قسمت دوم و آخر؛ فواید بازی های کامپیوتری برای کودکان

   ۷-مهندسی:ساخت بلوک ها خیلی از بازی های عمومی همانند Minecraft شامل ساختن و بنا کردن هستند.برای هر کودک خردسالی Duplo Townیک نقطه شروع خوبی به درون دنیای خلاقیت لوگو است.نرم افزارهای کاربردی خیلی سودمندی برای کودکان جهت خلق طرح های سه بعدی همانند Tinker Cad نیز وجود دارد. ۸-علم و پایداری برای کودکان بزرگتر Snake Pass یک بازی پازل فیزیکی است که باید از نقطه نظر پیچش رشته فرنگی در آن تفکر کرد. Aardman’s Sustainable Shaunیک بازی به سبک اکوسیستم است که بازی کنان یک محیط سالم با برخی مشخصات مطلوب خلق می کنند. ۹-خلاقیت  روزگاری هنرها و علوم در دروازه مدارس جدا نمی شدند.بازی های تصویری زیادی وجود دارد که خلاقیت و  علاقه ای به هنرها را تشویق می کنند. ۱۰-ایجاد باور به بازی ایجاد باور به بازی برای آموزش و پرورش کودکان یک نکته کلیدی است و بازی هایی مانند Toca Boca که بر اساس دنیاهای افسانه ای هستند کودکان را قادر می سازند که از طریق بازی با هر چیزی از حیوانات اهلی،آشپزی تا بیمارستان ها و سینماها باور نسبت  آنها در وجودشان شکل بگیرد. برای بزرگسالان این نوع بازی اغلب تداعی کننده یک خاطره دورتری است بنابراین اگر قصد دارید به خودتان یادآوری کنید بازی ۸۰روز (80days)را بیازمایید که نقش بازی را با حل مساله و صفات ظریف ترکیب می کند. ۱۱-بازی های دارای زمین بازی تحقیقی از پروژه (playtime)خیلی از تشابهات بین بازی کودکان در دهه ۱۹۵۰و بازی امروز آنها را عیان ساخت.خیلی از کودکان بازی tig را در ترکیب با بازی های جنگی در زمین همانند آنها که در گذشته انجام می شد بازی می کنند.خیلی از بازی های تصویری نیز تشابهاتی با بازی هایی دارند که کودکان با همدیگر می کنند .برای مثال بازی Hidden Folks یک جایگزین شگفت انگیز برای پنهان شدن و جستجو کردن موقع بد بودن هوا است. ۱۲-آفلاین در مقابل آنلاین بازی تصویری و بازی کنشی نباید دو چیز جدا از هم باشند.تحقیق روشی را که کودکان ایده هایی از بازی های فیزیکی در باغ ،بر روی دوچرخه ها و حتی در انجام ترامپولین(حرکات ژیمناستیکی روی میز پارچه ای)می گیرند برجسته می سازد.این ممکن است مفید واقع شود موقعی که فکر می کنید زمانی برای یک استراحت است .در آن موقع می توانید یک فعالیت آفلاین مربوطه در خصوص خلق یا اختراع چیزی را پیشنهاد کنید. بنابراین این کریسمس،احساس گناه را رها کرده و بر ایجاد یک علاقه و تشویق کودکان به بازی هایی بپردازید که قوه تخیل و تصور آنها را بسط داده و به آنان مهارت های جدید می آموزند. (Source: theconversation.com)

ترجمه و تلخیص:غریب واحدی پور

 

رابطه درآمد شخصی و بیماری قلبی

           در آمد شخصی امکان دارد  خطر بیماری قلبی را افزایش دهد. سطوح در آمد،اگر پایدار نباشند می تواند به سهولت به عامل استرس زا مبدل گردد.لکن،ناپایداری درآمد شخصی می تواند اثر جدی بر سلامت قلب افراد داشته باشد.اغلب انتظار می رود که درآمد یک شخص بطور پیوسته تا سن بازنشستگی افزایش یابد.لکن ،همیشه اینگونه نیست .در حقیقت،درآمدها خیلی غیر قابل پیش بینی شده اند که از سال ۱۹۸۰ناپایداری همیشه زیاد بوده است.وقتی درآمد یک شخص نوسان داشته باشد،می تواند خیلی از فاکتورهای دیگر در زندگی آنها را تغییر دهد، هر چیزی از سلامت روحی و ذهنی تا رژیم غذایی را تحت تاثیر قراردهد بطریقی که به مشکلات سلامتی جدی بالقوه منتهی شود. تحقیق جدیدی بیانگر آن است که درآمد شخصی امکان دارد حتی در ارتباط با خطر افزایش مرگ و بیماری قلبی باشد. شگفت انگیز ترین مورد اینکه چنین ارتباطی در افراد نسبتا" جوان وجود دارد.این حقیقت را از یک تحقیق در حال اجرائی دریافته ایم که به پیگیری سلامت جوانانی اختصاص داده شده است که در چهار شهر ایالات متحده برای تقریبا" سه دهه زندگی می کنند. هر شرکت کننده ای در ابتدای تحقیق ۲۳تا۳۵ساله بود.  *خطر درآمد کم محققین در تحقیق جدید اطلاعات گردآوری شده را به منظور پی بردن به وجود ارتباط بین نوسانات درآمدی و خطر اتفاقات قلبی -عروقی و نیز مرگ تحلیل کردند.  ابتدا سطوح درآمد اخذ شده از پنج ارزیابی صورت گرفته در سال های ۱۹۹۰تا۲۰۰۵را بررسی کردند.آنها ناپایداری درآمد را بعنوان یک تغییر درصدی از یک رقم درآمد به رقم بعدی تعریف کردند.به بررسی افت درآمد یا یک کاهش درآمد۲۵درصد یا بیشتر نسبت به رقم ارزیابی قبلی نیز پرداختند. آنها سپس به ردیابی تعداد کسانی پرداختند که بیماری های قلبی-عروقی مرگبار و غیر مرگبار  را تجربه کرده یا به هر دلیلی از سال های ۲۰۰۵تا۲۰۱۵مرده بودند.

(Source: Medical News Today)

ترجمه و تلخیص؛غریب واحدی پور

 

قسمت دوم و آخر؛ماکزیمم سازی فضای کار و بهره وری

      

۴-مصرف کاغذ را کاهش دهید. درهم و برهمی بر روی میز و در فضای کار موجب کندی کار،حواس پرتی و استرس فرد می گردد.احتمالا" به خیلی از چیزهای میزکارتان نیاز ندارید،و هر کاغذی را که بعدها نیاز دارید می توانید از محل کار خود دور نگهه دارید.در کل،جستجو از میان اسناد ذخیره شده بصورت الکترونیکی بمراتب موثرتر از جستجو از میان توده ای از کاغذهای اداری است. ۵-دسته یا پوشه ای از کاغذ بسازید من آن را می پذیرم،خودم یک پوشه سازم.هر قدر که حوزه کارم را تمیز نگهدارم،همیشه دسته ای کاغذ در گوشه ای از میزم  برای بررسی و اقدام آماده دارم.من پوشه ام را سراسر روز پر می کنم و قبل از انتهای روز یا بعنوان اولین کار  صبح هر روز  آن را خالی می کنم. درب پوشه کاغذم را نیز می بندم تا بواسطه آنچه که در بالا قرار گرفته فکرم مغشوش نشود.بدین طریق، می دانم که چه موضوعی نیازمند توجه فوری است و همچنین می توانم بر روی کارهای مقتضی تر تمرکز کنم. ۶-یک دفترچه یادداشت با خود داشته باشید. امکان دارد بنظر قدیمی باشد،اما تحقیق نشان داده است که نوشتن یادداشت های دستی موجب حفظ و نگهداری بهتر در حافظه می گردد.نوشتن یک لیست یا موارد مورد بحث در هر روز به فرد امکان می دهد فعالیت ها را در سر خود مرتب و اولویت بندی کنند،بطریقی که فرد با تمرکز و وضوح بیشتری روز را آغاز می کند.من همیشه یک دفترچه یادداشت باز بر روی میزم در کنار پوشه کاغذم دارم و آن را در تمام جلسات با خودم همراه دارم. ایده موقعی اثبات گردید که دریافتم آقای ریچارد برانسون سال ها ارزش خود را مدیون دفترچه های مملو از اندیشه ها و ایده های بیشمار بود.من طی سال ها دفترچه های یادداشت خیلی زیادی را آزموده ام.دفترچه های یادداشت مطلوب من با صفحات سفید خالی بدون خط است.این صفحه آرایی ساده وتمیز به من امکان می دهد که یک ایده را طراحی کنم،برخی جملات را بنویسم ،یک لیست بسازم و کارهای دیگری انجام دهم.این کاربری قابل انعطاف برای من اثر گذار است‌. ۷-زمان صرف شده برای مردم را برنامه ریزی کنید.  هر شغلی مستلزم صرف وقت برای مواجه با همکاران و فروشندگان است.خواه بررسی کارکنان تحت سرپرستی،پاسخ به ایمیل های مشتری یا گوش دادن برای توضیحات راجع به محصول تان باشد ،این ارتباطات  بامردم وقت می گیرند. من این را قبلا" نادیده می گرفتم،اما دوباره در راستای افزایش بهره وری تصمیم گرفتم که وظایف خودم را برای انجام در هر دقیقه روز کاری زمان بندی کنم. اکنون،سعی می کنم که در۳۰درصد از وقتم در ارتباط با  وظایف مربوط به  ارتباط با مردم صرفه جویی کنم. با اطلاع از زمان کنار گذاشته در این زمینه  به خودم اجازه می دهم که در حضور آنها باشم.من انجام هیچ کار دیگری را در آن دقایق تصور نمی کنم،و اطلاع از این حقیقت است که تفاوت عظیم ایجاد می کند. در مدرسه،مدیریتی بعنوان MBWA (مدیریت با قدم زدن در اطراف)آموزش داده می شد‌.بعنوان یک کودک با کار در سالن آرایش مادرم،مصداق آن نوع مدیریت را در تماشای مراقبت او از مشتریان شخصی خودش و  همچنین تماشای مربیان آرایشگری او و گفتگو با مشتریان آنها تجربه کردم.بعنوان یک پیش خدمت در دانشکده،آن سبک مدیریت نیز در مشاهده همه قطعات متحرک تجربه شد.اینجا در VARIDESK ،آن شیوه مدیریت به من امکان می دهد در حالیکه ۳۰۰۰پا پرواز می کنم  به تجربه آنچه با تیم خودم در کارزار کسب و کار بوقوع می پیوندد نیز بپردازم. منبع؛ https://www.success.com ترجمه و تلخیص ؛غریب واحدی پور

 

سخنی پند آموز

                                              "راهنمای بیداری روحانی" 
   خدایا،مرا بهتر از خودم می شناسید و من خودم را بهتر از دیگران می شناسم.خدایا،جایگاه مرا رفیع تر از آنچه که دیگران تصور می کنند‌ گردانید،و گناهان مرا که دیگران از آنها مطلع نیستند ببخشائید،و ضعف هایم را بپوشانید. امام علی (ع)
 
 
 
 
 
" راهنمایی بیداری روحانی"
 
 
حسادت نامطبوع است؛و ترس یک علامت نقص و کاستی است.تهیدستی مرد هوشمند را در بحث و مشاجره لال می کند،و یک شخص نیازمند در زادگاه خود غریبه است. بیچارگی و نومیدی بلا ومصیبت بزرگی است؛پایمردی و بردباری شجاعت است؛پرهیز و امساک توانگری است،و دینداری و پارسائی یک زره فولادی است که بدن و روح را در مقابل گناهان حفاظت می کند. امام علی (ع)
راهنمای بیداری روحانی
از افزودن نگرانی سال خود به دغدغه روزانه تان بپرهیزید.رنج بردن از یک نگرانی روزانه کفایت می کند‌.اگر فقط یکسال از عمرتان باقی مانده باشد،بدانید که برای هر روز آن خداوند سهم جدیدی به شما ارزانی می کند،و اگر بیش از یکسال عمر نکنید،چرا نگران موضوعی باشید که مربوط به شما نیست؟هیچ کسی قادر نیست سهم شما را ببرد ،و هیچ کس نمی تواند اغفالتان کرده و سهم تان را برباید.آنچه که برای شما مقدر شده است در زمان مناسب به شما می رسد.
امام علی(ع)شاید هرگز بطور واقعی متوجه قدرت برتر خود نشده باشید،احتمالا" بخاطر اینکه ماهیتی است که هر روز بدون از حتی فکر کردن راجع به آن در کار از آن استفاده می کنید.فقط نمی دانستید که آن را چه بنامید.اما وجود دارد،و دیگران موقعی که جهت حفظ موقعیت لازم باشد  جهت بکار گرفتن قدرت برترتان به شما تکیه می کنند.
 
 
صد البته ,هنگامی جوانی با فاصله جغرافیایی بسیار دور برای خلاصی از وسوسه های درونی تحریک کننده برای خودکشی,دغدغه های خود را با من در میان می گذارد و بسیاری موارد دیگر باز همان حس بسیار ارزشمند تر از پاداش مادی روح وجانم را سیراب می سازد,در حالیکه همواره نیز ندایی از درون مرا مخاطب خود ساخته و می گوید که این همه جز به مدد "بهره غیبی"میسر نبوده و نیست!!
آرامش نمی تواند از ستایش,موقعیت بیرونی یا هر تعریف سنتی از موفقیت حاصل گردد.بلکه از درون فرد سرچشمه گرفته و زاییده صداقت,عشق و راستی است
کودکانی که بحد افراطی یا از طریق بمباران اسباب بازی یا حفاظت  در مقابل ناراحتی هیجانی مورد مراقبت قرار می ِگیرند در نوجوانی با احتمال بیشتری کسل,غمگین و بدگمان و غرغرو می شوندتحقیق بیانگر آن است که شما می توانید مزاج وخلق و خوی خود را به کودکانتان نه ضرورتا" از طریق ژن ها,بلکه از طریق رفتار و سبک کودک پرورانه خود انتقال دهید
روزانه پس از کار جهت شارژ مجدد ذهنی برای روز بعد به زمانی برای جدا شدن از کارنیاز داریم.بنابراین,سعی کنید خط روشنی بین زمان کار و زمان شخصی برای کاستن از نگرانی های مربوط به شغل ایجاد کنید
سعی کن آنقدر کامل باشی
که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران،
گرفتن خودت از آنها باشد...!
 
 
 
 پائولو کوئیلو
 
Victor Hugo said,"Short as life is,we make it shorter still by the careless waste of time"
ویکتور هوگو گفت,زندگی کوتاه هست,با این وجود ما بی دقتی در اتلاف وقت آن را کوتاه تر می کنیم
یادداشت اینشتین که متجاوز از 100سال قبل در هتلی در ترکیه بجای انعام به پیش خدمت داد و پیش بینی کرد که روزی ارزش آن بمراتب بیش از ارزش یک انعام معمولی است.جالب است بدانید که اخیرا" 1.3میلیون دلار بفروش رفت:
A calm and humble life will bring more happiness than the pursuit of success and the constant restlessness that comes with it
یک زندگی آرام و محقر شادی بیشتری از تلاش برای موفقیت و بیقراری مستمر تؤام با آن در پی دارد
ENGLISH PROVERB
The way to a man's heart is through his stomach
ضرب المثل انگلیسی
راه قلب یک مرد از شکم او می گذرد
 ....به جای این‌که از هیچ نتیجه‌گیری کنید یا در ذهن خود حدس بزنید چه اتفاقی افتاده، یک لحظه صبر کنید. یک نفس عمیق بکشید و جلوی قضاوتی که از درونتان می‌جوشد را بگیرید. در مورد نتایج سخت‌گیر باشید و در مورد فرد، سهل‌گیر
No matter how old you are,you always want your mother's love and acceptance.I guess I'm hoping one day I'll get it back
Hilary Grossman
مهم نیست که چند سال دارید,همیشه محتاج عشق و پذیرش مادر هستید,حدس می زنم که روزی دوباره آن را بدست خواهم آورد
 
You cannot create experience.You must undergo it.
Albert Camus
تجربه را نمی توانید خلق کنید,باید آن را تحمل کنید
طلایی ترین بخش سخنان روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل
 
سفیران ما،شاعران و عارفان و حکیمان‌مان هستند ما با حافظ جهان  رافتح کرده ایم چه نیازی دیگر،به فتح جدید داریم
 
 
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 
There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
 
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
 
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید
Last week,Masoud Nikdel,an Iranian artist,covered himself in mud and sat motionless on the stairways of Milad Tower for three hours to show his worries about water crisis
نوشته فوق زیر نویس عکس آغشته به شل و گل مسعود نیکدل هنر پیشه کشورمان در صفحه اجتماعی 28سپتامبر 2015روزنامه تهران تایمز است که برای نشان دادن دغدغه های خود برای بحران آب با این وضعیت به مدت3ساعت همانند مجسمه بر روی پلکان برج میلاد و در معرض دید عموم نشست
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید.
 
Nothing is softer or more flexible than water,yet nothing can resist it
Lao Tzu
هیچ چیزی نرم تر یا قابل انعطاف تر از آب نیست,با این وجود هیچ چیزی نیز قادر به مقاومت در برابر آن نیست
ذهن های بزرگ به ایده ها,ذهن های متوسط به رویدادها و ذهن های ضعیف به دیگران می اندیشند
People tend to forget their duties but remember their rights
Indira Gandhi
مردم تمایل دارند که وظایف خود را فراموش کنند اما حقوق شان را بخاطر آورند.
Wise men speak because they have something to say;Fools because they have to say something
Plato
عاقلان سخن می گویند چون سخنی برای گفتن دارند;نادانان سخن می گویند برای اینکه حرفی زده باشند
 
How wrong is it for a woman to expect the man to build the world she wants,rather than to create it herself
Virginia Woolf
چقدر اشتباه است که زنی بجای اینکه دنیای مطلوبش را خودش خلق کند,از مردی انتظار داشته باشد که آن را  برای او بسازد
Kindness is the language which the deaf can hear and the blind can see.
Mark Twain
مهربانی زبانی است که کر می شنود و کور می بیند.

A man who stands for nothing will fall for anything
Malcolm X
مردی که هیچ عقیده ای ندارد برای هر چیزی شخصیت خود را تنزل می دهد
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination
Albert Einstein
علامت واقعی هوش دانش نیست,بلکه تخیل است
A developed country is not a place where the poor have cars,It's where the rich use
public transportation
"Gustavo Peter,the mayor of Bogota in Colombia"
کشور توسعه یافته جائی نیست که فقرایش خودرو دارند ,بلکه جائی است که ثروتمندانش از وسیله نقلیه عمومی استفاده می کنند
 كسي كه قدرت را با پول بخرد عدالت را هم به پول ميفروشد 
قدرت باد آورده آثار مخرب تري از ثروت باد آورده دارد . 
 
"شادروان دكتر ناصر كاتوزيان
پدر علم حقوق ایران"
نگاه طعمه ای به مسئولیت که در واقع یک امانت است برای رسیدن به ثروت و امتیازات خاص موجب کوچک و حقیر شمردن فرد می شود.
"رهبرمعظم انقلاب"
Choose a job you love,and you will never have to work a day in your life
 
Confucius
"شغلی را که دوست داری انتخاب کن,در آن صورت در تمام عمر خود حتی یک روز مجبور به کار کردن نیستی"

I don't believe in love at first sight because my mother started loving me before seeing

me

Luffina Lourduraj

"من عاشق شدن در نگاه اول را باور ندارم زیرا مادرم عشق ورزیدن به مرا قبل از دیدنم آغاز کرد."

تنها راه جلوگیری از انتقاد,هیچ کاری انجام ندادن,هیچ چیزی نگفتن و هیچ کسی نبودن است."ارسطو"

بهترین آمادگی برای فردا  حداکثر تلاش و بهترین عملکرد امروز است.

در هوای ابری دیگران رنگین کمان باشید

 زندگی را جدی نگیرید.زیرا از آن زنده بیرون نمی آیید.

25درصد زندگی اتفاقات  و 75درصد  آن عکس العمل به این اتفاقات است.