داستان خوانی برای کودکان

            
روزانه فقط ۳۰درصد والدین  برای کودکان خودشان داستان می خوانند،بنا به نتیجه یک نظر سنجی جدید فقط ۳نفر از هر ده نفر از والدین هر روز برای کودکان خود داستان می خوانند.
با نظر سنجی از ۱۰۰۰سرپرست(پدر یا مادر)مشخص گردید که روزانه فقط ۱۵درصد از آنها باصدای بلند برای کودکانشان داستان می خوانند،با وجود اینکه ۹۷درصد از اهمیت خواندن داستان آگاه بوده و ۵۸درصد نیز می گویند که خواندن داستان زمان ویژه ای برای محکم شدن رشته های الفت و دوستی است.
شش نفر از هر ده نفر موافق بودند که خواندن داستان برای کودکشان به مهارت خواندن آنها کمک می کند،اما ثابت شده است که  موانع بزرگ آن ‌برنامه های کاری فشرده و نیازهای تداخلی چند کودکی می باشد.
تحقیق اعتماد ملی سواد آموزی مشخص کرد که یکی از هشت کودک محروم در بریتانیا یک کتاب ندارند،با اینکه بیش از یکی از ۱۰سرپرست می گویند که خواهان دسترسی بیشتر به کتاب های مجانی هستند.
مری امری رئیس بازاریابی مکدونالد که متولی اجرای نظر سنجی جهت جشن کمپین پنجم خوانندگان شاد شده بود گفت،"این تحقیق خیلی روشن کننده بود و از اینکه هر سرپرستی برای زمان صرف شده جهت خواندن داستان برای  کودک خود ارزش قائل است شگفت زده نشدیم ،اما زندگی های کاری فشرده،سایر تعهدات خانواده و فقدان دسترسی به  کتاب ها می تواند بر توانائی آنها جهت انجام منظم آن بطریقی که دوست دارند اثر بگذارد.
دمین هیندز،رئیس آموزش و پرورش گفت:"من خرسندم که می بینم مکدونالد در حال مشارکت با اعتماد ملی سواد آموزی  جهت فراهم کردن کتاب های مجانی برای کودکان به منظور بهبود مهارت های سوادآموزی آنها است.ما می دانیم که سال های اولیه زندگی برای رشد یک کودک چقدر مهم است و طرح هایی شبیه این والدین و سرپرستان را تشویق می کند که برای کودکان خود داستان بخوانند تا به آنها جهت تقویت مهارت های سواد آموزی و زبان اولیه کمک کند."
(Source: The Independent)
ترجمه و تلخیص:غریب واحدی پور

توصیه های محرمانه برای کاربران بزرگسال فضای آنلاین


رفتن به درون فضای آنلاین امکان می دهد که به آموختن ادامه دهید،با دوستان و خانواده ارتباط برقرار کنید و نیز بازی کنید.همانطوریکه قبل از رانندگی کمربند ایمنی خود را می بندید، قبل از استفاده از اینترنت احتیاطات ایمنی  را برای سالم تر وایمن تر بودن نیز بکار گیرید‌‌.
اولین گام،اقدامات ایمنی را اتخاذ کنید،راجع به عواقب اعمال خود بیندیشید و با اطلاع از اینکه گام هایی برای حفاظت از خود موقع حضور در فضای آنلاین اتخاذ کرده‌ اید به اینترنت متصل شوید.
توقف،تفکر،اتصال،حرفه ای فضای سایبری هنگام مشارکت می خواهد اطمینان حاصل کند که هر کسی آنلاین  می شود تجریه ای لذت بخش و ایمن خواهد داشت.چندین توصیه جهت کمک به چگونگی استفاده از تکنولوژی جدید بشرح ذیل عرضه می شود:
اطلاعات شخصی شبیه پول است.آنها را ارزشمند بشمارید.از آنها حفاظت کنید.
۱-دستگاههای خود مانند تبلت و گوشی همراه را قفل کنید:درب جلوی خانه تان را قفل می کنید.و باید در خصوص  دستگاهایتان هم اینگونه عمل کنید.از کلمات و رموز عبور قوی برای قفل تبلت و گوشی خود استفاده کنید.
ایمن نگهداشتن دستگاهها چشم نامحرمان را از اطلاعات محرمانه دور نگهداشته و می تواند به حفاظت از اطلاعات در مواردی که دستگاهها گم شده یا دزدیده می شوند کمک کند.
۲-قبل از عمل فکر کنید:از ایمیل ها یا ارتباطاتی صرفنظر کنید که یک حس اضطراری خلق کرده و لازم است که به یک بحران همانند یک مشکل با حساب بانکی یا مالیات های خود پاسخ دهید،اینگونه پیام ها احتمالا" یک نوع شیادی است.
۳-موقعی شک دارید،از شر آنها خلاص شوید:اغلب افراد نادرست با کلیک کردن شما بر روی لینک ایمیل ها به اطلاعات شخصی تان دسترسی پیدا می کنند.اگر ایمیلی عجیب بنظر می رسد ،حتی اگر فرستنده را می شناسید ،بهتر است آن را حذف کنید.
 ۳-رمز عبور خود را با یک جمله بسازید:یک کلمه عبور قوی کلمه ای است که حداقل۱۲حرف دارد.بر جملات و عبارات مثبتی تمرکز کنید که دوست دارید به آنها بیندیشید و به سهولت نیزبخاطر سپرده می شوند(برای مثال،"من عاشق موزیک روستایی هستم.").در خیلی از سایت ها،می توانید حتی از فاصله ها(اسپیس ها)استفاده کنید!
 ۴-حساب(اکانت)منحصر بفرد،کلمه عبور منحصر بفرد:داشتن کلمات عبور مجزا برای هر اکانتی به ناکام گذاشتن جنایتکاران فضای سایبری کمک می کند.در یک وضعیت حداقلی،اکانت های شخصی و کاری را از هم جدا کرده و اطمینان حاصل کنید که اکانت های حیاتی قویترین کلمات عبور را دارند.
۵-کلمات عبور را بنویسید و در جای امن نگهداری کنید:هر فردی می تواند یک کلمه عبور را فراموش کند.یک لیست ذخیره شده را در جای ایمنی نگهدارید،مکان نگهداری از کامپیوتر دور باشد.
۶-در به اشتراک گذاشتن هر موضوعی دقت کنید،آنچه را پست می کنید تا ابد خواهد ماند:آگاه باشید که موقعی یک تصویر یا پیام را در فضای آنلاین پست می کنید،امکان دارد بصورت سهوی جزئیاتی از اطلاعات شخصی خود را نیز با غریبه ها در ارتباط با خود و اعضای خانواده مانند جائی که زندگی می کنید به اشتراک بگذارید.
۷-فقط چیزهایی را راجع به دیگران پست کنید که دوست دارید در مورد خودتان پست شوند:این قانون طلایی در فضای آنلاین نیز بکار می رود.
۸-مالک حضور خود در فضای آنلاین باشید:محدود کردن کسانی که می توانند اطلاعات شما را ببینند و آنچه را که به اشتراک می گذارید خوب است.راجع به استفاده از ستینگ ها(نقاط تنظیم)امنیتی و محرمانه و چگونگی استفاده از آنها در وب سایت های مطلوبتان بیاموزید.
(Source: staysafeonline.org)
ترجمه و تلخیص:غریب واحدی پور

اثرات بد فشار دکمه چرت بر مغز و بدن


چرا فشار  دکمه چرت دستگاه زنگ دار هنگام بیدار شدن برای بدن یا مغز خوب نیست،مطابق با اظهار نظر متخصصان خواب، موقعی که صبح با صدای دستگاه زنگ دار خود پس از شبی که کمتر از خواب خود رضایت داشته اید بیدار می شوید،فشار دکمه چرت( snooze) برای چند دقیقه ماندن اضافی در رختخواب می تواند خیلی وسوسه انگیز باشد.
لکن،انجام چنین کاری می تواند تا حد زیادی برای سلامتی زیان بار باشد،چون موجب می شود که هم بدن و هم مغز مغشوش و گیج شوند.
متخصصان خدمات کلینیکی خواب توضیح داده اند که چرا باید از فشار دکمه اغواکننده چرت بپرهیزید،چون می تواند به  طولانی شدن دوره  اینرسی خواب منتهی گردد.بنا به توضیح سایت شب آرام( Silent Night)،اینرسی خواب احساس بیحالی و سستی  خیلی از افراد هنگام بیداری در صبح است.
این حالت با هوشیاری بیشتر ذهن و بدن معمولا" فقط حدود ۱۵تا۳۰دقیقه طول می کشد.
لکن،مطابق با تحقیق صورت گرفته توسط بریگام و بیمارستان زنان در بوستون، در صورتیکه طی آغاز سیکل خواب یا در حین خواب عمیق بیدار شوید این حالت می تواند از ۲تا۴ساعت ادامه یابد.
هنگامی که دکمه چرت را فشار داده و دوباره بخواب می روید،ممکن است هورمون هایی آزاد شود که بدن را فریب دهد تا فکر کند که سریع دارد به خواب عمیق فرو می رود.
بنابراین،اگر پس از آن ناگهان صرفا" طی ۱۰دقیقه بیدار شوید،جم خوردن از حالت خواب عمیق می تواند موجب مضطرب و آشفته شدن ذهن و بدن گردد.
نیل رابینسون،متخصص خواب  سازنده رختخواب سیلی توضیح می دهد که چگونه فشار دکمه چرت می تواند بطور منفی بر بقیه روز فرد تاثیر بگذارد.
او می گوید،"احساس بیدار شدن با سرحالی و سرزندگی پس از یک خواب عالی شب رویای همه ما است.لکن،اکثر ما در حال انجام اشتباهات مشترکی هستیم که ما را از استراحت با کیفیت عالی باز می دارد در نتیجه با احتمال بیشتری بجای بشاشی با سرسنگینی و کرختی بیدار می شویم.
ما همه از فشار دکمه چرت دستگاه زنگ دار خود برای  ۱۰دقیقه وقت با ارزش  بیشتر جهت ماندن در رختخواب دچار عذاب وجدان می شویم.
"لکن،با چرت زدن طی آن ده دقیقه اضافی،در حال آماده سازی بدن خود برای سیکل خواب دیگری هستیم که پس از آن بسرعت قطع می گردد،در نتیجه برای بقیه روزی که در پیش داریم احساس خستگی و کوفتگی می کنیم."
سپتامبر گذشته پرفسور عصب شناس متی واکر از توصیه های عالی خود جهت احساس آرامش تا حد ممکن پس از یک خواب شبانه پرده برداشت.
او علاوه بر اجتناب از فشار ندادن دکمه چرت همچنین توصیه می کند که از چرت های نیم روزی قدرتمند و قهوه بیکافئین اجتناب ورزید.
در ماه مه امسال،تحقیقی عیان ساخت که متوسط خواب بریتانیایی ها تقریبا" ۶ساعت و ۱۹دقیقه در هر شب است.
نظر سنجی از بیش از ۲۰۰۰بزرگسال مشخص کرد که مردم فقط دو مرتبه در هفته به هشت ساعت خواب می رسند.۳۸درصد از افراد نظرسنجی شده اظهار داشتند که هرگز قادر نیستند که در هر شب ۸ساعت بخوابند.
(Source: The Independent)
ترجمه و تلخیص:غریب واحدی پور
{jcomments on}

الفبای ایمن نگهداشتن کودکان از فضای آنلاین


 به دقت در آینه بنگرید:"کودکان بیشتر کاری را انجام می دهند که انجام می دهید همچنانکه با آنچه که می گوئید مخالفت می کنند."بالکام می گوید,"ما اکنون از بچه ها گلایمندیم که نمی توانند توجه والدین را جلب کنند زیرا آنها همیشه بر روی لپ تاپ ها هستند,یا بابا همیشه گوشی خود را در رستوران بیرون می آورد," موضوع بنظر آشنا است؟احتمالا"!اما نگران نشوید!در عوض,بعنوان فرصتی جهت بروز کردن عادات دیجیتال خود به آن بیندیشید.موضوع نه فقط مربوط به زمان صرف شده برای کار بر روی دستگاهها است بلکه به چگونگی نگهداری آنها نیز مربوط می شود. دیو لوئیس هوادار امنیت جهانی در روش تکنولوژی آکامای,می گوید که استمرار حفظ های امنیت استاندارد,شبیه به روزسازی نرم افزار در زمان مناسب برای کل خانواده سودمند است.بنابراین کودکان را درگیر کنید.بگذارید بدانند که چه تصاویری را با آنها به اشتراک می گذارید,و هر چیزی را که خیلی شخصی یا خجالت آور می دانند کاهش دهید.قوانین خود راجع به استفاده از دستگاهها را برای کل خانواده اعمال کنید.موقعی که دچار مشکل می شوند به آنها کمک کنید,بطوریکه بتوانند بعد از آن به دوستان خودشان کمک کنند.کیسر می گوید,"نوجوانان بزرگتر می گویند که دوستانشان هنگام مواجه شدن با مشکل در فضای آنلاین بجای مراجعه به والدین خود نزد آنان می روند." "بنابراین ما در حال طرفداری از آموزش کودکان جهت کمک به دوستانشان بوده ایم  در صورتیکه مشکلی را بطریق منفعلانه ای تجربه می کنند. توصیه فوق العاده:این زیان خواهد رساند,اما گوشی خود را از بستر خواب دور نگهدارید.نه فقط شما را در مقابل ندامت درونی دورویی هنگام ضبط کردن دستگاههای کودکان سر ساعت 10شب کمتر آسیب پذیر می کند,اما آنها با احتمال کمتری به دستگاههای الکترونیکی بعنوان آخرین کار هر روز خود می نگرند.به مغزتان یک استراحت کوچکی بدهید,و به کودکانتان یک نمونه سالم عرضه کنید. *بطور پیوسته ارتباط برقرار کنید این در مورد تمام حوزه های سرپرستی بویژه در حوزه آنلاین صادق است:با صحبت و گفتگو موضوع را روشن کنید.بطور قطع,می توانید کاری را که کودکانتان در فضای آنلاین انجام می دهند با نرم افزاری مانندNet Nanny کنترل کنید که امکان محدود کردن محتوا و تنظیم حدود زمانی بر روی یک دستگاه معین را فراهم می کند,یا حتی یک راه حل تراز مسیر یاب شبیه Circle With Disent(روش هوشمند کنترل محتوا و مدت زمان اتصال هر دستگاه به شبکه های آنلاین) ,که می تواند نه فقط وای فای را متوقف یا بطریق دیگری محدود کند,بلکه همچنین می تواند زمان صرف شده در برنامه های کاربردی شخصی و انواع ویدئو هایی که هر کدام از گوشی های هوشمند,تبلت ها و کامپیوترها های متصل شده به وای فای به آنها دسترسی داشته اند را مونیتور می کند.مگر اینکه حداقل موضوع را با گفتگوهایی راجع به اینکه چرا آن محدودیت ها مهم هستند تکمیل کنید,ممکن است که ضرورتی نداشته باشند. بالکام می گوید,"محصولات زیادی در بازار وجود دارد که که گزارش هفتگی در خصوص اینکه کودکان کجا بوده اند به شما عرضه می کنند."اما همچنین آن جائی است که گفتگو نمایان می گردد." "برای والدین به تحلیل بردن انرژی جهت ردیابی هر پیامک متنی یا اطلاع از هر نرم افزار کاربردی که کودکان استفاده می کنند آسان است,اما احتمالا" بهترین طریقه صرف زمان سرپرستی نیست," کیزر می گوید,"کودکان زمان زیادی را در فضای آنلاین می گذرانند.اما اگر نمرات درسی خودشان را بالا نگهه می دارند,آنها در گیر در اجتماع هستند,آنها گروه خوبی از دوستان دارند,با این وجود چرا خیلی نگران باشید؟باید تا حدی به آنها اعتماد کنید که در حال ساختن راه خود از میان زندگی به روشی پر بازده هستند." با آن خط ارتباطی باز ,اگر و موقعی که دچار مشکل می شوند,خواه آزار دیدن,مورد زورگیری واقع شدن یا به تصویر یا ویدیوئی مضطرب کننده مواجه شدن ,شما شخصی خواهید بود که برای کمک نزدتان می آیند.بهتر از آن است که به جستجوی کمک در اینترنت بپردازند. (Source: twitter.com) ترجمه و تلخیص;غریب واحدی پور

آ

سخنی پند آموز

صد البته ,هنگامی جوانی با فاصله جغرافیایی بسیار دور برای خلاصی از وسوسه های درونی تحریک کننده برای خودکشی,دغدغه های خود را با من در میان می گذارد و بسیاری موارد دیگر باز همان حس بسیار ارزشمند تر از پاداش مادی روح وجانم را سیراب می سازد,در حالیکه همواره نیز ندایی از درون مرا مخاطب خود ساخته و می گوید که این همه جز به مدد "بهره غیبی"میسر نبوده و نیست!!
آرامش نمی تواند از ستایش,موقعیت بیرونی یا هر تعریف سنتی از موفقیت حاصل گردد.بلکه از درون فرد سرچشمه گرفته و زاییده صداقت,عشق و راستی است
کودکانی که بحد افراطی یا از طریق بمباران اسباب بازی یا حفاظت  در مقابل ناراحتی هیجانی مورد مراقبت قرار می ِگیرند در نوجوانی با احتمال بیشتری کسل,غمگین و بدگمان و غرغرو می شوندتحقیق بیانگر آن است که شما می توانید مزاج وخلق و خوی خود را به کودکانتان نه ضرورتا" از طریق ژن ها,بلکه از طریق رفتار و سبک کودک پرورانه خود انتقال دهید
روزانه پس از کار جهت شارژ مجدد ذهنی برای روز بعد به زمانی برای جدا شدن از کارنیاز داریم.بنابراین,سعی کنید خط روشنی بین زمان کار و زمان شخصی برای کاستن از نگرانی های مربوط به شغل ایجاد کنید
سعی کن آنقدر کامل باشی
که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران،
گرفتن خودت از آنها باشد...!
 
 
 
 پائولو کوئیلو
 
Victor Hugo said,"Short as life is,we make it shorter still by the careless waste of time"
ویکتور هوگو گفت,زندگی کوتاه هست,با این وجود ما بی دقتی در اتلاف وقت آن را کوتاه تر می کنیم
یادداشت اینشتین که متجاوز از 100سال قبل در هتلی در ترکیه بجای انعام به پیش خدمت داد و پیش بینی کرد که روزی ارزش آن بمراتب بیش از ارزش یک انعام معمولی است.جالب است بدانید که اخیرا" 1.3میلیون دلار بفروش رفت:
A calm and humble life will bring more happiness than the pursuit of success and the constant restlessness that comes with it
یک زندگی آرام و محقر شادی بیشتری از تلاش برای موفقیت و بیقراری مستمر تؤام با آن در پی دارد
ENGLISH PROVERB
The way to a man's heart is through his stomach
ضرب المثل انگلیسی
راه قلب یک مرد از شکم او می گذرد
 ....به جای این‌که از هیچ نتیجه‌گیری کنید یا در ذهن خود حدس بزنید چه اتفاقی افتاده، یک لحظه صبر کنید. یک نفس عمیق بکشید و جلوی قضاوتی که از درونتان می‌جوشد را بگیرید. در مورد نتایج سخت‌گیر باشید و در مورد فرد، سهل‌گیر
No matter how old you are,you always want your mother's love and acceptance.I guess I'm hoping one day I'll get it back
Hilary Grossman
مهم نیست که چند سال دارید,همیشه محتاج عشق و پذیرش مادر هستید,حدس می زنم که روزی دوباره آن را بدست خواهم آورد
 
You cannot create experience.You must undergo it.
Albert Camus
تجربه را نمی توانید خلق کنید,باید آن را تحمل کنید
طلایی ترین بخش سخنان روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل
 
سفیران ما،شاعران و عارفان و حکیمان‌مان هستند ما با حافظ جهان  رافتح کرده ایم چه نیازی دیگر،به فتح جدید داریم
 
 
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 
There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
 
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
 
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید
Last week,Masoud Nikdel,an Iranian artist,covered himself in mud and sat motionless on the stairways of Milad Tower for three hours to show his worries about water crisis
نوشته فوق زیر نویس عکس آغشته به شل و گل مسعود نیکدل هنر پیشه کشورمان در صفحه اجتماعی 28سپتامبر 2015روزنامه تهران تایمز است که برای نشان دادن دغدغه های خود برای بحران آب با این وضعیت به مدت3ساعت همانند مجسمه بر روی پلکان برج میلاد و در معرض دید عموم نشست
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید.
 
Nothing is softer or more flexible than water,yet nothing can resist it
Lao Tzu
هیچ چیزی نرم تر یا قابل انعطاف تر از آب نیست,با این وجود هیچ چیزی نیز قادر به مقاومت در برابر آن نیست
ذهن های بزرگ به ایده ها,ذهن های متوسط به رویدادها و ذهن های ضعیف به دیگران می اندیشند
People tend to forget their duties but remember their rights
Indira Gandhi
مردم تمایل دارند که وظایف خود را فراموش کنند اما حقوق شان را بخاطر آورند.
Wise men speak because they have something to say;Fools because they have to say something
Plato
عاقلان سخن می گویند چون سخنی برای گفتن دارند;نادانان سخن می گویند برای اینکه حرفی زده باشند
 
How wrong is it for a woman to expect the man to build the world she wants,rather than to create it herself
Virginia Woolf
چقدر اشتباه است که زنی بجای اینکه دنیای مطلوبش را خودش خلق کند,از مردی انتظار داشته باشد که آن را  برای او بسازد
Kindness is the language which the deaf can hear and the blind can see.
Mark Twain
مهربانی زبانی است که کر می شنود و کور می بیند.

A man who stands for nothing will fall for anything
Malcolm X
مردی که هیچ عقیده ای ندارد برای هر چیزی شخصیت خود را تنزل می دهد
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination
Albert Einstein
علامت واقعی هوش دانش نیست,بلکه تخیل است
A developed country is not a place where the poor have cars,It's where the rich use
public transportation
"Gustavo Peter,the mayor of Bogota in Colombia"
کشور توسعه یافته جائی نیست که فقرایش خودرو دارند ,بلکه جائی است که ثروتمندانش از وسیله نقلیه عمومی استفاده می کنند
 كسي كه قدرت را با پول بخرد عدالت را هم به پول ميفروشد 
قدرت باد آورده آثار مخرب تري از ثروت باد آورده دارد . 
 
"شادروان دكتر ناصر كاتوزيان
پدر علم حقوق ایران"
نگاه طعمه ای به مسئولیت که در واقع یک امانت است برای رسیدن به ثروت و امتیازات خاص موجب کوچک و حقیر شمردن فرد می شود.
"رهبرمعظم انقلاب"
Choose a job you love,and you will never have to work a day in your life
 
Confucius
"شغلی را که دوست داری انتخاب کن,در آن صورت در تمام عمر خود حتی یک روز مجبور به کار کردن نیستی"

I don't believe in love at first sight because my mother started loving me before seeing

me

Luffina Lourduraj

"من عاشق شدن در نگاه اول را باور ندارم زیرا مادرم عشق ورزیدن به مرا قبل از دیدنم آغاز کرد."

تنها راه جلوگیری از انتقاد,هیچ کاری انجام ندادن,هیچ چیزی نگفتن و هیچ کسی نبودن است."ارسطو"

بهترین آمادگی برای فردا  حداکثر تلاش و بهترین عملکرد امروز است.

در هوای ابری دیگران رنگین کمان باشید

 زندگی را جدی نگیرید.زیرا از آن زنده بیرون نمی آیید.

25درصد زندگی اتفاقات  و 75درصد  آن عکس العمل به این اتفاقات است.