
When you fear an action,engage  in it ,for the  effect of fear is much more intense than fear  itself.
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
هنگامی که خداوند مخلوقی را تحقیر و پست می کند،او را از هنر و دانش محروم می کند.
                          امام علی(ع)
GUIDE TO
SPIRITUAL AWAKENING
 When God abases a creature,He deprives him of art and knowledge 
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
یک پند وعبرت بدست آمده پس از تلف شدن یک دارایی از خود دارایی با ارزش تر است.
امام علی(ع)
A counsel gained after lost property is much more precious than the property itself
Imam Ali (AS)       راهنمایی برای بیداری روحانی
کسی که می خواهد عزت و احترام خود را نگهدارد ،باید از مخالفت با فرومایه خودداری کند.
امام علی(ع)
He who wishes to keep his honor ,should abstain from opposing the ignoble
Imam Ali (AS)
 راهنمایی برای بیداری روحانی
پیروزی را کسانی در نهایت حتی اگر خیلی طول بکشد به چنگ می آورند که صبور و مصر باشند.
امام علی(ع)
Victory is won eventually by those who are patient and persistent,even if it takes a long time
Imam Ali (AS)
 
 
 راهنمایی برای بیداری روحانی
کسی که می خواهد عزت خود را حفظ کند،باید از مخالفت با فرومایه اجتناب ورزد.
امام علی(ع)
 He who wishes to keep his honor,should abstain from opposing the ignoble
Imam Ali (AS)                
راهنمایی برای بیداری روحانی
کار کمی که ادامه یابد بهتر از کار خیلی زیادی است که موجب خستگی و فرسودگی می شود.
امام علی(ع)
A little work which lasts is better than excessive work which produces fatigue.
Imam Ali (AS)
 
  راهنمایی برای بیداری روحانی
دانش را از هر جایی که ممکن است بدست آورید.
ارزش هر کسی بسته به چیزی است که می داند.
                          امام علی(ع)

GUIDE TO
SPIRITUAL AWAKENING
Obtain knowledge wherever possible ...
The worth of everyone depends on what he knows.
Imam Ali (AS)
 
                   راهنمایی برای بیداری روحانی
موقعی که عقل و خرد کامل می شود،سخن کاهش می یابد
                          امام علی(ع)

GUIDE TO
SPIRITUAL AWAKENING
When wisdom reaches perfection,words diminish
 Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
از دوستی با احمق دوری کنید او سعی می کنید شما را با رفتارش جذب کرده و مشابه خودش سازد.
امام علی(ع)
Beware of making friends with a fool for he tries to attract you by his behavior and make you like himself
Imam Ali (AS)
 
 
 
 
همانطوریکه خداوند برای جاهل آموختن را اجبار کرده است،آموزش دادن را هم برای دانایان یک وظیفه قرار داده است.
امام علی(ع)
As God has made it binding for the ignorant
to learn, he has made it a duty for the learned
to instruct.
Imam Ali (AS)                
 ایده های بزرگ از ضمیر ناخودآگاه سرچشمه می گیرند.این در هنر،علم و تبلیغات صادق است.اما ضمیر ناخودآگاه باید بصیر و مطلع باشد،و گرنه ایده تان نامربوط خواهد بود.
ذهن خودآگاه خود را با اطلاعات انباشته کنید وسپس فرآیند تفکر منطقی خود را رها کنید
 راهنمایی برای بیداری روحانی
او که خودش را یک رهبر بحساب می آورد باید قبل از اینکه دیگران را آموزش دهد به تربیت و آموزش خود بپردازد، و ابتدا با یک شیوه صحیح افکار و کردارش را تربیت کرده و آنها را با زبانش نوازش دهد.و کسی که معلم خویش است از معلم دیگران بودن بیشتر شایسته احترام است
                          امام علی(ع)

GUIDE TO
SPIRITUAL AWAKENING
He who considers himself a leader must train
himself before training others, and with a proper
method first educate their thoughts and deeds and
caressj2  them with his tongue. One who is his own
teacher is more worthy of respect than being a
teacher of others.
 Imam Ali (AS)                                          
   راهنمای بیداری روحانی
او که حرص و ولع را بعنوان شعار زندگی خود برمی گزیند مورد تنفر مردم قرار می گیرد،و او که محنت و اندوه خود را آشکار می کند،خود را نزد همه تحقیر می کند،و او که تحت کنترل زبان خویش است از منظر دیگران و خود هیچ ارزشی ندارد. امام علی(ع)
GUIDE TO SPIRITUAL AWAKENING He who adopts cupidity as motto in life will be disliked by people, and he who reveals his distress, abases himself before all, and he who is ruled by his tongue has no worth in his own eyes and those of others. Imam Ali (AS)               
 
اثربخش ترین رهبر کسی است که نیازهای روانی پیروان خود را رفع می کند.
                    دیوید اگیلوی پدر تبلیغات مدرن
 
 
 
 
من به آگهی نه بعنوان شکلی از هنر یا سرگرمی،بلکه بعنوان یک واسطه اطلاعات می نگرم.موقعی که یک آگهی می نویسم ،نمی خواهم به من بگوئید که آن را خلاقانه می بینید،می خواهم آن را خیلی جالب بدانید که محصول را بخرید. دیوید اگیلوی پدر تبلیغات مدرن
 
 
 
 
 
 اگر هر یک از ما کسانی را بکار گیریم که کوچکتر از ما هستند ،به یک شرکت کوتوله ها مبدل می شویم.اما اگر هر یک از ما کسانی را بکار گیریم که بزرگتر از ما هستند، شرکتی از غول ها خواهیم داشت‌.
                 "دیوید اگیلوی پدر تبلیغات مدرن"                          
                                                "راهنمای بیداری روحانی" 
   خدایا،مرا بهتر از خودم می شناسید و من خودم را بهتر از دیگران می شناسم.خدایا،جایگاه مرا رفیع تر از آنچه که دیگران تصور می کنند‌ گردانید،و گناهان مرا که دیگران از آنها مطلع نیستند ببخشائید،و ضعف هایم را بپوشانید. امام علی (ع)
 
 
 
 
 
" راهنمایی بیداری روحانی"
 
 
حسادت نامطبوع است؛و ترس یک علامت نقص و کاستی است.تهیدستی مرد هوشمند را در بحث و مشاجره لال می کند،و یک شخص نیازمند در زادگاه خود غریبه است. بیچارگی و نومیدی بلا ومصیبت بزرگی است؛پایمردی و بردباری شجاعت است؛پرهیز و امساک توانگری است،و دینداری و پارسائی یک زره فولادی است که بدن و روح را در مقابل گناهان حفاظت می کند. امام علی (ع)
راهنمای بیداری روحانی
از افزودن نگرانی سال خود به دغدغه روزانه تان بپرهیزید.رنج بردن از یک نگرانی روزانه کفایت می کند‌.اگر فقط یکسال از عمرتان باقی مانده باشد،بدانید که برای هر روز آن خداوند سهم جدیدی به شما ارزانی می کند،و اگر بیش از یکسال عمر نکنید،چرا نگران موضوعی باشید که مربوط به شما نیست؟هیچ کسی قادر نیست سهم شما را ببرد ،و هیچ کس نمی تواند اغفالتان کرده و سهم تان را برباید.آنچه که برای شما مقدر شده است در زمان مناسب به شما می رسد.
امام علی(ع)شاید هرگز بطور واقعی متوجه قدرت برتر خود نشده باشید،احتمالا" بخاطر اینکه ماهیتی است که هر روز بدون از حتی فکر کردن راجع به آن در کار از آن استفاده می کنید.فقط نمی دانستید که آن را چه بنامید.اما وجود دارد،و دیگران موقعی که جهت حفظ موقعیت لازم باشد  جهت بکار گرفتن قدرت برترتان به شما تکیه می کنند.
 
 
صد البته ,هنگامی جوانی با فاصله جغرافیایی بسیار دور برای خلاصی از وسوسه های درونی تحریک کننده برای خودکشی,دغدغه های خود را با من در میان می گذارد و بسیاری موارد دیگر باز همان حس بسیار ارزشمند تر از پاداش مادی روح وجانم را سیراب می سازد,در حالیکه همواره نیز ندایی از درون مرا مخاطب خود ساخته و می گوید که این همه جز به مدد "بهره غیبی"میسر نبوده و نیست!!
آرامش نمی تواند از ستایش,موقعیت بیرونی یا هر تعریف سنتی از موفقیت حاصل گردد.بلکه از درون فرد سرچشمه گرفته و زاییده صداقت,عشق و راستی است
کودکانی که بحد افراطی یا از طریق بمباران اسباب بازی یا حفاظت  در مقابل ناراحتی هیجانی مورد مراقبت قرار می ِگیرند در نوجوانی با احتمال بیشتری کسل,غمگین و بدگمان و غرغرو می شوندتحقیق بیانگر آن است که شما می توانید مزاج وخلق و خوی خود را به کودکانتان نه ضرورتا" از طریق ژن ها,بلکه از طریق رفتار و سبک کودک پرورانه خود انتقال دهید
روزانه پس از کار جهت شارژ مجدد ذهنی برای روز بعد به زمانی برای جدا شدن از کارنیاز داریم.بنابراین,سعی کنید خط روشنی بین زمان کار و زمان شخصی برای کاستن از نگرانی های مربوط به شغل ایجاد کنید
سعی کن آنقدر کامل باشی
که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران،
گرفتن خودت از آنها باشد...!
 
 
 
 پائولو کوئیلو
 
Victor Hugo said,"Short as life is,we make it shorter still by the careless waste of time"
ویکتور هوگو گفت,زندگی کوتاه هست,با این وجود ما بی دقتی در اتلاف وقت آن را کوتاه تر می کنیم
یادداشت اینشتین که متجاوز از 100سال قبل در هتلی در ترکیه بجای انعام به پیش خدمت داد و پیش بینی کرد که روزی ارزش آن بمراتب بیش از ارزش یک انعام معمولی است.جالب است بدانید که اخیرا" 1.3میلیون دلار بفروش رفت:
A calm and humble life will bring more happiness than the pursuit of success and the constant restlessness that comes with it
یک زندگی آرام و محقر شادی بیشتری از تلاش برای موفقیت و بیقراری مستمر تؤام با آن در پی دارد
ENGLISH PROVERB
The way to a man's heart is through his stomach
ضرب المثل انگلیسی
راه قلب یک مرد از شکم او می گذرد
 ....به جای این‌که از هیچ نتیجه‌گیری کنید یا در ذهن خود حدس بزنید چه اتفاقی افتاده، یک لحظه صبر کنید. یک نفس عمیق بکشید و جلوی قضاوتی که از درونتان می‌جوشد را بگیرید. در مورد نتایج سخت‌گیر باشید و در مورد فرد، سهل‌گیر
No matter how old you are,you always want your mother's love and acceptance.I guess I'm hoping one day I'll get it back
Hilary Grossman
مهم نیست که چند سال دارید,همیشه محتاج عشق و پذیرش مادر هستید,حدس می زنم که روزی دوباره آن را بدست خواهم آورد
 
You cannot create experience.You must undergo it.
Albert Camus
تجربه را نمی توانید خلق کنید,باید آن را تحمل کنید
طلایی ترین بخش سخنان روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل
 
سفیران ما،شاعران و عارفان و حکیمان‌مان هستند ما با حافظ جهان  رافتح کرده ایم چه نیازی دیگر،به فتح جدید داریم
 
 
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 
There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
 
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
 
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید
Last week,Masoud Nikdel,an Iranian artist,covered himself in mud and sat motionless on the stairways of Milad Tower for three hours to show his worries about water crisis
نوشته فوق زیر نویس عکس آغشته به شل و گل مسعود نیکدل هنر پیشه کشورمان در صفحه اجتماعی 28سپتامبر 2015روزنامه تهران تایمز است که برای نشان دادن دغدغه های خود برای بحران آب با این وضعیت به مدت3ساعت همانند مجسمه بر روی پلکان برج میلاد و در معرض دید عموم نشست
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید.
 
Nothing is softer or more flexible than water,yet nothing can resist it
Lao Tzu
هیچ چیزی نرم تر یا قابل انعطاف تر از آب نیست,با این وجود هیچ چیزی نیز قادر به مقاومت در برابر آن نیست
ذهن های بزرگ به ایده ها,ذهن های متوسط به رویدادها و ذهن های ضعیف به دیگران می اندیشند
People tend to forget their duties but remember their rights
Indira Gandhi
مردم تمایل دارند که وظایف خود را فراموش کنند اما حقوق شان را بخاطر آورند.
Wise men speak because they have something to say;Fools because they have to say something
Plato
عاقلان سخن می گویند چون سخنی برای گفتن دارند;نادانان سخن می گویند برای اینکه حرفی زده باشند
 
How wrong is it for a woman to expect the man to build the world she wants,rather than to create it herself
Virginia Woolf
چقدر اشتباه است که زنی بجای اینکه دنیای مطلوبش را خودش خلق کند,از مردی انتظار داشته باشد که آن را  برای او بسازد
Kindness is the language which the deaf can hear and the blind can see.
Mark Twain
مهربانی زبانی است که کر می شنود و کور می بیند.

A man who stands for nothing will fall for anything
Malcolm X
مردی که هیچ عقیده ای ندارد برای هر چیزی شخصیت خود را تنزل می دهد
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination
Albert Einstein
علامت واقعی هوش دانش نیست,بلکه تخیل است
A developed country is not a place where the poor have cars,It's where the rich use
public transportation
"Gustavo Peter,the mayor of Bogota in Colombia"
کشور توسعه یافته جائی نیست که فقرایش خودرو دارند ,بلکه جائی است که ثروتمندانش از وسیله نقلیه عمومی استفاده می کنند
 كسي كه قدرت را با پول بخرد عدالت را هم به پول ميفروشد 
قدرت باد آورده آثار مخرب تري از ثروت باد آورده دارد . 
 
"شادروان دكتر ناصر كاتوزيان
پدر علم حقوق ایران"
نگاه طعمه ای به مسئولیت که در واقع یک امانت است برای رسیدن به ثروت و امتیازات خاص موجب کوچک و حقیر شمردن فرد می شود.
"رهبرمعظم انقلاب"
Choose a job you love,and you will never have to work a day in your life
 
Confucius
"شغلی را که دوست داری انتخاب کن,در آن صورت در تمام عمر خود حتی یک روز مجبور به کار کردن نیستی"

I don't believe in love at first sight because my mother started loving me before seeing

me

Luffina Lourduraj

"من عاشق شدن در نگاه اول را باور ندارم زیرا مادرم عشق ورزیدن به مرا قبل از دیدنم آغاز کرد."

تنها راه جلوگیری از انتقاد,هیچ کاری انجام ندادن,هیچ چیزی نگفتن و هیچ کسی نبودن است."ارسطو"

بهترین آمادگی برای فردا  حداکثر تلاش و بهترین عملکرد امروز است.

در هوای ابری دیگران رنگین کمان باشید

 زندگی را جدی نگیرید.زیرا از آن زنده بیرون نمی آیید.

25درصد زندگی اتفاقات  و 75درصد  آن عکس العمل به این اتفاقات است.