چک لیست ایمنی اینترنت برای نوجوانان

ثابت شده است که استفاده زودهنگام از تکنولوژی دیجیتال موجب بهبود مهارت های زبان و رشد اجتماعی و خلاقیت کودکان می گردد.
اما برای نوجوانان که امکان دارد به محتوای نامناسب دسترسی یافته یا شروع به تقلید از آنچه که جوانترها بصورت آنلاین انجام می دهند بکنند بدون از خطر نخواهد بود.
*بر روی مرزها توافق کنید
نسبت به آنچه که کودک شما می تواند بصورت آنلاین انجام دهد یا ندهد,جائی که می تواند از اینترنت استفاده کند,مدت زمانی که آنلاین است,سایت هایی که می تواند بازدید کند و نوع اطلاعاتی که می تواند به اشتراک بگذارد شفاف باشید.در خصوص موقعی که کودکتان می تواند گوشی هوشمند یا تبلت داشته باشد توافق کنید.
*با همدیگر به کاوش بپردازید
بهترین روش برای یافتن آنچه که کودک بصورت آنلاین انجام می دهد در خواست از او برای گفتن در خصوص کاری است که انجام می دهد و سایت هایی است که دوست دارد از آنها بازدید کند.اگر راضی است بپرسید تا آنها را به شما نشان دهند. با کودک خود راجع به یک دوست خوب آنلاین بودن گفتگو کنید.
 *خودتان را تحت کنترل قرار دهید
کنترل های والدینی بر روی باند پهن خانه و هر دستگاه توانمند ساز اینترنتی نصب کنید.بر روی دستگاه اصلی که کودک استفاده می کند یک حساب(اکانت) کاربری برای او ایجاد کرده و اطمینان حاصل کنید که سایر حساب ها (اکانت ها)در خانه با رمز عبور جهت جلوگیری از ورود تصادفی نوجوانان حفاظت شده اند.
*از مد هواپیما استفاده کنید
موقعی کودک در حال استفاده از دستگاهها است از مد هواپیمای آنها استفاده کنید بطوریکه نتوانند خرید ناخواسته ای انجام داده یا با کسی بدون اطلاع شما بصورت آنلاین ارتباط برقرار کنند.
*آنها را به استفاده از دستگاه تکنولوژیک خودشان در یک ناحیه همگانی مانند آشپزخانه یا اتاق استراحت تشویق کنید چون می توانید مراقب چگونگی استفاده  از اینترنت بوده و همچنین در لذت آنها شریک شوید.
*با همشیره ها(برادران و خواهران)گفتگو کنید
علاوه بر این ,گفتگو با هر کودک بزرگتر در خصوص آنچه که بصورت آنلاین انجام می دهند و آنچه که به کودکان کم سن و سال تر نشان می دهند ایده خوبی است.آنها را تشویق کنید که مسئولیت پذیر بوده و به ایمن نگهداشتن همشیره های جوانتر خودکمک کنند.
*جستجوی ایمن
از موتورهای جستجوی ایمن مانندSwiggle یا جستجوی ویژه کودکان استفاده کنید.
می توانید با افزودن این ها به "فهرست مورد علاقه"خود در زمان صرفه جویی کنید.ستینگ ها(نقاط تنظیم ) ایمن جستجو را نیز می توان بر روی گوگل و سایر موتورهای جستجو و همچنین یوتیوب فعال کرد.حح 6
*نرم افزارها و برنامه ها را برای مناسب بودن بررسی کنید
رتبه بندی های سنی بازی ها,برنامه های کاربردی,فیلم ها و شبکه های اجتماعی راهنمای خوبی برای بررسی جهت مناسب بودن برای کودک هستند.بعنوان مثال محدودیت سنی حداقل برای شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستا گرام 13سال است.اگرچه سایت های هدف گزاری شده برای زیر 10سال مانندMoshi Monsters وClub Penguin نیز دارای عناصر شبکه اجتماعی هستند.
(Source: internetmatters.org)
ترجمه و تلخیص;غریب واحدی پور
 

اصلاح طلبی و مشکلات اقتصادی

       
متأسفانه چند ماهی است که کشور با مشکلات اقتصادی خارق العاده و کم نظیری مواجه گردیده است.
لذا هر گروه و جماعتی به زعم خود به تجزیه و تحلیل این مشکلات و بیان عوامل آنها می پردازد.در این میان بخش قابل ملاحظه ای ازشکست خوردگان انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت 96 که از هر فرصتی برای پشیمان کردن مردم جهت اعتماد به صندوق های رأی بخاطر عدم تأمین خواست و نظر خود حداکثر بهره برداری را کرده اند همانند اکثر مواقع بی توجه به منافع کلیت نظام و انقلاب و بدون داشتن هیچ عذاب وجدانی در همسوئی با دشمنان انقلاب و نظام عامل اصلی مشکلات را برنده شدن دوباره روحانی در انتخابات و بدتر از آن برجامی می دانند که اعتراف رئیس جمهور ابرقدرت جهان یعنی آمریکامبنی بر عدم تأمین منافع کشورش دلیلی متقن و محکم بر عظمت و بزرگی کار دیپلمات های قدر دولت یازدهم در به سر انجام رساندن آن است.
این در حالی است که اگر چه دولت دوازدهم نیزکارنامه خوبی در زمینه اعتماد به ولی نعمتان اصلی خود یعنی اصلاح طلبان به یادگار نگذاشته است.ولی از حق نباید گذشت که دروی امروز حاصل کاشته سال ها قبل است!و چقدر ساده اند آنان که به زعم خود گمان می برند که اگر کسی غیر از روحانی رأی می آورد امروز از وضعیت بهتری برخوردار بودیم!! 
بنابراین,در واقع متهم اصلی مشکلات کنونی کسانی هستند که در سال 84برای رهائی از شر اصلاحاتی که عملی سازی تدریجی آن درمان دردهای انقلاب بوده و هست حتی شأن و منزلت جایگاهها را تنزل داده و در سال های بعد هم از چوب حراج زدن به سرمایه های بی بدیل انقلاب و میهن اندک تردیدی به خود راه ندادند.تا آنجا که حتی میراث گرانقدر دولت اصلاحات را که با شعار توسعه سیاسی وعلی رغم مواجه شدن با بحران های کم نظیر دستاوردهای بی نظیر اقتصادی برای انقلاب و مردم به یادگار گذاشت که هنوز هم یادآوری آنها حس نوستالژیک لذت بخشی به شنونده می بخشد را به ثمن بخس قربانی کردند! 
در نتیجه,هنگامه ای که سیاست های انتقام جویانه نسبت به اصلاحات و اصلاح طلبان دلسوز طی سال های گذشته موجب رونق بازار دلال سالاری, رفتارهای سلیقه ای  و یکه تاز شدن کم مایه گان در  فضای غیر رقابتی گردیده است به گونه ای که محصول چنان رویکردی شرایط اقتصادی حاد فعلی است که موجب طمع ورزی اجنبی و دشمنان دیرین انقلاب و نظام را مهیا کرده است است دگر باره هم نعل وارونه بستن و دنبال مقصر واهی گشتن در میان خودی ها آب در هاون کوبیدن و ریشه دار کردن بیشتر مشکلات است!
لذا, در طلیعه هزاره سوم بر دلسوزان واقعی که دغدغه رفع مشکلات کوتاه مدت وبلند مدت را دارند فرض است که دیگر فرصت سوزی را متوقف و بدون از شعار زدگی و سطحی نگری از طریق زمینه سازی جهت احیای ظرفیت های بالقوه قانون اساسی, بستر لازم جهت نقش آفرینی و اخذ تصمیمات واقعی تر و منطقی تر  متناسب با شرایط زمان و مکان توسط شایسته گان و برگزیدن وابسته به نخله های فکری مختلف در فضای رقابتی  واقعی را فراهم سازند.
به خود بیائم و فراموش نکنیم که به فرموده رئیس دلسوز و پاک دست دولت اصلاحات سید محمد خاتمی حتی اصلاحات هم باید اصلاح پذیر باشد!
غریب واحدی پور
15مرداد97
توتم نیوز
 

بدن و شکل گیری عادات ناسالم

            
بنا به تحقیق,مثبت نگری نسبت به بدن به شکل گیری عادات ناسالم کمک می کند 
جنبش مثبت نگری نسبت به  بدن در جهت اضافه وزن موجب تحریک یک حس عشق ورزی نسبت به خویشتن و بهبود رضایت از بدن در میان مردان و زنان در هر وزنی می گردد,اما بنا به نتیجه تحقیق جدید آنچه روح را تغذیه می کند امکان دارد بدن را بخطر اندازد.
یک تحقیق منتشر شده در مجله چاقی حکایت از آن دارد که, پذیرش وزن اضافی زیاد ممکن است بزرگسالان دارای وزن خیلی زیاد را از درک حد اضافه وزن آنها باز داشته و موجب رشد عادات ناسالم گردد.
پژوهشگران بیش از 23000بزرگسال بریتانیایی دارای اضافه وزن و چاقی را بررسی و درک آنها از وزن خود در مقایسه با وزن واقعی خودشان را اندازه گیری کردند.مردان با احتمال بیشتری تقریبا" 60درصد در مقایسه با30درصد زنان وزن خودشان را  کمتر تخمین می زدند.مبارزه با برچسب وزن اضافی روند نقصان در وضعیت سلامت بدنی را متوقف نکرده است:کسانی که درک درستی از میزان وزن خود ندارند در مقایسه با کسانی که وضعیت وزن خود را درک می کردند با احتمال 85درصد کمتر برای کاهش وزن خود تلاش می کردند.
افراد با میزان تحصیلات و درآمد کمتر یعنی دو عامل اصلی تعیین کننده سلامتی,با احتمال بیشتری وزن خودشان را کمتر تخمین زده و بعنوان نتیجه با احتمال کمتر وزن خودشان را کاهش می دهند.گروههای اقلیت نیز با احتمال بیشتری وزن خود را کمتر تخمین می زنند.
*شاخص های اقتصادی-اجتماعی چاقی 
مؤلف برجسته پژوهش رایا موتارک نوشت,این اختلافات شاخص های اقتصادی-اجتماعی را نشان می دهد.شرایط کاری,سواد سلامتی و دسترسی کافی به مراقبت های بهداشتی همه با نتایج سلامتی ارتباط دارند,و دسترسی نابرابر به مراقبت های بهداشتی, ناهمگونی سلامتی در میان آن گروههای جمعیتی را تقویت می کند.پژوهشگران جنبش  مثبت نگری نسبت به بدن برای نرمال سازی رفتارهای ناسالم را در ترغیب به چاق شدن مؤثر می دانند.اگر چه شکل  بدن بصورت سنتی بعنوان یک موضوع جنسیتی منظور شده و بررسی می شود,ولی مردان و زنان هر دو از مشکلات شکل بدن درد می کشند:مطالعات عیان ساخت که تا 84درصد زنان و 43درصد مردان آمریکایی از شکل بدن های خودشان خوشنود نیستند,که این نارضایتی  موجب خطر بزرگتر اختلال در خوردن,افسردگی و عزت نفس ضعیف می گردد.زن آمریکایی متوسط لباس سایز 16می پوشد,اما مدل ها تقریبا" در هر کمپین لباس سایز صفر و دوبل صفر(دو سایز لباس در آمریکا) می پوشند.ثابت شده است که جنبش  مثبت نگری نسبت به بدن  بطور قابل ملاحظه ای تصویر زنان از خویشتن را بهبود می دهد:همچنانکه زنان نشان ترقی را در مدل های با سایز بزرگ  و  متوسط می بینند.لذا احساس رضایت ژرف تری  نسبت به شکل بدن های خود کرده و مقایسه خود با زنان لاغرتر را متوقف می کنند. 
سلامت ذهنی و بدنی در جهت های متضاد رشد می کنند,اگر چه:مراکز کنترل بیماری گفتند که بیش از 70درصد بزرگسالان آمریکایی دارای اضافه وزن یا چاقی هستند,با این وجود هیجدهمین کشور چاق دنیا است.
منتقدان جنبش مثبت نگری نسبت به بدن,"انتطارات غیرواقعی"را  که خلق می کند مانند این ایده که وزن و سلامتی با هم ارتباط ندارند ناچیز شمرده اند.ودر بدترین حالت,آن را بهانه ای برای کسانی عنوان کرده اند تا از وزن اضافی خود خشنود باشند.کلی دووس در نیویورک تایمز نوشت,نوع نادرست مثبت نگری نسبت به بدن در افراد آنها  را از شناخت عواقب سلامتی برخورداری از اضافه وزن باز می دارد.
(Source: Newsweek)
ترجمه و تلخیص:غریب واحدی پور
 

زنان سحر خیز کمتر افسرده می شوند

  
دانشمندان ادعا می کنند,زنانی که زود بیدار می شوندبا احتمال کمتری نسبت به آنانکه دیر بیدار می شوند به افسردگی مبتلا می شوند.
مطابق با تحقیق,زنانی که زود بیدار می شوند با پیر شدن به احتمال کمتری نسبت به زنانی که عاشق ماندن در رختخواب هستند دچار افسردگی می شوند.
دانشمندان می گویند,در معرض نور روز قرار گرفتن بر خطر افسردگی فرد تأثیر می گذارد,و زنانی که زود بیدار می شوند احتمال ابتلای به افسردگی را 12تا27درصد کاهش می دهند.
بنا به نتیجه تحقیق که بر روی 32000زن با سن متوسط 55سال صورت گرفت ,زنانی که خود را بعنوان تیپ شب زنده دار یا حد واسط بین شب زنده داری و سحر خیزی توصیف می کنند در نهایت با احتمال بیشتری به بیماری روانی مبتلا می شوند.
به هر حال یک مصیبت نیست,و دانشمندان می گویند کسانی که دوست دارند دیر وقت بخوابند می توانند با زود بیدار شدن ومشاهده بیشترنور روز به کاهش خطر کمک کنند.
تحقیق همچنین مشخص کرد که شب زنده داران با احتمال کمتری ازدواج کرده و با احتمال بیشتری تنها زندگی می کنند,سیگاری می شوند و الگوهای خواب نامنظمی دارند که همه این موارد می تواند خطر ابتلای به افسردگی را افزایش دهد.
اما ارتباط بین اولویت خواب و افسردگی هنوز حتی موقعی که آن فاکتورها منظور می شوند برقرار است.تحقیق توسط دانشمندانی در دانشگاه کلوریدو بولدر,و بریگهام و بیمارستان زنان در بوستون انجام گرفت.
 بزرگترین تحقیقی است که تاکنون در این ارتباط صورت گرفته است و اثر نوع دوره زمانی خواب زنان یعنی اینکه چه زمانی ترجیح می دهند بخوابند و  بیدار شوند را بر خطر افسردگی آنها بررسی می کند.
محققین ادعا می کنند که نوع دوره زمانی خواب  حتی موقعی که در معرض نور روزانه قرار گرفتن و برنامه های کاری از تعادل خارج می شوند بر خطر افسردگی تأثیر می گذارد.
*تصور می شود که افسردگی بر یک نفر از هر10نفر اثر می گذارد
مؤلف اصلی تحقیق و مدیر آزمایشگاه خواب دانشگاه سلین وتر گفت,"امکان دارد اثری از نوع دوره زمانی خواب بر خطر ابتلای به افسردگی وجود داشته باشد که نشأت گرفته از فاکتورهای سبک زندگی و محیطی نباشد."
افسردگی یک مشکل سلامت روانی نسبتا" عمومی است که می تواند بر هر فردی در هر سنی تأثیر بگذارد.
تصور می شود که حدود یک نفر از هر 10 نفر در برخی دوره های زندگی خود افسردگی راتجربه می کنند,این بیماری می تواند زمینه اضطراب و ناراحتی افراد را فراهم کند و موجب سلب علاقه آنها به چیزهایی گردد که قبلا" از آنها لذت می بردند.اگر چه افراد در این وضعیت ممکن است  احساس نومیدی کنند,ولی برای کمک به درمان آن روش های درمانی مانند دارو درمانی و مشاوره وجود دارد.
 *مردم می توانند سحر خیز شوند.
دانشمندان می گویند, خواه فردی از نظر دوره خواب شبانه سحر خیز , واسطه ای یا شب زنده دار باشد تا حدودی ناشی از ژنتیک است,اما دیر بیدار شونده ها محکوم تقدیر نیستند.
دکتر وتر افزود,"موقع و چگونگی نوری که فرد کسب می کند نیز از نوع دوره زمانی خواب تأثیر می پذیرد,و قرار گرفتن در معرض نور نیز بر خطر ابتلای به افسردگی اثرمی گذارد."
بله,نوع دوره زمانی خواب  با افسردگی ارتباط دارد,اما دارای اثر کوچکی است.بنظر می رسد سحر خیز بودن فواید خیلی زیادی دارد,و می توانید به میزان سحرخیز بودن خود,اثرگذاری را بیشتر کنید.
او می افزاید که فاکتورهایی  مانندتلاش برای خواب کافی,ورزش,گذراندن وقت در فضاهای آزاد,خاموش کردن لامپ ها در شب و کسب نور روز تا حد ممکن همه می توانند سودمند باشند.
*تحقیق چگونه انجام شد
محققین 32470پرستار مؤنث را از"برنامه سلامتی پرستاران" را مورد بررسی قرار دادند که از شرکت کنندگان می خواهد هر دو سال فرم های پیمایش سلامتی را پر کنند.
در هنگام شروع تحقیق هیچ کدام از شرکت کنندگان افسردگی نداشتند
از زنان پرسیده شدکه نوع دوره زمانی خواب خود را توصیف کنند که مطابق با اظهارات آنها  37درصد سحرخیز,53درصد  واسطه ای و 10درصد  شب زنده دار بودند.
فاکتورهای خطرناک شناخته شده برای افسردگی شامل وزن بدن ,فعالیت بدنی,مدت خواب و کار در شیفت شب نیز مورد توجه قرار گرفتند.
حتی موقعی فاکتورهای سبک زندگی منظور شدند,هنوز سحر خیزان دارای یک خطر 12تا27درصد پایین تر برای ابتلای به افسردگی نسبت به افراد با دوره زمانی خواب واسطه ای بودند.
آنهایی که دیر بیدار می شدندهم  6درصد بیشتر از نوع واسطه ای در معرض خطر ابتلای به افسردگی بودند,اما آن افزایش به اندازه کافی بزرگ نبود که مهم تلقی گردد.
یافته ها در مجله تحقیق روانپزشکی منتشر شدند.
(Source: dailymail.co.uk)
ترجمه و تلخیص;غریب واحدی پور
 

سخنی پند آموز

صد البته ,هنگامی جوانی با فاصله جغرافیایی بسیار دور برای خلاصی از وسوسه های درونی تحریک کننده برای خودکشی,دغدغه های خود را با من در میان می گذارد و بسیاری موارد دیگر باز همان حس بسیار ارزشمند تر از پاداش مادی روح وجانم را سیراب می سازد,در حالیکه همواره نیز ندایی از درون مرا مخاطب خود ساخته و می گوید که این همه جز به مدد "بهره غیبی"میسر نبوده و نیست!!
آرامش نمی تواند از ستایش,موقعیت بیرونی یا هر تعریف سنتی از موفقیت حاصل گردد.بلکه از درون فرد سرچشمه گرفته و زاییده صداقت,عشق و راستی است
کودکانی که بحد افراطی یا از طریق بمباران اسباب بازی یا حفاظت  در مقابل ناراحتی هیجانی مورد مراقبت قرار می ِگیرند در نوجوانی با احتمال بیشتری کسل,غمگین و بدگمان و غرغرو می شوندتحقیق بیانگر آن است که شما می توانید مزاج وخلق و خوی خود را به کودکانتان نه ضرورتا" از طریق ژن ها,بلکه از طریق رفتار و سبک کودک پرورانه خود انتقال دهید
روزانه پس از کار جهت شارژ مجدد ذهنی برای روز بعد به زمانی برای جدا شدن از کارنیاز داریم.بنابراین,سعی کنید خط روشنی بین زمان کار و زمان شخصی برای کاستن از نگرانی های مربوط به شغل ایجاد کنید
سعی کن آنقدر کامل باشی
که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران،
گرفتن خودت از آنها باشد...!
 
 
 
 پائولو کوئیلو
 
Victor Hugo said,"Short as life is,we make it shorter still by the careless waste of time"
ویکتور هوگو گفت,زندگی کوتاه هست,با این وجود ما بی دقتی در اتلاف وقت آن را کوتاه تر می کنیم
یادداشت اینشتین که متجاوز از 100سال قبل در هتلی در ترکیه بجای انعام به پیش خدمت داد و پیش بینی کرد که روزی ارزش آن بمراتب بیش از ارزش یک انعام معمولی است.جالب است بدانید که اخیرا" 1.3میلیون دلار بفروش رفت:
A calm and humble life will bring more happiness than the pursuit of success and the constant restlessness that comes with it
یک زندگی آرام و محقر شادی بیشتری از تلاش برای موفقیت و بیقراری مستمر تؤام با آن در پی دارد
ENGLISH PROVERB
The way to a man's heart is through his stomach
ضرب المثل انگلیسی
راه قلب یک مرد از شکم او می گذرد
 ....به جای این‌که از هیچ نتیجه‌گیری کنید یا در ذهن خود حدس بزنید چه اتفاقی افتاده، یک لحظه صبر کنید. یک نفس عمیق بکشید و جلوی قضاوتی که از درونتان می‌جوشد را بگیرید. در مورد نتایج سخت‌گیر باشید و در مورد فرد، سهل‌گیر
No matter how old you are,you always want your mother's love and acceptance.I guess I'm hoping one day I'll get it back
Hilary Grossman
مهم نیست که چند سال دارید,همیشه محتاج عشق و پذیرش مادر هستید,حدس می زنم که روزی دوباره آن را بدست خواهم آورد
 
You cannot create experience.You must undergo it.
Albert Camus
تجربه را نمی توانید خلق کنید,باید آن را تحمل کنید
طلایی ترین بخش سخنان روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل
 
سفیران ما،شاعران و عارفان و حکیمان‌مان هستند ما با حافظ جهان  رافتح کرده ایم چه نیازی دیگر،به فتح جدید داریم
 
 
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 
There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
 
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
 
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید
Last week,Masoud Nikdel,an Iranian artist,covered himself in mud and sat motionless on the stairways of Milad Tower for three hours to show his worries about water crisis
نوشته فوق زیر نویس عکس آغشته به شل و گل مسعود نیکدل هنر پیشه کشورمان در صفحه اجتماعی 28سپتامبر 2015روزنامه تهران تایمز است که برای نشان دادن دغدغه های خود برای بحران آب با این وضعیت به مدت3ساعت همانند مجسمه بر روی پلکان برج میلاد و در معرض دید عموم نشست
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید.
 
Nothing is softer or more flexible than water,yet nothing can resist it
Lao Tzu
هیچ چیزی نرم تر یا قابل انعطاف تر از آب نیست,با این وجود هیچ چیزی نیز قادر به مقاومت در برابر آن نیست
ذهن های بزرگ به ایده ها,ذهن های متوسط به رویدادها و ذهن های ضعیف به دیگران می اندیشند
People tend to forget their duties but remember their rights
Indira Gandhi
مردم تمایل دارند که وظایف خود را فراموش کنند اما حقوق شان را بخاطر آورند.
Wise men speak because they have something to say;Fools because they have to say something
Plato
عاقلان سخن می گویند چون سخنی برای گفتن دارند;نادانان سخن می گویند برای اینکه حرفی زده باشند
 
How wrong is it for a woman to expect the man to build the world she wants,rather than to create it herself
Virginia Woolf
چقدر اشتباه است که زنی بجای اینکه دنیای مطلوبش را خودش خلق کند,از مردی انتظار داشته باشد که آن را  برای او بسازد
Kindness is the language which the deaf can hear and the blind can see.
Mark Twain
مهربانی زبانی است که کر می شنود و کور می بیند.

A man who stands for nothing will fall for anything
Malcolm X
مردی که هیچ عقیده ای ندارد برای هر چیزی شخصیت خود را تنزل می دهد
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination
Albert Einstein
علامت واقعی هوش دانش نیست,بلکه تخیل است
A developed country is not a place where the poor have cars,It's where the rich use
public transportation
"Gustavo Peter,the mayor of Bogota in Colombia"
کشور توسعه یافته جائی نیست که فقرایش خودرو دارند ,بلکه جائی است که ثروتمندانش از وسیله نقلیه عمومی استفاده می کنند
 كسي كه قدرت را با پول بخرد عدالت را هم به پول ميفروشد 
قدرت باد آورده آثار مخرب تري از ثروت باد آورده دارد . 
 
"شادروان دكتر ناصر كاتوزيان
پدر علم حقوق ایران"
نگاه طعمه ای به مسئولیت که در واقع یک امانت است برای رسیدن به ثروت و امتیازات خاص موجب کوچک و حقیر شمردن فرد می شود.
"رهبرمعظم انقلاب"
Choose a job you love,and you will never have to work a day in your life
 
Confucius
"شغلی را که دوست داری انتخاب کن,در آن صورت در تمام عمر خود حتی یک روز مجبور به کار کردن نیستی"

I don't believe in love at first sight because my mother started loving me before seeing

me

Luffina Lourduraj

"من عاشق شدن در نگاه اول را باور ندارم زیرا مادرم عشق ورزیدن به مرا قبل از دیدنم آغاز کرد."

تنها راه جلوگیری از انتقاد,هیچ کاری انجام ندادن,هیچ چیزی نگفتن و هیچ کسی نبودن است."ارسطو"

بهترین آمادگی برای فردا  حداکثر تلاش و بهترین عملکرد امروز است.

در هوای ابری دیگران رنگین کمان باشید

 زندگی را جدی نگیرید.زیرا از آن زنده بیرون نمی آیید.

25درصد زندگی اتفاقات  و 75درصد  آن عکس العمل به این اتفاقات است.