کلمات ارتباطی معجزه آسا

       
سه کلمه کوتاهی که به ارتباط با هرکسی کمک می کنند.
نوشته شده توسط:سوزی موری
عصر یک روز بارانی،درون یک اتوبوس شهری بودم که زن جوانی سوار شد.او بچه حدود ۳یا ۴ ساله ای همراه خود داشت.
اتوبوس پر و بطور یکنواخت هم حرکت نمی کرد،بزودی شلوغ شد،بطوریکه کودک زن شروع به گریه کرد،نگران بود که نمی تواند کنار مادرش بنشیند.یک جفت صندلی آزاد بودند،اما به هم چسبیده نبودند ،بنابراین ،زن بر روی یکی از آنها نشست و از پسرش خواست که بر روی دیگری بنشیند.ولی کودک مادرش را می خواست.مادر عصبی و شرمسار بنظر می رسید(نیازی به ذکر نیست که خسته نیز بود).
سپس،زن دیگری که کمی مسن تر بود،برخواست و از جای خود جابجا شد،بطوریکه کودک و مادر توانستند کنار همدیگر بنشینند.مادر بعنوان تشکر لبخند زد.و سپس کلماتی از دهان زن مسن تر خارج شدند که سطح کل انرژی آن اتوبوس را به اوج رساندند؛
"من در این موقعیت بوده ام."
ساده،غیر نمایشی و صادقانه،در آن لحظه ،بنظر می رسید که  مردم گوناگون نیویورک سی تی را متحد می کند.
چرا؟زیرا تقریبا" همه تجارب،تجارب انسانی اشتراکی هستند.آنها جهانی هستند.ما فراموش می کنیم که با زندگی بر مشکلات و نیازهای خودمان تمرکز می کنیم که در واقع نسبت به آنچه فکر می کنیم کمتر منحصر بفرد هستند.
چگونه این کلمات در زندگی تان به برقراری ارتباط بیشتر کمک می کنند؟
بپرسید:کجا در حال درجا زدن هستم؟
گاهی اوقات تجارب دردناک گذشته ما را از تمایل برای گشودن باب گفتگو با دیگران برای اینکه نمی خواهیم گذشته خودمان را دوباره به یاد آوریم باز می دارند.اما یک چیزی که من با اطمینان می دانم آن است که:بهبود و التیام دردهای دیگران به بهبودی و التیام دردهای خودتان کمک می کند.
من این را اخیرا" با دوستم "تریسی"متوجه شدم که دوست جدیدی را تحت حمایت خود گرفته بود که از سقط جنین غیر عمدی رنج می برد.تریسی تا دو سال قبل سه مورد سقط جنین عمدی را  پیش از تولد دخترش تجربه کرده بود.بله، نیروی عقلانی ما به دکتری برای توضیح جنبه پزشکی مشکلات نیاز دارد.اما روح ما نیز هم زمان به ارتباط انسانی جهت کمک  نیاز دارد.هیچ کسی بهتر از فردی که قبلا" دقیقا" جایی بوده است که اکنون شما قرار دارید نمی تواند کمک کند.
و روش شگفت انگیزی برای افتخار کردن به درد و رنج گذشته تان کمک به تسکین درد فعلی دیگری است.
بپرسید:آیا من اولین شخص بر روی کره زمین هستم که طلاق گرفته /یک بیماری را تجربه کرده یا شغل خود را از دست داده ام؟
موقعی که برای ترک شوهر اولم خیلی اندوهگین بوده و هراس داشتم(یک آخر هفته ای،از رختخواب بجز یک مرتبه برای خرید دو بطری شراب مخصوص خودم خارج نشدم .)
،فکری در سر داشتم.پس از گریه کردن،نشستن در تاریکی و فکر کردن به احساس ناخوشایندی که هفته ها گریبانگیرم بود،از خود پرسیدم،آیا من اولین زنی هستم که چنین تجربه ای دارم؟
واقعا" مرا به خنده واداشت.بله،خندیدم.شما آن لحظه ناگهانی رهایی هنگام تبدیل اشک ها به خنده را درک می کنید؟
شبیه یک بیداری جزئی است.چه شگفت انگیز!فکر کردم‌ که من اولین شخصی نیستم که قلبم شکسته است و مطمئنم که آخرین رنجش خاطرم هم نخواهد بود.از نظر بدنی و احساسی هوشیار کننده بود. یک شبه بهبود نیافتم،اما احساس آگاهی و درک بیشتری کردم،و آن احساس آگاهی به بهبودی من کمک کرد.میلیون ها زنی که هرگز ندیده و در موقعیت بد من بوده اند به بلند شدنم کمک کردند.
به احساسات مشترک و نه تطابق شرایط توجه کنید.
هنگامی که کودک بودم،نیازهای زندگی ام را با استفاده از اقلام اهدایی خانواده های محلی تامین می کردم و لباس هایم را از سبدهای "گم شده و پیدا شده"تامین می کردم.به همان علت احساس تحقیر می کردم و با این ترس زندگی می کردم که دوستی در حال پوشیدن لباس دور انداخته اش مرا ببیند.
حتی موقعی که هوا خیلی گرم بود،به این دلیل از در آوردن گرم پوش هایم خودداری می کردم...در یک مورد دوستی که با مارکر دائم نام خودش را بر روی قسمت درون ژاکتش نوشته بود آن را تن من دید.اکنون کسانی را ملاقات نمی کنم که بطور دقیق در چنین موقعیتی باشند،اما موقعیت کسی را که دچار چالش شرمساری مالی یا احساسی کمتر از دیگرانی است که آنها را ملاقات می کند‌ درک می کنم.لذا، بلادرنگ نسخه ای از "خود را که در این موقعیت بوده ام." بر زبان می آورم.
آیا جوهر این کلمات می تواند کمک کند تا همین اکنون تفاوتی کوچک خلق کنید؟چنین تفاوتی می تواند بسادگی تعارف داوطلبانه صندلی خود،به اشتراک گذاشتن توصیه هایی سودمند،یا حتی تلطیف خلق و خو با یک جوک هنگامه ای که ناراحتی کسی را درک می کنید صورت پذیرد،زیرا همه در این موقعیت با همدیگر هستیم.
سوزی موری مربی مقاله نویس سایت Greatist's life و یک مربی اعتماد به نفس در نیویورک سیتی است.
( Greatist's life:Source)
ترجمه و تلخیص:غریب واحدی پور

ایمنی در رسانه های مجازی


ساختارهای رسانه های مجازی  بخش یکپارچه ای از زندگی های آنلاین شده اند.شبکه های مجازی روشی مهم برای در ارتباط ماندن با دیگران است،اما باید در خصوص میزان اطلاعات شخصی که پست می کنید محتاط باشید.
آیا خانواده،دوستان و جامعه شما از این توصیه ها برای لذت بردن سالم از فضای مجازی پیروی می کنند.
۱- نقاط تنظیم امنیتی و محرمانه به دلیلی وجود دارند:راجع به نقاط تنظیم امنیتی و محرمانه در شبکه های اجتماعی و استفاده از آنها بیاموزید.آنها برای کمک جهت کنترل کسانی هستند که پست هایتان را می بینند و نیز مدیریت تجربه آنلاین خودتان  به روشی مثبت می باشند.
۲-آنچه را که یک مرتبه پست می کنید،همیشه پست شده می ماند:از اعتبارخود برای شبکه های مجازی حفاظت کنید.آنچه را که پست می کنید آنلاین می ماند.قبل از پست تصاویری که دوست ندارید والدین یا کارفرمایان آینده تان ببینند دو مرتبه فکر کنید.تحقیق اخیر مشخص کرد که ۷۰درصد گزینش کنندگان شغلی کاندیداها را بر اساس اطلاعاتی رد کرده اند که در فضای مجازی یافته اند.
۳-اعتبار آنلاین می تواند ویژگی خوبی باشد:تحقیق اخیر نیز بیانگر آن است که گزینش کنندگان نسبت به یک برند آنلاین شخصی مثبت،قوی عکس العمل نشان می دهند. بنابراین هوش،تفکر و قدرت کنترل خود بر محیط را به نمایش بگذارید.
 ۴-اطلاعات شخصی را شخصی نگهدارید:راجع به میزان اطلاعات شخصی که بر روی سایت های شبکه های مجازی می گذارید محتاط باشید.هر چه اطلاعات بیشتری  پست  کنید،برای یک هکر یل هر شخص دیگری استفاده از آن اطلاعات ممکن است برای سرقت هویت،دسترسی به اطلاعات یا ارتکاب جنایاتی مانند کمین کردن و زیر نظر داشتن شما آسانتر است.
 ۵-دوستان خود را بشناسید و مدیریت کند:شبکه های مجازی می توانند برای مقاصد متفاوتی مورد استفاده قرار گیرند.مقداری سرگرمی بانک بزرگی از دوستان از جنبه های مختلف زندگی تان خلق می کند.منظور این نیست که همه دوستان بطور مساوی خلق می شوند.از ابزارهایی برای مدیریت اطلاعاتی که با دوستان در گروههای مختلف به اشتراک می گذارید یا حتی داشتن صفحات آنلاین چندگانه استفاده کنید.
اگر در تلاش برای خلق یک شخصیت عمومی بعنوان یک وبلاگ نویس یا متخصص هستید،یک پروفایل باز یا یک صفحه"طرفدار"ایجاد کنید که مشارکت گسترده را تشویق و اطلاعات شخصی را محدود کنید.
از پروفایل شخصی خود برای به روز نگهداشتن دوستان واقعی خودتان(آنهایی که می شناسید و به آنها اعتماد دارید) با زندگی روزانه تان استفاده کنید.
۶-اگر ناخشنود هستید،صادق باشید:اگر دوستی مطلبی راجع به شما پست می کند که آزرده خاطرتان کرده یا نامناسب بنظر می رسد به او اطلاع دهید.بطور مشابه،اگر دوستی راجع به آزرده خاطر شدن در خصوص موضوعی که پست کرده اید با شما بحث می کند با دیدی باز برخورد کنید.تحمل مردم در خصوص میزان اطلاعتی که جامعه راجع به آنها دارد متفاوت است،به آن تفاوت ها احترام بگذارید.
۷-بدانید که چه اقدامی انجام می دهید:اگر شخصی اذیت یا تهدیدتان می کند،او را از فهرست دوستان خود حذف،مسدود سازید و به مسئول سایت نیز گزارش کنید
۸-با این توصیه ها از خودتان حفاظت کنید:
۱-۸-نرم افزار امنیتی را به روز نگهدارید:برخورداری از اخیرترین نرم افزار امنیتی،مرورگر وب و سیستم عامل بهترین دفاع در مقابل ویروس ها،بد افزارها و سایر تهدیدهای آنلاین است.
۲-۸-مالک حضور آنلاین خود باشید:موقعی که عملی باشد،ستینگ ها(نقاط تنظیم) امنیتی و محرمانه خود را بر روی وب سایت ها به منظور آسودگی خود برای اشتراک اطلاعات تنظیم کنید.محدودیت اینکه  چگونه و با چه کسی اطلاعات را به اشتراک بگذارید خوب است.
۳-۸-رمز عبور خود را با یک جمله بسازید:یک کلمه عبور قوی کلمه ای است که حداقل۱۲حرف دارد.بر جملات و عبارات مثبتی تمرکز کنید که دوست دارید به آنها بیندیشید و به سهولت نیزبخاطر سپرده می شوند(برای مثال،"من عاشق موزیک روستایی هستم.").در خیلی از سایت ها،می توانید حتی از فاصله ها(اسپیس ها)استفاده کنید!
 ۴-۸-حساب(اکانت)منحصر بفرد،کلمه عبور منحصر بفرد:داشتن کلمات عبور مجزا برای هر اکانتی به ناکام گذاشتن جنایتکاران فضای سایبری کمک می کند.در یک وضعیت حداقلی،اکانت های شخصی و کاری را از هم جدا کرده و اطمینان حاصل کنید که اکانت های حیاتی قویترین کلمات عبور را دارند.
۵-۸-موقعی تردید دارید،آن را کنار بگذارید:لینک ها(پیوندها)در ایمیل،توئیت ها،پست ها و آگهی آنلاین اغلب روش بزهکاران فضای سایبری برای سرقت اطلاعات شخصی شما است.حتی اگر منبع را می شناسید،اگر چیزی مشکوک بنظر می رسد،آن را حذف کنید.
۶-۸-راجع به دیگران چیزی را پست کنید که دوست دارید راجع به شما پست کنند.
این قانون طلایی در فضای آنلاین نیز قابل اجرا است.
(Source: staysafeonline.org)
ترجمه و تلخیص؛غریب واحدی پور

رابطه گوشت قرمز و پنیر با سلامت قلب


دانشمندان ادعا می کنند که، خوردن گوشت قرمز و پنیر می تواند به سلامت قلب کمک کند.
این سوال که آیا خوردن گوشت قرمز برای سلامتی خوب یا بد است؟از دیرباز تاکنون موضوع منازعات سهمگینی بوده است.
لکن،تحقیق اخیر بیانگر آن است که مصرف منظم پنیر و گوشت قرمز فراورش نشده(بدون از مواد افزودنی جهت نگهداری)می تواند خطر یک مرگ زودرس را از طریق بهبود سلامتی قلب کاهش دهد.
محققین  دانشگاه مک مستر در کانادا به بررسی بیش از ۲۱۸۰۰۰فرد بزرگسال از بیش از ۵۰کشور سراسر دنیا با تقسیم آنها به پنج گروه بر اساس رژیم های غذایی آنها پرداختند.
تحقیق عیان ساخت که خوردن مقدار متوسطی لبنیات و گوشت در هر روز بعنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل می تواند بطور موثر احتمال مرگ زودرس فرد را کاهش دهد.
تیم تحقیقاتی یافته های تحقیق  را در کنفرانس جامعه اروپایی قلب شناسی مونیخ عرضه کرد.با این توضیح که مردم باید در خصوص میزان کربوهیدرات تصفیه شده درون رژیم های غذایی خود نیز مراقب باشند.
دکتر آندریاس مت محقق اصلی موسسه تحقیق سلامت جمعیت دانشگاه گفت،"کسانی که دارای یک رژیم غذایی با تاکید بر مصرف میوه،سبزیجات،آجیل ها ،حبوباتی مانند عدس و لوبیا ،ماهی،محصولات لبنی و گوشت بودند از پایین ترین خطرات جهت ابتلای به بیماری قلبی-عروقی برخوردار بودند."
"باید دوباره راجع به  مواد تشکیل دهنده یک رژیم غذایی با کیفیت بالا برای یک جمعیت جهانی چاره اندیشی کرد."
"برای مثال،نتایج تحقیق نشان می دهد که محصولات لبنی و گوشت برای سلامت قلب و طولانی شدن عمر سودمند هستند.این متفاوت از توصیه غذایی فعلی است."
 مطابق با اعلان سرویس سلامت جهانی،حکومت هم اکنون به کسانی که روزانه ۹۰گرم گوشت قرمز فرآورش شده مصرف می کنند توصیه می کند که مصرف خود را به حداکثر ۷۰گرم کاهش دهند.
از قرار معلوم خوردن مقدار خیلی زیاد گوشت فرآورش شده و قرمز  از جمله گوشت گاو،گراز و گوساله  می تواند موجب افزایش خطر ابتلای به سرطان روده در آینده گردد.
اگر چه همچنانکه پرفسور جرمی پیرسن دستیار مدیر پزشکی در بنیاد قلب بریتانیا توضیح داده اند،مصرف مقدار مناسب گوشت و لبنیات فرآورش نشده فی نفسه برای تضمین یک قلب سالم کفایت نمی کند.
(Source: The Telegraph)
ترجمه و تلخیص:غریب واحدی پور

رابطه زایمان و پیری زنان


بنا به تحقیق :هر نوزاد اضافی سلول های مادر را تا ۲سال پیر می کند
یک تحقیق جدید حقیقتی را به اثبات َرسانده است که اکثر مادران  قرن هابه آن مظنون بوده اند و آن اینکه هر بچه اضافی در واقع سلول های مادر را بیش از سن آنها پیر می کند
در حقیقت،پیری سلولی به ازای هر نوزاد اضافی بین نصف یکسال تا ۲سال شتاب گرفته بود، یعنی اثری خیلی بیشتر از آنچه دانشمندان انتظار داشتند.
اما،تحقیق بطور قابل توجهی یک پارادوکس شگفت انگیزتری را نیز آشکار کرد،و آن اینکه در حین حاملگی ،سلول های مادران در عمل بطور قابل ملاحظه ای جوانتر بنظر می آیند.
بیو شیمی(زیست شیمی) توجیه کننده تلفات پیری ناشی از تولید مثل کمک می کند تا توضیح دهیم که چرا مادران با احتمال خیلی بیشتری تحت تاثیر بیماری قرار گرفته و نسبت به سایر زنان عمر کوتاهتری دارند.بعلاوه به مادران روش جدیدی عرضه می کند تا با اثر گذاری برنوجوانان متمرد خود،آنها را دچار عذاب وجدان سازند.برگ برنده!
تحقیق صورت گرفته توسط دانشگاه نورث وسترن در ایالت ایلی نویز جزئیات بیشتری به انبوه مدارک رو به تزایدی در خصوص اثبات این حقیقت می افزاید که زائیدن بچه هزینه بیولوژیکی سنگینی برای مادران در پی دارد که نتیجه یک  سطح سلولی است،حال آنکه این فرآیند پیری در حین  دوره حاملگی نیز معکوس می شود.
کروموزم هایی بنام تلومرها
پژوهشگران بطور ویژه به بررسی امتدادهای DNAدر سرهای کروموزم ها بنام تلومرها پرداختند.همچنانکه سلول ها خودشان را تکثیرمی کنند،هر نسلی از کروموزم ها کوتاه می شوند چون بخشی از این علامت را از دست می دهند.
آنها  به تحلیل شیوع برچسب های شیمیایی نیز پرداختند که به رشته های معین ،اصلاح کننده رونوشت آنها چسبیده اند.
خیلی از این علائمی که به علایم وراژنتیک معروف شده اند نیز دقیقا" در ارتباط با فرآیند پیری هستند،اگر چه بعنوان نتیجه ای از تکثیر سلول ها به همان روش کوتاه شدن تلومرها نیستند.
مولف برجسته تحقیق،انسان شناس کلین راین می گوید،"طول تلومر و سن وراژنتیک علائم سلولی هستند که بطور مستقل مرگ و میر را پیش بینی می کنند."
"هر دو در زنانی که حاملگی بیشتری در سابقه تولید مثل خود داشتند پیرتر بنظر می رسیدند."
این اولین بررسی نیست که به چنین کشفی رسیده است.قبل از آن،پژوهشگران از دانشگاه جرج میسون دریافتند که تلومرها می توانند معادل با بیش از یک دهه در میان زنان ایالات متحده با بیش از یک یا تعداد بیشتری زایمان بچه کوتاه شوند.
هم زمان گروه دیگری از محققین به تحلیل نمونه های خون گرفته شده از بیش از ۸۰۰زن جوان در فیلیپین پرداختند که بین سال های ۲۰۰۵و ۲۰۰۹گرفته شده بودند که ۴۰درصد از آن زنان بین یک تا پنج بچه بدنیا آورده بودند.
دوباره به رابطه ای بین تعداد بچه های بدنیا آمده توسط  هر زن و سن نسبی زیست شیمی او رسیدند.
(Source: sciencealert.com)
ترجمه و تلخیص:غریب واحدی پور

سخنی پند آموز

صد البته ,هنگامی جوانی با فاصله جغرافیایی بسیار دور برای خلاصی از وسوسه های درونی تحریک کننده برای خودکشی,دغدغه های خود را با من در میان می گذارد و بسیاری موارد دیگر باز همان حس بسیار ارزشمند تر از پاداش مادی روح وجانم را سیراب می سازد,در حالیکه همواره نیز ندایی از درون مرا مخاطب خود ساخته و می گوید که این همه جز به مدد "بهره غیبی"میسر نبوده و نیست!!
آرامش نمی تواند از ستایش,موقعیت بیرونی یا هر تعریف سنتی از موفقیت حاصل گردد.بلکه از درون فرد سرچشمه گرفته و زاییده صداقت,عشق و راستی است
کودکانی که بحد افراطی یا از طریق بمباران اسباب بازی یا حفاظت  در مقابل ناراحتی هیجانی مورد مراقبت قرار می ِگیرند در نوجوانی با احتمال بیشتری کسل,غمگین و بدگمان و غرغرو می شوندتحقیق بیانگر آن است که شما می توانید مزاج وخلق و خوی خود را به کودکانتان نه ضرورتا" از طریق ژن ها,بلکه از طریق رفتار و سبک کودک پرورانه خود انتقال دهید
روزانه پس از کار جهت شارژ مجدد ذهنی برای روز بعد به زمانی برای جدا شدن از کارنیاز داریم.بنابراین,سعی کنید خط روشنی بین زمان کار و زمان شخصی برای کاستن از نگرانی های مربوط به شغل ایجاد کنید
سعی کن آنقدر کامل باشی
که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران،
گرفتن خودت از آنها باشد...!
 
 
 
 پائولو کوئیلو
 
Victor Hugo said,"Short as life is,we make it shorter still by the careless waste of time"
ویکتور هوگو گفت,زندگی کوتاه هست,با این وجود ما بی دقتی در اتلاف وقت آن را کوتاه تر می کنیم
یادداشت اینشتین که متجاوز از 100سال قبل در هتلی در ترکیه بجای انعام به پیش خدمت داد و پیش بینی کرد که روزی ارزش آن بمراتب بیش از ارزش یک انعام معمولی است.جالب است بدانید که اخیرا" 1.3میلیون دلار بفروش رفت:
A calm and humble life will bring more happiness than the pursuit of success and the constant restlessness that comes with it
یک زندگی آرام و محقر شادی بیشتری از تلاش برای موفقیت و بیقراری مستمر تؤام با آن در پی دارد
ENGLISH PROVERB
The way to a man's heart is through his stomach
ضرب المثل انگلیسی
راه قلب یک مرد از شکم او می گذرد
 ....به جای این‌که از هیچ نتیجه‌گیری کنید یا در ذهن خود حدس بزنید چه اتفاقی افتاده، یک لحظه صبر کنید. یک نفس عمیق بکشید و جلوی قضاوتی که از درونتان می‌جوشد را بگیرید. در مورد نتایج سخت‌گیر باشید و در مورد فرد، سهل‌گیر
No matter how old you are,you always want your mother's love and acceptance.I guess I'm hoping one day I'll get it back
Hilary Grossman
مهم نیست که چند سال دارید,همیشه محتاج عشق و پذیرش مادر هستید,حدس می زنم که روزی دوباره آن را بدست خواهم آورد
 
You cannot create experience.You must undergo it.
Albert Camus
تجربه را نمی توانید خلق کنید,باید آن را تحمل کنید
طلایی ترین بخش سخنان روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل
 
سفیران ما،شاعران و عارفان و حکیمان‌مان هستند ما با حافظ جهان  رافتح کرده ایم چه نیازی دیگر،به فتح جدید داریم
 
 
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 
There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
 
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
 
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید
Last week,Masoud Nikdel,an Iranian artist,covered himself in mud and sat motionless on the stairways of Milad Tower for three hours to show his worries about water crisis
نوشته فوق زیر نویس عکس آغشته به شل و گل مسعود نیکدل هنر پیشه کشورمان در صفحه اجتماعی 28سپتامبر 2015روزنامه تهران تایمز است که برای نشان دادن دغدغه های خود برای بحران آب با این وضعیت به مدت3ساعت همانند مجسمه بر روی پلکان برج میلاد و در معرض دید عموم نشست
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید.
 
Nothing is softer or more flexible than water,yet nothing can resist it
Lao Tzu
هیچ چیزی نرم تر یا قابل انعطاف تر از آب نیست,با این وجود هیچ چیزی نیز قادر به مقاومت در برابر آن نیست
ذهن های بزرگ به ایده ها,ذهن های متوسط به رویدادها و ذهن های ضعیف به دیگران می اندیشند
People tend to forget their duties but remember their rights
Indira Gandhi
مردم تمایل دارند که وظایف خود را فراموش کنند اما حقوق شان را بخاطر آورند.
Wise men speak because they have something to say;Fools because they have to say something
Plato
عاقلان سخن می گویند چون سخنی برای گفتن دارند;نادانان سخن می گویند برای اینکه حرفی زده باشند
 
How wrong is it for a woman to expect the man to build the world she wants,rather than to create it herself
Virginia Woolf
چقدر اشتباه است که زنی بجای اینکه دنیای مطلوبش را خودش خلق کند,از مردی انتظار داشته باشد که آن را  برای او بسازد
Kindness is the language which the deaf can hear and the blind can see.
Mark Twain
مهربانی زبانی است که کر می شنود و کور می بیند.

A man who stands for nothing will fall for anything
Malcolm X
مردی که هیچ عقیده ای ندارد برای هر چیزی شخصیت خود را تنزل می دهد
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination
Albert Einstein
علامت واقعی هوش دانش نیست,بلکه تخیل است
A developed country is not a place where the poor have cars,It's where the rich use
public transportation
"Gustavo Peter,the mayor of Bogota in Colombia"
کشور توسعه یافته جائی نیست که فقرایش خودرو دارند ,بلکه جائی است که ثروتمندانش از وسیله نقلیه عمومی استفاده می کنند
 كسي كه قدرت را با پول بخرد عدالت را هم به پول ميفروشد 
قدرت باد آورده آثار مخرب تري از ثروت باد آورده دارد . 
 
"شادروان دكتر ناصر كاتوزيان
پدر علم حقوق ایران"
نگاه طعمه ای به مسئولیت که در واقع یک امانت است برای رسیدن به ثروت و امتیازات خاص موجب کوچک و حقیر شمردن فرد می شود.
"رهبرمعظم انقلاب"
Choose a job you love,and you will never have to work a day in your life
 
Confucius
"شغلی را که دوست داری انتخاب کن,در آن صورت در تمام عمر خود حتی یک روز مجبور به کار کردن نیستی"

I don't believe in love at first sight because my mother started loving me before seeing

me

Luffina Lourduraj

"من عاشق شدن در نگاه اول را باور ندارم زیرا مادرم عشق ورزیدن به مرا قبل از دیدنم آغاز کرد."

تنها راه جلوگیری از انتقاد,هیچ کاری انجام ندادن,هیچ چیزی نگفتن و هیچ کسی نبودن است."ارسطو"

بهترین آمادگی برای فردا  حداکثر تلاش و بهترین عملکرد امروز است.

در هوای ابری دیگران رنگین کمان باشید

 زندگی را جدی نگیرید.زیرا از آن زنده بیرون نمی آیید.

25درصد زندگی اتفاقات  و 75درصد  آن عکس العمل به این اتفاقات است.