قسمت اول;بهبود و ساده سازی زندگی

 
زندگی تان را بهبود دهید
نوشته شده توسط;راب اسمت
در این روز و عصر,مردم بطور فزاینده ای دچار استرس می شوند.زندگی مدرن و تمام الزامات آن بیش از هر زمان دیگری بر مردم برای تلاش تا سرحدممکن و از دست ندادن هیچ لحظه ای از زندگی آنها فشار اعمال کرده است. 
برقراری ارتباط بوسیله ایمیل با محیط کار طی 24ساعت شبانه روز و هفت روز هفته جهت برآورد الزامات پدر یا مادر , همسر یا دوست خوب بودن, یافتن زمانی برای ریلکس سازی را سخت تر کرده است.
با تفریق شروع کردن
موقعی که مردم زمانی را صرف تلاش برای ریلکس سازی می کنند.آنها معمولا" در جستجوی راه حل های فوری هستند.در جستجوی مکمل هایی هستند که آنها را بدون از وقفه در جریان کار روزانه ریلکس و آرام تر کند.
متأسفانه ,هیچ راه حل آسان و فوری وجود ندارد که بتوان به منظور ساده تر و آسانتر کردن زندگی به آن افزود.اگر بخواهید زندگی تان را بهتر کنید,در واقع باید در جستجوی روش هایی برای کم کردن از آن باشید.
چیزهایی را بیابید که می توانید از زندگی خود حذف کنید.از شر چیزهای درهم برهمی که زندگی روزانه تان را استرس زا و غیر قابل کنترل می کنند خلاص شوید.باید به نقطه ای برسید که فقط چیزهایی  وقتتان بگیرند که بطور واقعی و بدرستی برای شما مهم هستند.
خوشبختانه,چند استراتژی آسان و ساده وجود دارد که از طریق آنها می توان زندگی  را بطرز وسیعی بهبود,استرس را کاهش و خود را ریلکس تر کرده و کمتر فرسوده سازید.با اختصاص زمان برای بررسی چند حوزه زندگی خود,به خوبی در مسیر رسیدن به یک زندگی بهتر,سالم تر و رضایت بخش تری قرار خواهید گرفت. 
استراتژی های ساده:
1-بیشتر بخوابید-موقعیت هایی هستند که در آنها بقدر کفایت نمی خوابید.معمولا" مردم برای انجام کار بیشتر,خواب کافی خود را قربانی می کنند.تصور عمومی این است که با بیدار ماندن,بازدهی بهتر شده و از زمان بهتر استفاده می شود.
اما حقیقت این است که در واقع بدین طریق  به بدن,ذهن و بهره وری خود با کاهش ساعت های خواب صدمات خیلی زیاد می رسانید.یک بزرگسال نوعی به حداقل 7تا8ساعت خواب برای احساس راحتی و برخورداری از روزی پر بازده و کامل نیاز دارد.خواب کمتر به معنای بازدهی کمتر و داشتن  روز بدتری است...
برای زمان خواب منظم سعی کرده و هدف گیری کنید.پایبندی به زمان ویژه برای خواب می تواند به شما کمک کند تا اطمینان حاصل کنید که بقدر کفایت می خوابید.
لیست های ناتمام "کارهای در نوبت انجام "را قبل از رفتن به رختخواب جهت کمک به استراحت ذهن  بر روی برگه ای بنویسید.این کار می تواند به سریعتر خوابیدن و نیز خواب عمیق شما کمک کند..
سرانجام,45دقیقه قبل از زمان مطلوب خواب ,برای خواب مهیا شوید.لامپ ها را خاموش کنید,گوشی ها و کامپیوترها را از خود دور کنید,لباس های خواب را بپوشید,صورتتان را بشویید و دندان هایتان را مسواک بزنید.
این برنامه روتین کمک می کند که استراحت کرده و به قدر نیاز بخوابید.
ادامه دارد
منبع:https://goodlifezen.com/simplify
ترجمه و تلخیص;غریب واحدی پور
 

قسمت دوم و آخر:نامه یک کارآفرین به پسرش

 
در واقع بهترین چیزها در زندگی قابل قیمت گذاری نیستند.امکان ندارد که بتوان راستی را برحسب پول,نفوذ یا قدرت قیمت گذاری کرد,اما باید بخاطر داشته باشید که حقیقتی غیر قابل جدا شدن از فرد است.شادترین افرادی را که با آنها مواجه شده ام شادی خود را نه از چیزی که بدست آورده اند,بلکه از شادی درونی کسب کرده اند که نشأت گرفته از زیستن در آرامش است.
آرامش نمی تواند از ستایش,موقعیت بیرونی یا هر تعریف سنتی از موفقیت حاصل گردد.بلکه از درون فرد سرچشمه گرفته و زاییده صداقت,عشق و راستی است.
درس2:از بروز پشیمانی نهراسید
شما اشتباه خواهید کرد.در خصوص این حقیقت تلخ هیچ وضعیت یا حکم ویژه ای متصور نیست.موقعی که اشتباهی مرتکب می شوید,از بروز پشیمانی نهراسید.در زندگی هیچ چیزی به اندازه اجتناب از شناخت خطاها و قصورها زیان بار نیست.
ما به گونه ای زندگی می کنیم که پشیمانی همانند یک علامت ضعف یا پذیرش احساس گناهی است که تا حدودی بر ضد ما استفاده خواهد شد.من آموخته ام که چنین چیزی درست نیست.پشیمانی,تغییر دهنده و پیش نیاز لطف و محبت است.
برخی از احمقانه و زیان بارترین تصمیماتی که تاکنون مشاهده کرده ام ریشه در اجتناب از شناخت قصورهای فرد داشته اند.خواه مربوط به یک موضوع قانونی,رابطه شغلی یا هر چیز دیگری باشد,دوست دارم که جرأت پذیرش اشتباه خود را داشته باشید.
همانند راستی,خود آگاهی و پشیمانی نیزهمیشه پاداش در پی ندارد.لکن,من قول می دهم که این ارزش ها به یک آرامش درونی منتهی می شوند که بر تمام موضوعات ناقابلی که در حرفه خود با آنها مواجه می شوید برتری دارد.
درس3:مهم نیست که چه اتفافی می افتد,بکوشید که مرد درستی باشید
زندگی همواره در حال مواجه کردن شما با وضعیت های شگفت آور است.گاهی اوقات مردان بد برنده می شوند,و نجابت و شرافت در تنگنا قرار می گیرد.بنابراین, وسوسه می شوید که تسلیم شده و مطابق با قوانین دنیا بازی کنید.موقع انجام کار درست احتمال دارد که سختی و شکست را تجربه کنید.
تصور اینکه هیچ اشتباهی مرتکب نشوید دردناک است, مگر اینکه تسلیم آن نشوید.با کسانی که قابل اطمینان,قابل احترام و تحسین هستند حشر و نشر داشته باشید و موقعی که دنیا خسته و ناخرسند تان می کند محکم ایستادگی کنید.
نکوشید که یک رهبر کامل ,کارآفرین یا تاجر باشید;در عوض,انتظار دارم بکوشید مرد خوبی باشید.بخاطر داشته باشید که میزان مشکل بودن شرایط یا تاریک بنظر رسیدن دنیا در هر نقطه ای از زمان مهم نیست,خوبی و درستی صرفنظر از این موارد است.
ما در خصوص مدت زمان زندگی خود در دنیا اطلاعی نداریم.همچنین زندگی می تواند مملو از تغییرها و چرخش هایی باشد که در طولانی مدت وضعیت هیچ فردی تقریبا" به آن اندازه اهمیت ندارد که موجب نگرانی گردد.
لکن,اگر بر مرد خوب بودن تمرکز کنید,همیشه دارای آرامش و قدرتی هستید که برای بقاء به آنها نیاز دارید.سیرت و منش اثرگذارترین فاکتوراست.در حقیقت,همه آن چیزی است که در زندگی دارید.زیرا هر چیزی دیگری امکان دارد طی یک لحظه از شما گرفته شود.
بطور کلی,خواه بخواهید کارآفرینی مانند من یا هرکس دیگری بشوید,این درس ها سودمند خواهند بود. مسیر شغلی شما در نهایت مهم نیست ;همیشه روش انتخابی برای انجام کارها مهم تر از آن چیزی است که تصمیم به انجام آن می گیرید.
دوستت دارم,
بابا
کریس مایرز از بنیان گذاران و مدیرعامل شرکت BodeTreeو مؤلف کارآفرینی روشنفکرانه است.اخیرترین کتابش ,فرانشیز روشنفکرانه اکنون درون آمازون در دسترس است.
 منبع;https://www.forbes.com
ترجمه و تلخیص:غریب واحدی پور
 

قسمت اول:نامه یک کارآفرین به پسرش

   
کریس مایرز
مقاله نویس
من راجع به سفرم بعنوان اولین مدیر عامل و بنیان گذار استارت آپ  می نویسم
نامه ای به پسرم,
بعنوان یک پدر,تصمیم گرفته ام که با نوشتن نامه هایی به فرزندم در جهت مستند سازی درس هایی بکوشم که در تمام دوره کارآفرینی ام آموخته ام.
تا کنون,تمام این نامه ها را خصوصی نگهداشته ام,اما اخیرا" با ملاحظه وضعیت دنیا و برخی از تجاربم فکر کردم که به اشتراک گذاشتن آنها با خوانندگانم به مصلحت خواهد بود.
جک,
موقعی متولد شدید,قول دادم که از هر چه در توان دارم برای هدایت شما در مسیر زندگی و مبدل شدن به مردی خوب بهره بگیرم.می دانستم که در طی مسیر اشتباهاتی مرتکب خواهم شد,ولی بر این باور ماندم که با به اشتراک گذاشتن اشتباهات,ترس ها و درس های سخت کوشی ام,آن اشتباهات بی حاصل نخواهند بود.
اکنون فقط 7سال دارید,و می دانم که خواندن و ستایش این نامه تا زمانی که زندگی غافلگیرت کرده و فقدان تجربه ات را بچالش کشدغیر محتمل خواهد بود.
با وجود اینکه,یک حقیقت غم انگیز زندگی آن است که هرگز نمی دانید آینده چه اتفافی می افتد و یا در این دنیا چه مدت زمانی به شما وقت داده خواهد شد,بنابراین می خواهم چند درسی را که تاکنون بعنوان یک کارآفرین آموخته ام با شما به اشتراک بگذارم.
فقط سود بردن از آموخته هایم منصفانه است چون کارآفرینی تلفات سنگینی بر خانواده ها اعمال می کند.لذا شما نیز باید با بردباری سهم منصفانه خود را از آنچه من با ساعت های کار طولانی,تجربه استرس غیر قابل باور و الزام به اشتراک گذاشتن زمان خود با دیگران قربانی کرده ام می پرداختید.
از اینرو,قصد دارم در این مرحله از زندگی ام سه درسی را که آموخته ام با شما به اشتراک بگذارم.در حالی که هر تجربه ای منحصر بفرد است,ولی فاکتوری با قدرت اثر گذاری مشترک وجود دارد که آنها را به هم مربوط می کند.آن فاکتور ساده است:در زندگی,سیرت و منش اثرگذار ترین فاکتور است.
درس1:شادی واقعی ناشی از انجام کار درست و نه  پول یا موفقیت است
همچنانکه طی سال ها شرکت استارت آپBodeTree را ساخته ام,سهم منصفانه ام از نشیب و فرازها را تجربه کرده ام.ولی همیشه حداکثر تلاشم را برای محافظت شما از کشمکش ها انجام داده ام,اما گاهی اوقات اجازه می دهم تا پیچ و خم عاطفی و احساسی آن حداکثر تلاش را از من سلب کند.
در کوتاه مدت,کسب و کار می تواند مانند یک بازی با مجموع صفر( بازی برد-باخت )باشد.بطوریکه اگر با راستی,همدردی و همدلی رفتار کنید مشکلاتی بوجود می آیند که خود را در طرف بازنده معادله خواهید یافت.زمانی به خودم می گفتم که در طولانی مدت,راستی پاداش می گیرد,اما اکنون می دانم که دقیقا" اینگونه نیست.گاهی اوقات کسانی دروغ گفته و فریبکاری می کنند ولی در نهایت حداقل از منظر پولی پیشتاز هستند.
اگر کار درست را با این تصور انجام دهید که روزی تا حدودی پاداش آن را خواهید گرفت,بشدت ناامید خواهید شد.حقیقت تلخ آن است که بخاطر ارزش هایی که آنها را گرامی می دارید زندگی ممکن است به سختی و محنت مادی منجر گردد.اجازه ندهید که این حقیقت شما را از حرکت بازدارد.
ادامه دارد
 منبع;https://www.forbes.com
ترجمه و تلخیص:غریب واحدی پور
 

قسمت سوم و آخر: فواید تکنولوژی و دنیای آنلاین برای خانواده

تکنولوژی می تواند کودکتان را برای مدرسه آماده تر کند.نه فقط انجام بازی ها و کار با نرم افزارها مهارت های اساسی شبیه مطالعه و ریاضی را یاد می دهد,بلکه آنها همچنین مهارت های سطح بالا مانند حل مسأله,استراتژی و تفکر انتقادی را که برای موفقیت آکادمیک ضروری هستند آموزش می دهند.
بازی ها به کودکان مهارت هایی مانند تمرکز و توجه به جزئیات را یاد می دهند .این مهارت ها می تواند به آنها هم در مدرسه و هم بعدها در زندگی مدد رسانند.اکثر بازی ها و نرم افزارهای کامپیوتری کاربر را ملزم می کنند که قبل از اجازه یافتن برای رفتن به مرحله بعد یک سطح را کامل کند.این می تواند به کودک کمک کند تا ارزش پایداری,رقابت و انگیزش را بیاموزد.
تکنولوژی بچه ها را تشویق می کند تا افق های فکری خود را توسعه دهند.خیلی از کودکان از طریق یک ویدیو یا بازی آنلاین نسبت به موضوعی مانند تاریخ یا جغرافی علاقه مند شده و به تحقیق در خصوص موضوع ادامه می دهند.تکنولوژی می تواند به کودک شما کمک کند تا مهارت های پنهان و استعدادهای خلاقانه را کشف کند.اینترنت متینگی برای خیلی از فرم های خود ابرازی همانند نوشتن,نمایش ویدیوئی  و موزیک است.بافراهم کردن امکان تجربه زودهنگام خیلی از قابلیت های موجود تکنولوژی دیجیتال امروز توسط کودک ,ممکن است استعدادها و علائقی در او رشد کند که در جهت حرفه آینده هدایت گردد.
*سرگرمی
تکنولوژی برای ما مجموعه تقریبا" بی پایانی از گزینه های سرگرمی خانوادگی فراهم می کند.موزیک,برنامه های تلویزیونی,فیلم ها یا بازی ها بافشار نوک انگشتان از طریق خدمت اینترنتی آنلاین و برنامه های کاربردی موبایل در دسترس هستند.مجموعه وسیع از گزینه های سرگرمی می تواند حتی به پل زدن بر روی شکاف نسل ها درون خانواده ها کمک کند.شما می توانید با نوجوان خود از طریق یک فیلم مطلوب از زمانی که هم سن و سال او بودید و یا انجام بازی مورد علاقه آنها رابطه برقرار کنید.اگر یک شیفته و مجذوب برجسته تکنولوژی نیستید,امکان دارد برای استفاده از برخی وسایل و اسباب هایی که بنظر می رسد برای نسل جوانتر خیلی آسان است اعتماد به نفس کمی داشته باشید.برخی از توصیه ها که ممکن است رفتن به دنیای دیجیتال را کمی آسانتر کند بشرح ذیل هستند;
تبلت ها قابل حمل تر از لپ تاپ ها هستند  و بطور نمونه کودکان آنها را بر سایر دستگاههای موبایل ترجیح می دهند. 
بازی هایی را جستجو کنید که احساس می کنید سرگرم کننده بوده و متناسب با سن کودک هستند,و همراه با کودکتان امکان آموختن از آنها وجود دارد.
سعی کنید با کودکان اغلب اوقات بازی کنید.برای مثال,می توانید حتی الامکان مسابقات خانوادگی هفتگی را پیرامون بازی مطلوب آنها برنامه ریزی کنید.
بخاطر داشته باشید که صبور باشید,و تمایل داشته باشید که به کودک خود امکان معلمی دهید.اجازه دادن به جوانترها برای به اشتراک گذاشتن تخصص آنها می تواند یک تقویت کننده عظیم اعتماد باشد.
(Source: froddo.com)
ترجمه و تلخیص;غریب واحدی پور
 

ورود به سایتسخنی پند آموز

کودکانی که بحد افراطی یا از طریق بمباران اسباب بازی یا حفاظت  در مقابل ناراحتی هیجانی مورد مراقبت قرار می ِگیرند در نوجوانی با احتمال بیشتری کسل,غمگین و بدگمان و غرغرو می شوندتحقیق بیانگر آن است که شما می توانید مزاج وخلق و خوی خود را به کودکانتان نه ضرورتا" از طریق ژن ها,بلکه از طریق رفتار و سبک کودک پرورانه خود انتقال دهید
روزانه پس از کار جهت شارژ مجدد ذهنی برای روز بعد به زمانی برای جدا شدن از کارنیاز داریم.بنابراین,سعی کنید خط روشنی بین زمان کار و زمان شخصی برای کاستن از نگرانی های مربوط به شغل ایجاد کنید
سعی کن آنقدر کامل باشی
که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران،
گرفتن خودت از آنها باشد...!
 
 
 
 پائولو کوئیلو
 
Victor Hugo said,"Short as life is,we make it shorter still by the careless waste of time"
ویکتور هوگو گفت,زندگی کوتاه هست,با این وجود ما بی دقتی در اتلاف وقت آن را کوتاه تر می کنیم
یادداشت اینشتین که متجاوز از 100سال قبل در هتلی در ترکیه بجای انعام به پیش خدمت داد و پیش بینی کرد که روزی ارزش آن بمراتب بیش از ارزش یک انعام معمولی است.جالب است بدانید که اخیرا" 1.3میلیون دلار بفروش رفت:
A calm and humble life will bring more happiness than the pursuit of success and the constant restlessness that comes with it
یک زندگی آرام و محقر شادی بیشتری از تلاش برای موفقیت و بیقراری مستمر تؤام با آن در پی دارد
ENGLISH PROVERB
The way to a man's heart is through his stomach
ضرب المثل انگلیسی
راه قلب یک مرد از شکم او می گذرد
 ....به جای این‌که از هیچ نتیجه‌گیری کنید یا در ذهن خود حدس بزنید چه اتفاقی افتاده، یک لحظه صبر کنید. یک نفس عمیق بکشید و جلوی قضاوتی که از درونتان می‌جوشد را بگیرید. در مورد نتایج سخت‌گیر باشید و در مورد فرد، سهل‌گیر
No matter how old you are,you always want your mother's love and acceptance.I guess I'm hoping one day I'll get it back
Hilary Grossman
مهم نیست که چند سال دارید,همیشه محتاج عشق و پذیرش مادر هستید,حدس می زنم که روزی دوباره آن را بدست خواهم آورد
 
You cannot create experience.You must undergo it.
Albert Camus
تجربه را نمی توانید خلق کنید,باید آن را تحمل کنید
طلایی ترین بخش سخنان روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل
 
سفیران ما،شاعران و عارفان و حکیمان‌مان هستند ما با حافظ جهان  رافتح کرده ایم چه نیازی دیگر،به فتح جدید داریم
 
 
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 
There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
 
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
 
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید
Last week,Masoud Nikdel,an Iranian artist,covered himself in mud and sat motionless on the stairways of Milad Tower for three hours to show his worries about water crisis
نوشته فوق زیر نویس عکس آغشته به شل و گل مسعود نیکدل هنر پیشه کشورمان در صفحه اجتماعی 28سپتامبر 2015روزنامه تهران تایمز است که برای نشان دادن دغدغه های خود برای بحران آب با این وضعیت به مدت3ساعت همانند مجسمه بر روی پلکان برج میلاد و در معرض دید عموم نشست
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید.
 
Nothing is softer or more flexible than water,yet nothing can resist it
Lao Tzu
هیچ چیزی نرم تر یا قابل انعطاف تر از آب نیست,با این وجود هیچ چیزی نیز قادر به مقاومت در برابر آن نیست
ذهن های بزرگ به ایده ها,ذهن های متوسط به رویدادها و ذهن های ضعیف به دیگران می اندیشند
People tend to forget their duties but remember their rights
Indira Gandhi
مردم تمایل دارند که وظایف خود را فراموش کنند اما حقوق شان را بخاطر آورند.
Wise men speak because they have something to say;Fools because they have to say something
Plato
عاقلان سخن می گویند چون سخنی برای گفتن دارند;نادانان سخن می گویند برای اینکه حرفی زده باشند
 
How wrong is it for a woman to expect the man to build the world she wants,rather than to create it herself
Virginia Woolf
چقدر اشتباه است که زنی بجای اینکه دنیای مطلوبش را خودش خلق کند,از مردی انتظار داشته باشد که آن را  برای او بسازد
Kindness is the language which the deaf can hear and the blind can see.
Mark Twain
مهربانی زبانی است که کر می شنود و کور می بیند.

A man who stands for nothing will fall for anything
Malcolm X
مردی که هیچ عقیده ای ندارد برای هر چیزی شخصیت خود را تنزل می دهد
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination
Albert Einstein
علامت واقعی هوش دانش نیست,بلکه تخیل است
A developed country is not a place where the poor have cars,It's where the rich use
public transportation
"Gustavo Peter,the mayor of Bogota in Colombia"
کشور توسعه یافته جائی نیست که فقرایش خودرو دارند ,بلکه جائی است که ثروتمندانش از وسیله نقلیه عمومی استفاده می کنند
 كسي كه قدرت را با پول بخرد عدالت را هم به پول ميفروشد 
قدرت باد آورده آثار مخرب تري از ثروت باد آورده دارد . 
 
"شادروان دكتر ناصر كاتوزيان
پدر علم حقوق ایران"
نگاه طعمه ای به مسئولیت که در واقع یک امانت است برای رسیدن به ثروت و امتیازات خاص موجب کوچک و حقیر شمردن فرد می شود.
"رهبرمعظم انقلاب"
Choose a job you love,and you will never have to work a day in your life
 
Confucius
"شغلی را که دوست داری انتخاب کن,در آن صورت در تمام عمر خود حتی یک روز مجبور به کار کردن نیستی"

I don't believe in love at first sight because my mother started loving me before seeing

me

Luffina Lourduraj

"من عاشق شدن در نگاه اول را باور ندارم زیرا مادرم عشق ورزیدن به مرا قبل از دیدنم آغاز کرد."

تنها راه جلوگیری از انتقاد,هیچ کاری انجام ندادن,هیچ چیزی نگفتن و هیچ کسی نبودن است."ارسطو"

بهترین آمادگی برای فردا  حداکثر تلاش و بهترین عملکرد امروز است.

در هوای ابری دیگران رنگین کمان باشید

 زندگی را جدی نگیرید.زیرا از آن زنده بیرون نمی آیید.

25درصد زندگی اتفاقات  و 75درصد  آن عکس العمل به این اتفاقات است.