قسمت دوم و آخر؛چهار روش به چالش کشیدن خویشتن


۲-به یک گروه دارای نبوغ  فکری و قدرت نوآوری ملحق شوید
مهم نیست که شغل تان چقدر سخت بنظر می رسد،در صورتیکه تمام وقت حرفه ای خود را با افراد یکسانی سپری کنید دچار چالش نمی شوید.حضور در کنفرانس ها یا ملاقات های پس از کار می تواند یک راه حل کوتاه مدت باشد.
اگرچه،بندرت در هر یک از این دو مورد تعاملاتی صورت می گیردکه برای تسهیل رشد معنی دار به اندازه کافی عمیق باشند.
در عوض،یک گروه دارای نبوغ فکری بیابید.
اگر چه خیلی از گروههای فکری  برای مدیران عامل شرکت ها تدارک دیده می شوند،ولی همه آنها چنین نیستند.در حقیقت،ناپلئون هل نابغه فکری که با مفهوم غنی سازی رشد و فکر با کتابش در سال ۱۹۳۷ظهور کرد در یک آموزشگاه یک اتاقه رشد کرد.سابقه یا نقش شما مهم نیست،برای پیشرفت نیاز است در معرض گروههای فکری بیرون از سازمانتان  قرار گیرید تا رشد کنید.
۳-یک جمع خلاق بیابید
بر خلاف افسانه"ژن خلاقیت"،خلاقیت می تواند مشابه هر مهارت دیگری آموزش داده شود.آلن گنت کارآفرین کلان داده در آخرین کتاب خود در مورد خلاقیت توضیح می دهد که هر شخصی در تلاش برای به چالش کشیدن  خلاقانه خود به یک جمع همفکر نیاز دارد.چنین جمع هایی نه فقط بعنوان شبکه های حامی بکار می روند،بلکه تمایل دارند که بهترین منابع فیدبک رفقا نیز باشند.
اگرچه ممکن است شبکه خلاق مورد نیاز خود را در یک گردهمایی دور و بر خودتان بیابید،ولی نزدیکی را بویژه برای صنعت خود در اولویت قرار ندهید.
برای علائق ناشناخته،احتمالا" چابک ترین جامعه خلاق آنلاین را می یابید.کتاب گنت یادآوری می کند که شرکت بن و جری(برند بستنی جهانی) حتی جامعه ای ازطریق فهرست ایمیل خود ساخته است.پس از طوفان فکری در مورد طعم های جدید،برند بستنی از ۷۰۰۰۰۰مشترک فهرست ایمیلی خود تقاضا می کند تا طعمی را ارزیابی کنند که می خواهند بیازمایند.
۴-"فعالیت اجتماعی"را دوباره در "شبکه اجتماعی"بیابید
اگر مشابه خیلی از حرفه ای ها مشغول هستید،ساعت اجتماعی همان ساعت رسانه های اجتماعی شده است.اگر چه احتمالا" جلسه گاه و بیگاه  فیس بوک به شما صدمه نمی رساند(و واقعا" در صورتیکه دنبال نوع افرادی هستید که آرزو می کنید متوسط آنها باشید می تواند کمک کند)،مطالعات استفاده خیلی زیاد از رسانه های اجتماعی را در ارتباط با افسردگی،اضطراب،مشکلات عزت نفس،فزونکاری و اختلالات خواب  می داند.
در مقابل،فعالیت های مکرر اجتماعی خطرات سکته کمتر، سیستم ایمنی قویتر و حافظه بهبود یافته را در پی دارد.
جهتی را که می خواهید رشد کنید مهم نیست،به شبکه درست برای انجام آن نیاز دارید.یک موضوعی جزئی نیست؛حقیقت ساده ای در خصوص چگونگی کارکرد انسان ها است.نه شما و نه هیچ کس دیگری عاری از تاثیر رفیق و همتا نیست.شما نیز می توانید از این اثرگذاری  استفاده خوب و مطلوب کنید.
منبع؛ https://www.success.com
ترجمه و تلخیص؛غریب واحدی پور

قسمت اول؛چهار روش به چالش کشیدن خویشتن


4روش قرار گرفتن در حلقه کسانی که شما را به چالش می کشانند
نوشته شده توسط؛بریتنی هدک،۱۲آوریل ۲۰۱۹
 ممکن است فرد متوسطی نباشید،اما بنا به گفته جیم ران ،شما متوسط (میانگین)۵نفری هستید که بیشترین وقت را با آنها می گذرانید."
جیم ران از طریق مطالعات خود قصد درک قدرت نفوذ رفقا و همتایان را داشت.او دریافت که فشار رفقا همیشه چیز بدی نیست،ممکن است دلیل اصلی سیگاری شدن نوجوانان باشد،اما  می تواند عملکرد قویتر در مدرسه را نیز در پی داشته باشد.
فشار رفقا بعد از دوره نوجوانی نیز ناپدید نمی شود.خواه درک کنیم یا نکنیم،هر یک از ما  برای فکر و عمل مشابه کسانی که پیرامون مان هستتد با فشار ضمنی مواجه هستیم.اگر دوستان ما تمایل به نوشیدن مشروبات الکلی دارند،پس با احتمال بیشتری ما نیز به چنین کاری گرایش پیدا می کنیم.اگر ترجیح می دهند که شب جمعه به باشگاه بروند؛در اینصورت ما نیز ممکن است آخر هفته خود را با یک تمرین ورزشی آغاز کنیم.
عادات تناسب اندام و سلامتی تنها عاداتی نیستند که متاثر از فشار گروه رفقا و  همتایان است.موقعی که پسرم در سال ۲۰۱۷بدنیا آمد،آگاهانه کوشیدم که زمان بیشتری با دوستان دارای کودکان خردسال بگذرانم.در این خصوص ترفندهای سرپرستی بیشماری از قبیله سرپرستی ام آموخته ام(در نتیجه تا حد زیادی اطمینان حاصل کردم که خیلی از رفتارهای کودک نرمال هستند!)
موقعی هم که شغل دیگری را پیشه کردم،آگاهانه به جستجوی بهترین های حرفه در فضای مجازی پرداخته و آنها را دنبال کردم.یکسال بعد،خیلی از آنها به دوستان و همکارانم در دنیای واقعی مبدل گردیدند  که به پیشرفتم در کار کمک کردند.
برای بهتر شدن از نظر بدنی،ذهنی،حرفه ای،اجتماعی و روحانی خود را با کسانی دمخور کنید که شما را به چالش می کشند.چگونگی انجام این کار بدین شرح است:
۱-مشغول شدن به تمرین ورزشی گروهی
تمرین ورزشی مطلوب شما هر چه باشد،اگر به یک گروه ملحق شوید از  آن بیشتر بهره می برید.تحقیق منتشر شده در مجله انجمن استخوان شناسی آمریکا  مشخص کرد که برخلاف تمرین انفرادی ،تمرین با دیگران تا ۲۶درصد استرس را کاهش می دهد بطوریکه بطرز قابل ملاحظه ای کیفیت زندگی را بهبود می دهد.
کلاس های گروهی  در حین یاد دادن حرکات ورزشی جدید به اعضای خودشان یک منبع پاسخگویی خارجی نیزخلق می کنند.کسانی که امکان شرکت در برنامه های تناسب اندام گروهی را ندارند می توانند از نرم افزارهای تناسب اندام گروهی مانند Gixoاستفاده کنند که  شرکت کنندگان گوناگون بیشتری را نیز می تواند برای پشتیبانی از یکدیگر جذب کند.بعلاوه بسادگی می توانید افراد را به برنامه کاربردی فعالیت اپل دعوت کرده و از اهداف سلامتی خود هم یک بازی بسازید.مهم ترین اقدام یافتن روشی برای خلق یک گروه حامی است که کمک می کند تا وارد چالش گردیده و برای حصول به دستاوردی بزرگتر به سمت جلو گام بردارید.
ادامه دارد
منبع؛ https://www.success.com
ترجمه و تلخیص؛غریب واحدی پور

 

قسمت دوم و آخر ؛ترک شغل یا رئیس بد!!

    
یا از همکاری بخواهید که نکات مهم را پس از پایان جلسه تکرار کند.
۳-نود ونه درصد ایده ها را رد می کنند.
باطوفان فکری ایده های منحصر بفرد و مطبوعی بدست می آورید که شرکت تان را جلو خواهند برد،در یک جلسه تیمی خلاق با اشتیاق آنها را طرح می کنید ،اما رئیس با همه آنها مخالفت می کند.
علی رغم اینکه دارای طرح آسانی برای اجرا هستید و مسئولیت عملی ساختن ایده ها را دارید،اجازه عملی ساختن آنها را نمی دهد.
در حالیکه ،به توضیح در خصوص برگشت سرمایه مشغول هستید، به بهانه نداشتن بودجه و حوزه مسئولیت  تیم مانع عملی شدن ایده ها می شوند.دلسرد کننده است،آیا چنین نیست؟
 در حالیکه،اولویت بندی ایده ها و نگهداشتن برخی برای بعد و حذف کامل برخی دیگر قابل درک است،اما آنچه عجیب است این است که رئیس تان همیشه ایده هایتان را رد می کند(از ساده ترین تا استادانه ترین ایده ها) 
با این فرض که برند را بخوبی می دانید و در کاری که انجام می دهید متخصص هستید، احتمال دارد اکثر ایده هایتان ارزش پیگیری داشته باشد.اما بدون از حمایت رئیس،نمی توانید به کار بر روی ایده های خود ادامه دهید.رد پیوسته ایده ها بیانگر آن است که برای آنچه مهیا می کنید ارزشی قائل نیست ویا به پتانسیل شما برای تحقق عملی مفاهیم اعتماد ندارد.
امکان دارد فکر کنید شاید نیاز است ارزش ایده هایتان را قبل از سرمایه گذاری پول و زمان بر روی آنها اثبات کنید.می توانید چند تحقیق موردی انجام دهید(بر روی آنها در زمان آزاد خود کار کنید)،نتایج را جمع آوری و قبل از عرضه برای اجرا در شرکت به رئیس خودتان تقدیم کنید.اگر هنوز"نه"بگوید ،اکنون نه فقط سابقه ای دارید که تلاش کرده اید کارآفرین باشید،بلکه همچنین می توانید این ایده ها را با ارائه به سرویس های مستقل به پول مبدل کنید.
۴-آنها شما را فقط به وظایف روزانه محدود می کنند
عاشق کاری هستید که انجام می دهید و به سختی در حال غلبه بر سختی های مربوط به کار خود هستید!
هر ماه که می گذرد،تمام ضرب العجل ها را رفع کرده و یک کار بزرگ انجام می دهید.موقعیت بزرگی است که باید در آن قرار گیرید!
پس از مدتی،ممکن است داوطلبانه به استقبال  فرصت های جدید بروید.اینکه بخواهید از وضعیت معمول عبور کرده،چیزهای جدید بیاموزید و مجموعه مهارت خود را گسترش دهید کاملا" نرمال است.
بنابراین،یک جلسه ای با رئیس برنامه ریزی می کنید و در آن جلسه گفتگوهای صادقانه ای راجع به امیدهای خود برای توسعه مهارت های جدید خواهید داشت.راجع به محول کردن وظایف جدید خیلی تاکید ویژه دارید و اطمینان می دهید که به انجام آنچه که از شما انتظار می رود ادامه خواهید داد.سپس رئیس می گوید،"از پیشنهادتان برای گرفتن کار بیشتر تشکر می کنم!اما واقعا" دوست دارم کاری را که در حال انجام آن هستید تکمیل کنید.بعدها،راجع به افزایش حجم کارتان بررسی می کنم."
پس از آن درخواست می کنید در کنفرانس ها حضور یابید یا در کلاس هایی شرکت کنید که کمک کنند کارتان را بهتر انجام دهید،اما گفته می شود که بودجه چنین کاری را نداریم.با این وضعیت به کجا می روید؟
 مسئولیت های جدید در را بر روی نقش ها و ترفیعات بزرگتر  می گشاید،بنابراین رد آنها موجب بهره بردای کم  از ظرفیت تان و توقف رشدتان می باشد. اگر ماندن در شرکت را انتخاب کنید،خودتان می توانید به تحصیلات تان با سرمایه گذاری بر روی آن کنفرانس ها،کلاس ها یا کارهای خارق العاده آزادی که شما را رقابتی تر می کند ادامه دهید.
 ۵-در خصوص تغییرات عمده برای کل تیم تبادل اطلاعات نمی کند.
هرگز نمی دانید چه موقع رئیس در دفتر ،در حال کار از خانه و یا مرخصی است‌.همچنین  موقعی که اعضای تیم اخراج می شوند در مقابل کار انجام شده قرار می گیرید.مع الوصف،این عوامل اغلب بر روی بار کاری و روحیه تیم اثر منفی می گذارند،بنابراین خیلی موثر است که موقع وقوع این اتفاقات در حلقه تصمیم گیری باشید.
اما رئیس تان نه فقط تغییرات عمده تاثیر گذار بر جریان کار را اطلاع نمی دهد،بلکه همچنین در طرح عملی روشن برای موقعی که دور از کار است هم دچار قصور است.در این موارد،ارتباطات(به طعنه)کلیدی است‌.از رئیس و سایر اعضای تیم برای جزئیات سوال کنید و سعی کنید راه حل هائی نیز ارائه دهید،در اینصورت احساس انجام یک تلاش تیمی را دارید.
اگر این علائم را یافته و سعی کنید در این ارتباط با رئیس خود گفتگو کنید،و هیچ چیزی تغییر نکند ،به جستجوی شغل جدید بیندیشید،جائی که به آورده شما ارزش داده می شود،حداکثر قابلیت خود را بکار خواهید گرفت،مقدار زیادی می آموزید و درجات پیشرفت را طی خواهید کرد. اثر منفی  را که چگونگی سبک رهبری رئیس می تواند بر حرفه تان
بگذارد دست کم نگیرید.
موقع سر و کار داشتن بایک رئیس بد،هر چه زودتر اقدام کنید بهتر است.
منبع؛ https://www.success.com
ترجمه و تلخیص؛غریب واحدی پور

قسمت اول؛ترک شغل یا رئیس بد!!

             
زمانی این سخن مشهور را شنیدم که،"اکثرمردم کارهای خود را ترک نمی کنند.بلکه مدیران بد را ترک می کنند." از تجربه نوشتاری شخصی و شغلی ام،دریافتم که این سخن درست است.با تعداد زیادی از کسانی گفتگو کرده ام که شغل هایشان را بخاطر یک مدیر بسیار بد ترک کرده اند.عاشق کار شان بودند و ماموریت سازمان خود را باور داشتند،اما سبک رهبری رئیس آنها در نهایت موجب توقف مسیر شغلی آنها گردید.
در یک دنیای ایده ال،مدیر یک مربی هم هست که خالصانه بر روی رشد حرفه ای و شخصی پرسنل سرمایه گذاری می کند.اما مدیران اغلب فقط کار ارجاع داده و وقت را کنترل می کنند.اگر در شغل خود احساس خرسندی نمی کنید(علی رغم اینکه همیشه کار خوب ارائه می دهید.)ممکن است اشکال این باشد که با یک رئیس بد سر و کار دارید.
ابتدا ممکن است  بگوئید که مهم نیست،با آن امید که ادامه تمرکز بر کار به تنهایی به پیشرفت تان کمک می کند.
اما زودتر یا دیرتر،احساس می کنید زیانی که مدیر بد وارد می کند اغلب  محدود به عدم وجود فرصت های رشد درون شرکت نیست.
 تمایل دارید باور کنید که مدیرتان بهترین قصد و نیت ها را دارد،بنابراین ممکن است چشمتان را بر روی علائم معینی که بیانگر زیان رساندن به پیشرفت تان هست ببندید.
این زیان ها بیش از ریز سنجی در مدیریت یا بد زبانی کلامی (آشکارترین علائم) هستند و اغلب به مجموعه روش های ظریفی اطلاق می شوندکه بدان طریق یک رئیس بد سعی می کند رشدتان در شرکت را متوقف کند.
برخی علائم کمتر عمومی تر که نشان دهنده کار تحت نظر یک مدیر بد می باشند بشرح ذیل هستند.هر چه زودتر متوجه آنها شوید،بهتر خواهد بود چون می توانید سریعتر سازگار تر شده و خود را بالانس کنید.
۱-فیدبک سازنده ارائه نمی دهند
داشتن فیدبک از رئیس برای رشد و مهارت کارمند در شغل حیاتی است.اگر رئیس تان کار شما را بدون از توضیح یا پیشنهاد روش هایی که می توانید آن را بهبود دهید تصحیح می کند و یا اگر بطور ساده آن را تایید و برای کار از شما تشکر می کند،پس علائم آن است که بخوبی فیدبک نمی دهد.
باید اینگونه تقاضای فیدبک کنیدکه ،" سپاسگزارم که فکر می کنید کارم خوب است یا آنکه با اصلاحات خودتان آن را بهتر می کنید،اما اگر تا حدی فیدبک ارائه دهید سودمند است،چون در آنصورت می دانم که چگونه بهتر شوم."اگر رئیس شروع به عرضه فیدبک کرد، فعالانه بشنوید و یادداشت بردارید چون این روش در نهایت  کمک می کند که در رهبری رشد کنید.
البته ،مهم است که بدانید همه فیدبک ها خوب نیستند.اگر پیشنهادات روش های محسوس برای بهبود نیستند یا بر اساس حقایق یا دانش تخصصی نیستند پس تقریبا" می توانید آنها را نادیده بگیرید.برای مثال،اگر رئیس خاطر نشان سازد که تعداد زیادی غلط تایپی در نوشته های شما است با این وجود نتواند آنها را بطور دقیق تعیین کند،پس تعداد غلط های تایپی تا بدان حد که ادعا می کند نگران کننده نیستند.فیدبک خوب حقیقی،مفید و راه حل محور (بجای مشکل ساز بودن)است.
۲-کارکنان را از جلسات مهم دور نگهه می دارند
جلسه ای در تقویم کاری تان نمایان می گردد،از شما برای مشارکت و بیان  نقطه نظرات تان دعوت می شود.دوست دارید که حضور یابید،اما رئیس مانع از شرکت در جلسه می شود ومی گوید،"ترجیح می دهم که بر کارتان تمرکز کنید و قول می دهم  شما را در جریان مسائل قرار دهم."امکان دارد فکر کنید که رئیستان بهتر می داند و سعی می کند از شرکت تان در یک جلسه بی حاصل در وقت تان صرفه جویی کند،اما موقعی که این روش الگو می شود در می یابید که موضوع چیز دیگری است.
برخی جلسات(مانند جلسات عمومی در شهر،جلسات بخش ،ساعات فعالیت اجتماعی و غیره)برای حضور در گفتگوهای مهم و ایجاد رابطه با افراد بیرون از حوزه کار  حیاتی است.به شما فرصتی می دهند تا تفکرات خود را با مردم به  اشتراک گذاشته و نشان دهید که چیزی در چنته دارید.اگر رئیس تان همیشه دستور می دهد که از آنها بگذرید،در حال دور کردن فرصت از شما جهت نشان دادن پتانسیل خودتان به دیگران و شناخته شدن بعنوان یک رهبر فکری و متخصص هستید‌.این رفتار همچنین رشته های ارتباطی با مدیریت فوقانی  و بقیه سازمان را قطع می کند.(برای رشد فوقانی در هرم سازمانی مضر است.)
بی شک می توانید نظرش را به آرامی اینگونه رد کنید که" می دانم فرمودید از این سمینار استراتژی برند بگذرم ،اما واقعا" دوست دارم شرکت کنم چون اعتقاد دارم از آن مقدار زیادی می آموزم.این حضور به من بینش های بهتری در خصوص اهداف اصلی شرکت می بخشد،که بر کارم و چگونگی همراستا شدن با آن اهداف اثر می گذارد.اگر این روش کارگر نشد ونمی خواهید برخلاف دستور رئیس  بروید،پس شیوه های دیگر را بیازمائید.
می توانید درحالیکه بر روی میز خودتان کار می کنید به نمایش نیز گوش کنید.
ادامه دارد
منبع؛ https://www.success.com
ترجمه و تلخیص؛غریب واحدی پور

سخنی پند آموز

                       ایده های بزرگ از ضمیر ناخودآگاه سرچشمه می گیرند.این در هنر،علم و تبلیغات صادق است.اما ضمیر ناخودآگاه باید بصیر و مطلع باشد،و گرنه ایده تان نامربوط خواهد بود.
ذهن خودآگاه خود را با اطلاعات انباشته کنید وسپس فرآیند تفکر منطقی خود را رها کنید
 راهنمایی برای بیداری روحانی
او که خودش را یک رهبر بحساب می آورد باید قبل از اینکه دیگران را آموزش دهد به تربیت و آموزش خود بپردازد، و ابتدا با یک شیوه صحیح افکار و کردارش را تربیت کرده و آنها را با زبانش نوازش دهد.و کسی که معلم خویش است از معلم دیگران بودن بیشتر شایسته احترام است
                          امام علی(ع)

GUIDE TO
SPIRITUAL AWAKENING
He who considers himself a leader must train
himself before training others, and with a proper
method first educate their thoughts and deeds and
caressj2  them with his tongue. One who is his own
teacher is more worthy of respect than being a
teacher of others.
 Imam Ali (AS)                                          
   راهنمای بیداری روحانی
او که حرص و ولع را بعنوان شعار زندگی خود برمی گزیند مورد تنفر مردم قرار می گیرد،و او که محنت و اندوه خود را آشکار می کند،خود را نزد همه تحقیر می کند،و او که تحت کنترل زبان خویش است از منظر دیگران و خود هیچ ارزشی ندارد. امام علی(ع)
GUIDE TO SPIRITUAL AWAKENING He who adopts cupidity as motto in life will be disliked by people, and he who reveals his distress, abases himself before all, and he who is ruled by his tongue has no worth in his own eyes and those of others. Imam Ali (AS)               
 
اثربخش ترین رهبر کسی است که نیازهای روانی پیروان خود را رفع می کند.
                    دیوید اگیلوی پدر تبلیغات مدرن
 
 
 
 
من به آگهی نه بعنوان شکلی از هنر یا سرگرمی،بلکه بعنوان یک واسطه اطلاعات می نگرم.موقعی که یک آگهی می نویسم ،نمی خواهم به من بگوئید که آن را خلاقانه می بینید،می خواهم آن را خیلی جالب بدانید که محصول را بخرید. دیوید اگیلوی پدر تبلیغات مدرن
 
 
 
 
 
 اگر هر یک از ما کسانی را بکار گیریم که کوچکتر از ما هستند ،به یک شرکت کوتوله ها مبدل می شویم.اما اگر هر یک از ما کسانی را بکار گیریم که بزرگتر از ما هستند، شرکتی از غول ها خواهیم داشت‌.
                 "دیوید اگیلوی پدر تبلیغات مدرن"                          
                                                "راهنمای بیداری روحانی" 
   خدایا،مرا بهتر از خودم می شناسید و من خودم را بهتر از دیگران می شناسم.خدایا،جایگاه مرا رفیع تر از آنچه که دیگران تصور می کنند‌ گردانید،و گناهان مرا که دیگران از آنها مطلع نیستند ببخشائید،و ضعف هایم را بپوشانید. امام علی (ع)
 
 
 
 
 
" راهنمایی بیداری روحانی"
 
 
حسادت نامطبوع است؛و ترس یک علامت نقص و کاستی است.تهیدستی مرد هوشمند را در بحث و مشاجره لال می کند،و یک شخص نیازمند در زادگاه خود غریبه است. بیچارگی و نومیدی بلا ومصیبت بزرگی است؛پایمردی و بردباری شجاعت است؛پرهیز و امساک توانگری است،و دینداری و پارسائی یک زره فولادی است که بدن و روح را در مقابل گناهان حفاظت می کند. امام علی (ع)
راهنمای بیداری روحانی
از افزودن نگرانی سال خود به دغدغه روزانه تان بپرهیزید.رنج بردن از یک نگرانی روزانه کفایت می کند‌.اگر فقط یکسال از عمرتان باقی مانده باشد،بدانید که برای هر روز آن خداوند سهم جدیدی به شما ارزانی می کند،و اگر بیش از یکسال عمر نکنید،چرا نگران موضوعی باشید که مربوط به شما نیست؟هیچ کسی قادر نیست سهم شما را ببرد ،و هیچ کس نمی تواند اغفالتان کرده و سهم تان را برباید.آنچه که برای شما مقدر شده است در زمان مناسب به شما می رسد.
امام علی(ع)شاید هرگز بطور واقعی متوجه قدرت برتر خود نشده باشید،احتمالا" بخاطر اینکه ماهیتی است که هر روز بدون از حتی فکر کردن راجع به آن در کار از آن استفاده می کنید.فقط نمی دانستید که آن را چه بنامید.اما وجود دارد،و دیگران موقعی که جهت حفظ موقعیت لازم باشد  جهت بکار گرفتن قدرت برترتان به شما تکیه می کنند.
 
 
صد البته ,هنگامی جوانی با فاصله جغرافیایی بسیار دور برای خلاصی از وسوسه های درونی تحریک کننده برای خودکشی,دغدغه های خود را با من در میان می گذارد و بسیاری موارد دیگر باز همان حس بسیار ارزشمند تر از پاداش مادی روح وجانم را سیراب می سازد,در حالیکه همواره نیز ندایی از درون مرا مخاطب خود ساخته و می گوید که این همه جز به مدد "بهره غیبی"میسر نبوده و نیست!!
آرامش نمی تواند از ستایش,موقعیت بیرونی یا هر تعریف سنتی از موفقیت حاصل گردد.بلکه از درون فرد سرچشمه گرفته و زاییده صداقت,عشق و راستی است
کودکانی که بحد افراطی یا از طریق بمباران اسباب بازی یا حفاظت  در مقابل ناراحتی هیجانی مورد مراقبت قرار می ِگیرند در نوجوانی با احتمال بیشتری کسل,غمگین و بدگمان و غرغرو می شوندتحقیق بیانگر آن است که شما می توانید مزاج وخلق و خوی خود را به کودکانتان نه ضرورتا" از طریق ژن ها,بلکه از طریق رفتار و سبک کودک پرورانه خود انتقال دهید
روزانه پس از کار جهت شارژ مجدد ذهنی برای روز بعد به زمانی برای جدا شدن از کارنیاز داریم.بنابراین,سعی کنید خط روشنی بین زمان کار و زمان شخصی برای کاستن از نگرانی های مربوط به شغل ایجاد کنید
سعی کن آنقدر کامل باشی
که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران،
گرفتن خودت از آنها باشد...!
 
 
 
 پائولو کوئیلو
 
Victor Hugo said,"Short as life is,we make it shorter still by the careless waste of time"
ویکتور هوگو گفت,زندگی کوتاه هست,با این وجود ما بی دقتی در اتلاف وقت آن را کوتاه تر می کنیم
یادداشت اینشتین که متجاوز از 100سال قبل در هتلی در ترکیه بجای انعام به پیش خدمت داد و پیش بینی کرد که روزی ارزش آن بمراتب بیش از ارزش یک انعام معمولی است.جالب است بدانید که اخیرا" 1.3میلیون دلار بفروش رفت:
A calm and humble life will bring more happiness than the pursuit of success and the constant restlessness that comes with it
یک زندگی آرام و محقر شادی بیشتری از تلاش برای موفقیت و بیقراری مستمر تؤام با آن در پی دارد
ENGLISH PROVERB
The way to a man's heart is through his stomach
ضرب المثل انگلیسی
راه قلب یک مرد از شکم او می گذرد
 ....به جای این‌که از هیچ نتیجه‌گیری کنید یا در ذهن خود حدس بزنید چه اتفاقی افتاده، یک لحظه صبر کنید. یک نفس عمیق بکشید و جلوی قضاوتی که از درونتان می‌جوشد را بگیرید. در مورد نتایج سخت‌گیر باشید و در مورد فرد، سهل‌گیر
No matter how old you are,you always want your mother's love and acceptance.I guess I'm hoping one day I'll get it back
Hilary Grossman
مهم نیست که چند سال دارید,همیشه محتاج عشق و پذیرش مادر هستید,حدس می زنم که روزی دوباره آن را بدست خواهم آورد
 
You cannot create experience.You must undergo it.
Albert Camus
تجربه را نمی توانید خلق کنید,باید آن را تحمل کنید
طلایی ترین بخش سخنان روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل
 
سفیران ما،شاعران و عارفان و حکیمان‌مان هستند ما با حافظ جهان  رافتح کرده ایم چه نیازی دیگر،به فتح جدید داریم
 
 
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 
There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
 
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
 
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید
Last week,Masoud Nikdel,an Iranian artist,covered himself in mud and sat motionless on the stairways of Milad Tower for three hours to show his worries about water crisis
نوشته فوق زیر نویس عکس آغشته به شل و گل مسعود نیکدل هنر پیشه کشورمان در صفحه اجتماعی 28سپتامبر 2015روزنامه تهران تایمز است که برای نشان دادن دغدغه های خود برای بحران آب با این وضعیت به مدت3ساعت همانند مجسمه بر روی پلکان برج میلاد و در معرض دید عموم نشست
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید.
 
Nothing is softer or more flexible than water,yet nothing can resist it
Lao Tzu
هیچ چیزی نرم تر یا قابل انعطاف تر از آب نیست,با این وجود هیچ چیزی نیز قادر به مقاومت در برابر آن نیست
ذهن های بزرگ به ایده ها,ذهن های متوسط به رویدادها و ذهن های ضعیف به دیگران می اندیشند
People tend to forget their duties but remember their rights
Indira Gandhi
مردم تمایل دارند که وظایف خود را فراموش کنند اما حقوق شان را بخاطر آورند.
Wise men speak because they have something to say;Fools because they have to say something
Plato
عاقلان سخن می گویند چون سخنی برای گفتن دارند;نادانان سخن می گویند برای اینکه حرفی زده باشند
 
How wrong is it for a woman to expect the man to build the world she wants,rather than to create it herself
Virginia Woolf
چقدر اشتباه است که زنی بجای اینکه دنیای مطلوبش را خودش خلق کند,از مردی انتظار داشته باشد که آن را  برای او بسازد
Kindness is the language which the deaf can hear and the blind can see.
Mark Twain
مهربانی زبانی است که کر می شنود و کور می بیند.

A man who stands for nothing will fall for anything
Malcolm X
مردی که هیچ عقیده ای ندارد برای هر چیزی شخصیت خود را تنزل می دهد
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination
Albert Einstein
علامت واقعی هوش دانش نیست,بلکه تخیل است
A developed country is not a place where the poor have cars,It's where the rich use
public transportation
"Gustavo Peter,the mayor of Bogota in Colombia"
کشور توسعه یافته جائی نیست که فقرایش خودرو دارند ,بلکه جائی است که ثروتمندانش از وسیله نقلیه عمومی استفاده می کنند
 كسي كه قدرت را با پول بخرد عدالت را هم به پول ميفروشد 
قدرت باد آورده آثار مخرب تري از ثروت باد آورده دارد . 
 
"شادروان دكتر ناصر كاتوزيان
پدر علم حقوق ایران"
نگاه طعمه ای به مسئولیت که در واقع یک امانت است برای رسیدن به ثروت و امتیازات خاص موجب کوچک و حقیر شمردن فرد می شود.
"رهبرمعظم انقلاب"
Choose a job you love,and you will never have to work a day in your life
 
Confucius
"شغلی را که دوست داری انتخاب کن,در آن صورت در تمام عمر خود حتی یک روز مجبور به کار کردن نیستی"

I don't believe in love at first sight because my mother started loving me before seeing

me

Luffina Lourduraj

"من عاشق شدن در نگاه اول را باور ندارم زیرا مادرم عشق ورزیدن به مرا قبل از دیدنم آغاز کرد."

تنها راه جلوگیری از انتقاد,هیچ کاری انجام ندادن,هیچ چیزی نگفتن و هیچ کسی نبودن است."ارسطو"

بهترین آمادگی برای فردا  حداکثر تلاش و بهترین عملکرد امروز است.

در هوای ابری دیگران رنگین کمان باشید

 زندگی را جدی نگیرید.زیرا از آن زنده بیرون نمی آیید.

25درصد زندگی اتفاقات  و 75درصد  آن عکس العمل به این اتفاقات است.