قسمت دوم و آخر؛ده روش توقف "مردم خوشنود ساز" بودن در محیط کار


۵)اهداف قابل سنجش تنظیم کنید
نکته ای که باید بخاطر سپرد تمرکز بر پیشرفت،نه کمال است.از کم آغاز کنیدو احساس نکنید که نیاز است تغییرات عمده را یک شبه انجام دهید.یک هدف می تواند نپذیرفتن یک پروژه اضافی طی یک ماه باشد.هدف دیگر ممکن است صحبت کردن با صدای رسا در جلسه ای هنگام بیان نقطه نظر متفاوتی باشد.
۶)تقاضای کمک کنید
بپذیرید که تنها نیستید.بجای آری گفتن به هر ماموریتی که پیش می آید،از دیگران تقاضای کمک کنید.اگر می توانید در خصوص انجام وظایف خرد تفویض اختیار کنید،این گامی در جهت درست خواهد بود.
۷)خود گفتگویی منفی را جایگزین کنید
احساسات منفی نیاز است که با رفتارهای مثبت تر جایگزین شوند.یک روش ارزشمند جایگزینی خود گفتگویی منفی با زمزمه های ذهنی مثبت است.در آغاز ممکن است احساس غیر معمولی داشته باشید.اما با تمرین،این زمزمه ها می توانند کمک کنند تا استرس را مدیریت،اطمینان را تقویت و بهره وری را افزایش دهید.چند نمونه از چنین زمزمه هایی بشرح ذیل هستند:
"اگر همه وقت خود را صرف رضایت و خشنودی دیگران در محیط کار کنم،قدرت خود را تسلیم کرده ام."
"فقط در صورتیکه تلاش برای خوشنودی دیگران را متوقف سازم می توانم مطابق با اصول و روش های خودم زندگی کنم."
"حتی اگر من "نه"بگویم ،ناخشنودی طرف مقابل گناه من نیست."
"من مسئول احساسات هیچ کسی غیر از خودم نیستم."
۸)قبل از واکنش مکث کنید
اکنون،احتمالا" بلافاصله به در خواست ها"آری"می گوئید و بعدا" بخاطر آن افسوس می خورید.در عوض، مکث را برای بدست آوردن زمان جهت ارزیابی موقعیت تمرین کنید.برای مثال،می توانید بگویید،"اجازه دهید تقویم خودم را چک کنم و سپس به شما پاسخ دهم."تحقیقات نیز عیان ساخته است که حتی مکثی کوتاه قبل از یک گزینش دقت تصمیم گیری را افزایش می دهد.
۹)بهانه جویی را متوقف سازید
هنگامی که "نه" می گوئید،اجتناب از ذکر عذر و بهانه مهم است.چون در اینصورت،طرف مقابل درخواست را به گونه ای که مطمئن شود می توانید اجابت کنید تنظیم می کند.بعلاوه اغلب نیازی نیست که یک توضیح تفصیلی ارائه دهید.معمولا" کفایت می کند که بطور ساده فقط بگویید که کارهای زیادی در نوبت انجام دارید و دیگر هیچ نگوئید.
۱۰)به احساسات و باورهای خود پایبند و وفادار باشید
مهم ترین نکته برای بخاطر آوردن راجع به رفتار خودتان وفاداری و پایبندی نسبت به باورها و احساسات خودتان هست.با انجام کاری که در تعارض با اولویت هایتان بوده یا فقط بخاطر خوشنود سازی فرد دیگری خودتان را ناراحت می کند موافقت نکنید.راه و روش درست برای خود را دریابید و به گام برداشتن در آن جهت مقید باشید.با چنین رفتاری،مردم در دراز مدت بیشتر به شما احترام می گذارند.
در حالیکه  ترک عادت" مردم خوشنود سازی " در محیط کار سخت است،اما چنین کاری را می توانید انجام دهید.از  استراتژی های مزبور برای برداشتن گام های کوچک و پیوسته به سمت تنظیم مرزهای سالم استفاده کنید.فقط در آن هنگام قادرید که بدرستی به صدای درون خودتان گوش دهید،خود واقعی خویش را در آغوش بگیرید و دوباره قدرت   خود را بدست آورید.
https://www.forbes.com
ترجمه و تلخیص؛غریب واحدی پور

قسمت آخر؛شرمساری بدنی:دلایل،اثرات و بهبود تصویر بدن


توصیه۵؛نزدیکی و ارتباط با افراد مورد اعتماد  برای راهنمایی و پشتیبانی
امکان دارد که از گفتگو با کسی راجع به تجربه شرمساری بدنی خود احساس خجالت و شرمساری کنید.اما هیچ دلیلی وجود ندارد که این مشکل را باید شخصا" رفع و رجوع کنید.با دیگران برای راهنمایی و پشتیبانی ارتباط برقرار سازید و بگذارید بدانند که چه احساسی را تجربه کرده اید.
یافتن کسی که به او اعتماد داریدو احساس راحتی برای در میان گذاشتن احساس خود خیلی حائز اهمیت است.برخورداری از یک مفر ایمن برای بیان احساسات خود می تواند کمک کند تا بر پریشانی و تحقیر ناشی از شرمساری بدنی غلبه کنید.
اگر در فرآیند بهبودی به کمک اضافی نیاز دارید،برای تنظیم  قرار ملاقات با یک مشاور یا درمانگر سلامت روان با صلاحیت درنگ نکنید.آنها می توانند برای کمک به احساس توانمندی بیشتر و بهبودی از اثرات شرمساری بدنی توصیه های بیغرضی ارائه دهند.
*چگونه به یک عزیز مبتلا به شرمساری بدنی کمک کنید
اگر دوست یا عزیزی تحت فشار دیگران شرمساری بدنی را تجربه می کند،ترحم،دلسوزی و درک شما می تواند خیلی ارزشمند باشد.
۱)بگذارید بداند که دلواپس و نگرانید و چقدر مراقب آنها هستید.می توانید بگویید ،"من نگرانم که همیشه راجع به وزن خودتان گفتگو می کنید،"یا"موقعی که راجع به ظاهر خود منفی بافی می کنید غمگین می شوم."
۲)صبور باشید و به دغدغه های آنها گوش دهید.فرض نکنید که می دانید عزیزتان چه چیزی نیاز دارد،بلکه بپرسید که چگونه می توانید  از او به بهترین طریق پشتیبانی کنید.ممکن است نیاز به یک هم درد داشته باشند،کسی که به نگرانی آنها بدون قضاوت گوش دهد.
 ۳)سعی کنید که تمرکز را از بدن فرد محبوب خود به ویژگی  تحسین برانگیز دیگر او انتقال دهید.برای مثال ،می توانید حس شگفت انگیز شوخ طبعی، هوشمندی و روح ماجراجوئی او را بخاطرش آورید یا استعداد ویژه اش را برجسته سازید.
*شرمساری بدنی کودکان
اطلاع از آنکه کودک یا نوجوان تان دچار شرمساری بدنی است می تواند خیلی آزار دهنده باشد.اما مانند هر نوع قلدری یا قلدری سایبری، می توانید برای رفع و رجوع مشکل یا حتی کمک به جلوگیری از آن قبل از آغاز،گام هایی بردارید.
۱)در خصوص شرمساری بدنی به کودک آموزش دهید.بگذارید بداند که مردم می توانند گاهی اوقات نسبت به همدیگر بیرحم باشند،ولی  او چگونه باید برای خود و دیگران ارزش و احترام قائل باشد.یادآوری کنید که شرمساری بدنی در هر شکلی غیر قابل قبول است.
۲)اگر مشکل در مدرسه رخ می دهد با معلمین کودک یا مدیران مدرسه او گفتگو کنید.
۳)اگر دوستان فعلی کودک القاء کننده شرمساری بدنی هستند.او را به یافتن دوستان جدید تشویق کنید.نام نویسی در تیم های ورزشی،کلوپ جوانان و فعالیت های پس از مدرسه روش های خیلی خوبی برای توسعه حلقه اجتماعی کودک هستند.
۴)الگوی خوبی باشید.نسبت به بدن خود بطور مثبت سخن بگوئید و اگر نکته ای منفی راجع به ظاهر خود می گوئید متوجه اشتباه خود شده و اصلاح کنید.برای ارائه یک نمونه سالم سعی کنید که از زبان مثبت اندیشی یا بی تفاوتی در خصوص بدن استفاده کنید.
۵)زمانی را که کودک بر روی رسانه های اجتماعی می گذراند کاهش دهید.از آنچه  بر روی پایگاههای رسانه های اجتماعی پست می کند یا می خواند آگاه باشید.هر چه بیشتر راجع به زندگی آنلاین کودک خود بدانید،زودتر قادر خواهید بود که هرگونه مشکل شرمساری بدنی او را شناسایی و رفع کنید.
۶)به کودک خود اطمینان و قوت قلب بدهید.بگذارید بداند که او را بخاطر زیبایی درونی و بیرونی اش بدون  شرط دوست دارید.از انتقاد یا طعنه به  کودک یا نوجوان در ارتباط با ظاهر او حتی به شوخی بپرهیزید.
۷)سبک زندگی سالمی را تشویق کنید که بدن کودک را پرورش دهد،اما در برگیرنده موضوعاتی مانند قیافه ظاهری،وزن و رژیم غذایی نباشد.در عوض بر کار یا فعالیتی تمرکز کنید که بدن کودک قادر به انجام آن است.به او یادآوری کنید که  بدن او چقدر خوب کمک می کند تا بدود،بپرد،نقاشی کند،با آلات موسیقی کار کند یا پازل ها را حل کند.
۸)عزت نفس و قابلیت انعطاف کودک را از طریق ورزش و فعالیت های خلاقانه تقویت کنید.او را در تیم های ورزشی،سازمان های داوطلبی یا فعالیت های گروهی که می توانند به اعتماد به نفس و بهبود مهارت های اجتماعی او کمک کنند مشغول سازید.فعالیت های بدنی نیز می توانند به کاهش اضطراب،استرس و تقویت وضع روانی کودک کمک کنند.
مولفین: آلیس ای،دکتر شولگر
آخرین بروز رساتی،ژوئن ۲۰۲۲
 منبع؛ https://www.helpguide.org
ترجمه و تلخیص :غریب واحدی پور

قسمت چهارم؛شرمساری بدنی:دلایل،اثرات و بهبود تصویر بدن

توصیه۲؛جایگزینی خود گفتگویی منفی
در حالیکه نمی توانید آنچه را که دیگران راجع به شما می گویند کنترل کنید،اما قدرت آن را دارید که بجای اندیشیدن طولانی مدت به هر یک از عیوب ادراکی بر جنبه های مثبت خودتان تمرکز کنید.آموختن پذیرش کاستی های خود در نهایت شما را از قضاوت غیر منصفانه در خصوص خود یا دیگران رها می کند.
جایگزینی خود گفتگویی منفی با جملات اثباتی و تفکرات مثبت می تواند برای رسیدن به احساس بهتر راجع به خود و بدنتان سودمند باشد.
۱)تمرکز خود را به ویژگی های خودتان که دوست دارید انتقال دهید.برای مثال،اگر مو یا چشمان قشنگ دارید،این درست به اندازه ویژگی هایی که دوست ندارید یا بواسطه آنها توسط دیگران مورد تمسخر قرار می گیرید اهمیت دارند.مرتبه بعد که به آینه نگاه می کنید به این صفات مثبت توجه کنید.
۲)بجای تکرار پیغام های منفی،خودتان را بدون از انتقاد بپذیرید.می توانید به خودتان بگوئید:"من بدنم را درست آنگونه که هست می پذیریم."یا "بدن من قوی و سالم است."
۳)بخاطر شخصیت خود احساس غرور و سربلندی کنید.ارزش شما بعنوان یک انسان خیلی بیشتر از بدن فیزیکی تان هست.یادآوری خصوصیات مثبت خود شالوده ای برای رسیدن به پذیرش بدن است.
۴)با بی تفاوتی نسبت به بدن آغاز کنید.اگر کاملا" آماده پذیرش مثبت اندیشی در مورد بدن نیستید،به سمت  بی تفاوتی گام بردارید.یعنی اینکه در موقعیت پذیرش و احترام نسبت به بدن خود باشید،بدون از اینکه متنفر یا عاشق آن باشید.موقعی که بی تفاوتی را تمرین می کنید،بر چیزی که بدنتان می تواند انحام دهد بجای وضعیت ظاهری آن تمرکز  کنید.برای مثال،می توانید بخاطر آورید که ،"پاهایم مرا قادر می سازند تا فولصل طولانی را قدم بزنم یا بدوم."
*از شرمساری بدنی بر علیه دیگران استفاده نکنید
تحقیق نشان می دهد که موقعی مثبت اندیشی راجع به بدن دیگران را ترویج کنید،راجع به بدن خودتان نیز احساس مثبت دارید.کسانی را پیرامون خود جمع کنید که مودب باشند و با دیگران با احترام رفتار کنند.از قلدرانی که  حربه شرمساری بدنی را بر علیه دیگران استفاده می کنند و راجع به عیوب آنها گفتگو می کنند دوری کنید.
مرزهایی با حلقه دوستان خود ایجاد کنید و روشن سازید که نظرات مربوط به وزن یا بدن خویش را تحمل نمی کنید.همچنین می توانید در زمینه حمایت از کسانی که هدف شرمساری بدنی قرار می گیرند الگو باشید.
توصیه۳؛مدیریت زمان استفاده از رسانه های مجازی
صرف زمان زیاد بر روی رسانه های اجتماعی می تواند موجب افزایش اضطراب،تنهایی ،عدم رضایت بدنی و تقویت انتظارات غیر واقعی از خودتان گردد.بعلاوه  شما را هم در معرض شرمساری بدنی و قلدری سایبری قرار دهد.
اگر زمان صرف شده بر روی رسانه های اجتماعی را کاهش دهید،قادرید که به فعالیت های دیگری  بپردازید که وضع روانی تان را بهبود و زمینه بهره برداری از پتانسیل خلاقیت تان را مهیا می کنند.موارد ذیل را در این ارتباط بیازمائید:
۱)ارتباط شخصی با دیگران،کاهش زمان استفاده از رسانه های اجتماعی یا دور شدن از آنها می تواند فرصتی برای ارتباط شخصی و بهبود کیفیت تعاملات اجتماعی باشد.برقراری ارتباط چهره به چهره  پادزهر طبیعی استرس است و می تواند خیلی ارزشمندتر از پیام های متنی باشد.
۲)فعالیت های بدنی مانند قدم زدن،دویدن،شنا ،رقص و سایر ورزش های سرگرم کننده را انجام دهید.فعال بودن برای سلامتی و بهزیستی کلی شما مهم است و می تواند به افزایش اطمینان ،عزت نفس و حس موفقیت تان کمک کند.
۳)تمرین مراقبه و تفکر را با یوگا،مدیتیشن،تنفس عمیق یا وقایع نگاری انجام دهید.
توصیه۴؛آشتی با غذا
اگر کمرو و  نسبت به وزن خود شرمسارید،شکل گیری یک نگرش ناسالم در ذهنتان نسبت به غذا آسان است.خورد و خوراک متفکرانه می تواند به شما کمک کند تا بخاطر آورید که غذا دشمن نیست و وزن تان هر چقدز که باشد،باز می توانید از خورد و خوراک لذت ببرید.

برای آشتی با غذا و خورد و خوراک متفکرانه تر:
۱)در حین خورد و خوراک برای غنی کردن این تجربه دلپذیر،همه عوامل حواس پرتی مانند گوشی ها،تلویزیون  و سایر انواع فعالیت های چند کاره  را  کنار بگذارید.
۲)با تمرکز بر لحظه حال و پذیرش افکار و احساسات خود می توانید هر گاز زدنی را مزه کنید ،آهسته بخورید و به نیازهای بدنتان واکنش نشان دهید.
۳)برنامه ریزی وعده های غذایی مغذی برای آینده یا آزمودن دستورالعمل غذابی جدید روش های عظیم دیگری برای آشتی با غذا  هستند.
ادامه دارد
 منبع؛ https://www.helpguide.org
ترجمه و تلخیص :غریب واحدی پور

قسمت سوم؛شرمساری بدنی:دلایل،اثرات و بهبود تصویر بدن


در تحقیقی،بیش از ۷۰درصد نوجوانان  گزارش کرده اند که طی چند سال گذشته راجع به وزن خودشان هدف قلدری و بدزبانی قرار گرفته اند.چنین تجربه ای می تواند برای سلامت بدنی و نیز سلامت روانی مضر باشد.
بجای اینکه یک فاکتور انگیزشی برای کاهش وزن باشد،در حقیقت شرمساری از اضافه وزن اثر معکوس دارد.استرس ناشی از آن با کاهش  فعالیت بدنی و مصرف کالری بیشتر ارتباط داشته است.
هدف تبعیض و تمایز وزنی قرار گرفتن می تواند بر متابولیسم نیز اثر بگذارد،به اضافه وزن بیشتر منجر گردد و احتمال چاق شدن را افزایش دهد.این پروسه به نوبت می تواند فاکتورهای خطرناک برای بروز فشار خون بالا،کلسترول زیاد،بیماری قلبی،دیابت نوع۲ و سایر مشکلات سلامت بدنی را تقویت کند.
*چگونه شرمساری بدنی را به مثبت اندیشی در مورد بدن تبدیل کنید
در سال های اخیر،تلاشی برای تغییر اهمیت شرمساری بدنی و ترویج عشق و پذیرش وضع ظاهر و قیافه صورت گرفته است.پایگاههای رسانه های مجازی از هشتک های مثبت اندیشی بدنی برای بدست آوردن دنبال کننده های بیشتر و کمک به رفع و رجوع پیش داوری های مبتنی بر ظاهر که درون ما ریشه دوانده اند استفاده می کنند.
البته،تغییر ایده ال های زیبایی طولانی مدت زمان می طلبد.ما همه این پیام ها را به روش های مختلف بر اساس باورها و نرم های فرهنگی خودمان درونی کرده ایم.مطابق با یک ضرب المثل،"زیبایی در چشمان بیننده است،"و این ضرب المثل در مورد نگرش های ما درباره  اشکال و سایزهای متفاوت بدن نیز صادق است.
*چگونگی ساخت مثبت اندیشی در مورد بدن
مثبت اندیشی در مورد بدن سفری پیوسته به سمت پذیرش خودتان و دیگران است.تغییر باورهای فرهنگی دیرینه و آموختن ترحم و دلسوزی نسبت به خویشتن مستلزم صبر و تمرین است.نمی توانید آنچه را که دیگران می گویند یا انجام می دهند کنترل کنید،اما می توانید تفکر همه یا هیچ را تغییر داده و شروع به دیدن خود بصورت یک شخص کامل کنید.
دنبال کردن  گام های اساسی ذیل می تواند کمک کند تا بر شرمساری بدنی غلبه کرده و نگرش مثبت در خصوص بدن خود بسازید:
ترویج خود شیفتگی
جایگزینی خود گفتگویی منفی
مدیریت زمان استفاده از رسانه های مجازی
آشتی با غذا
نزدیکی و ارتباط با افراد مورد اعتماد  برای راهنمایی و پشتیبانی
*شرمساری بدنی را به مثبت اندیشی بدنی تبدیل کنید
توصیه۱؛ترویج خود شیفتگی
اولین گام ها برای حفاظت  خود در مقابل احساس شرمساری بدنی، توقف آن و ابراز ترحم و دلسوزی  نسبت به خویش است.بخاطر داشته باشید که سلامتی بر قیافه ظاهری اولویت دارد و  باید همیشه دغدغه اصلی تان باشد.
۱)خودتان را از دیگران مخفی یا جدا نکنید.ما همه روزهایی داریم که به بهترین حالت بنظر نمی آییم و برترین احساس را نداریم،اما اجازه ندهید که چنین درک و احساسی عزت نفس و حس ارزشمندی تان را تخریب کند.گامی به عقب بردارید و راجع به دیالوگ انتقادی  درونی که در حال تحمیل بر خود هستید بیندیشید.آیا این معرف شخصیت واقعی شما است؟موقعی که به آینه چشم می دوزید  و از بدن یا صورت خود احساس تنفر می کنید به خودتان"نه"بگوئید.
۲)با خود همانند بهترین دوست تان  با مهربانی و درک متقابل رفتار کنید.مراقبت از خویشتن ،خودپسندی نیست،بلکه برای بهزیستی شخصی ضروری است.
ورزش کنید،غذای سالم بخورید ،از همراهی با کسانی که به شما علاقه مند هستند لذت ببرید و برای تازه سازی ذهن و بدن خود مدت زمانی را در فضای آزاد سپری کنید.
۳)استرس را مدیریت کنید.تجربه احساس شرمساری بدنی می تواند بیش از حد استرس زا باشد.تکنیک های ریلکس سازی مانند ورزش،مدیتیشن و تمرینات تنفس عمیق  همه روش های خوبی برای شکل گیری قابلیت انعطاف و جلوگیری از احساس فشار طاقت فرسای ‌ناشی از تجربه منفی هستند.
۴) قدرت بدن خود را بپذیرید..بدن های ما روزانه برای عملکرد موثر و سالم نگهداشتن ما بطرز مطلوبی کمک می کنند‌.بجای نگرانی راجع به قیافه و  ظاهر خود،شکرگزار"سفینه مقدسی "باشید که در ان سکنی گزیده اید. به نعمت های ساده ای که اغلب بدیهی می پندارید مانند تنفس،پمپاژ خون به قلب و حس های حیرت انگیز خود توجه کنید.مهم ترین کاری که می توانید انجام دهید کوشیدن برای داشتن  بدنی سالم است که جدای از احساسات راجع به وزن  و اشتیاق  کمال گرائی است..
ادامه دارد
 منبع؛ https://www.helpguide.org
ترجمه و تلخیص :غریب واحدی پور

آخرین اخبار

سخنی پند آموز

 
راهنمایی برای بیداری روحانی
من خدا را در از هم پاشیدن اراده های استوار،باز شدن گره های زمخت وخشن و نقض عهد بلند پروازان محکم شناخته ام.
امام علی(ع)
I have recognized God in the dissolution of steadfast wills ,the unravelling of coarse knots,and the breach of firm ambitions
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
اکثر کسانی که عقل خود را از دست می دهند،بواسطه کور شدن ناشی از حرص و طمع و بستن چشمان خود بر روی حقیقت است.
امام علی(ع)
Most of those who lose their wisdom ,do so because of being dazzled by greed,and shutting their eyes against fact
Imam Ali (AS)
   راهنمایی برای بیداری روحانی
ایمان ترجیح حقیقت حتی اگر به زیان شما باشد بر دروغ است حتی اگر به نفع تان باشد.
امام علی(ع)
Faith is preferring truth,even if it is to your loss ,to falsehood ,even if it is to your interest
Imam Ali (AS)
 
 
 
 راهنمایی برای بیداری روحانی
خداوند هرگز در دعا و برکت را بدون از باز کردن در اجابت نمی گشاید.
امام علی(ع)
God never opens the door of benediction without opening the door of fulfillment
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
بهترین ویژگی ها برای زنان غرور،ترس و حرص است که می توانند بدترین ویژگی های مردان باشند.
امام علی(ع)
The best qualities in women are pride ,fear and greed,which may be considered the worst in men
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
مخالفت تفکر و اندیشه را فرسوده می سازد.
امام علی(ع)
  Opposition wears out thought
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
اوه،پسرم از تنگدستی تو بیم دارم،برای تنگدستی به خدا پناه ببر،برای اینکه تنگدستی دین را ضعیف می کند.
امام علی(ع)
   O,son I fear indigence for you,take refuge unto God,for indigence weakens religion
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
پیغام شما مفسر عقل و حکمت شما است،و نوشته های شمافصیح ترین پیغام شما هستند.
امام علی(ع)
  Your messenger is an interpreter of your wisdom ,and your written words are the moat eloquent message that comes from you
Imam Ali (AS)
 کسی که استیفای حق خود را به تاخیر می اندازدسزاوار سرزنش نیست اما کسی که حقش را ربوده و نام بدی بدست آورده است باید سرزنش شود.
امام علی(ع)
One who delays getting his right is not blameworthy,but he how robs another of his right and wins a bad name is to be blamed
Imam Ali (AS)
 
  راهنمایی برای بیداری روحانی
 موقعی فردی به دیگری می گوید که"چقدر خوش شانس است"،روزگار بلادرنگ او را به روز سیاه می نشاند.
امام علی(ع)
When someone say to another "How lucky you are",time will at once bring him a black day
Imam Ali (AS)
 راهنمایی برای بیداری روحانی
 قابل تحسین ترین عمل یک مرد بزرگ طبع آقا منش بستن چشم بر روی خطاهای دیگران و صحبت نکردن راجع به آنها است.
امام علی(ع)
The most admirable act of a magnanimous man is to shut his eys to others' faults and not speak of them
Imam Ali (AS)
 راهنمایی برای بیداری روحانی
از خشم و تجاوز یک مرد اصیل گرسنه و یک مرد فرومایه سیر خود را برحذر دارید.
امام علی(ع)
Be ware of the wrath and assault of a hungry noble man and a satiated ignoble one
Imam Ali (AS)
 
 
 راهنمایی برای بیداری روحانی
مشکلی که شما را غمناک می کند بهتر از خوشی است که موجب خودپسندی و از دست دادن لطف خدا می گردد؛برای اینکه اولی بدن را شبیه سوهانی می ساید و دومی روح را بتدریج می سوزاند.
امام علی(ع)
A trouble that saddens is better than a blessing that rouses your selfishness and loses  your God's favor;for,the former grinds your body like a rasp,and the latter burns your spirit little by little.
Imam Ali (AS)
  راهنمایی برای بیداری روحانی
یکی از علائم عالم انتقاد از سخنان و اندیشه های خود و آگاهی از نقطه نظرات متفاوت است
امام حسین(ع)
One of the signs of a scholar is criticizing his/her own words and thoughts and being aware of different viewpoints
Imam Hussein (AS)       
راهنمایی برای بیداری روحانی
شان فرد با سکوت تقویت می شود و دوستان او با جوانمردی و انصاف فراوان می شوند‌
                          امام علی(ع)

GUIDE TO SPIRITUAL AWAKENING
One's dignity is enhanced with silence ,and one's friends become plentiful with fairness and chivalry
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
کسی که خودش را با رخت نجابت می پوشاندعیوب یا رازهایش را برای مردم آشکار نمی کند.
امام علی(ع)
He who is covered with the garment of decency will not reveal his defect or his secrets to people
Imam Ali (AS)
                    
        راهنمایی برای بیداری روحانی
کسی که عاشق می شود نباید سرزنش شود.
                          امام علی(ع)

GUIDE TO SPIRITUAL AWAKENING
One who falls in love should not be reproached
Imam Ali (AS)
      راهنمایی برای بیداری روحانی
تنگدستی یک مرگ عظیمی است
                          امام علی(ع)

GUIDE TO SPIRITUAL AWAKENING
Indigence is  a great death
Imam Ali (AS)
 
راهنمایی برای بیداری روحانی
اگر صبور نیستید،وانمود کنید که هستید،برای اینکه تعداد کمی از مردم به روش یک گروه عادت نمی کنند.
امام علی(ع)
If you are not patient,appear to be so,for,there are few people who do not get accustomed to the way of a group.
Imam Ali (AS)
 
 
 
راهنمایی برای بیداری روحانی
کسی که خود را در معرض اتهام قرار می دهد نباید فردی را  که به او مظنون است سرزنش کند
امام علی(ع)
He who exposes himself to accusation must not blame the person who suspects him
Imam Ali (AS)
 
 
راهنمایی برای بیداری روحانی
زبان یک جانور وحشی است که اگر به حال خود رها شود آسیب می رساند و خون می ریزد.
امام علی(ع)
The tongue is a wild beast which,Left to itself,Will wound and shed blood
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
کسی که راز خود را پنهان می کند،زندگی خود را کنترل می کند.
امام علی(ع)
He who hides his own secret,controls his own life.
Imam Ali (AS) 
 
 راهنمایی برای بیداری روحانی
خودپسندی حسادت در مقابل خردمندی است.
امام علی(ع)
Selfishness is an envious agent against wisdom.
Imam Ali (AS)
 راهنمایی برای بیداری روحانی
بزرگترین خطا، خطایی است که از آن در وجود خود غفلت می کنید،اما آن را در دیگران می بینید‌
امام علی(ع)
The greatest fault is a fault which you ignore in yourself,but see it in others
Imam Ali (AS)
  راهنمایی برای بیداری روحانی
مردم بچه های این دنیای پیر هستند،بنابراین هیچ کس برای تعلق به این مادر نباید سرزنش شود.
امام علی(ع)
The people are the children of this old world,so no one should be blamed for his attachment to his mother
Imam Ali (AS)
 
 راهنمایی برای بیداری روحانی
قلب دفتر چشمان است.
امام علی(ع)
  The heart is the book of the eyes
Imam Ali (AS)
 
 
 راهنمایی برای بیداری روحانی
آنچه را که می توانیدبا آن خرسند باشید،کافی است.
امام علی(ع)
What you can be content with,is enough
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
درخت دارای تنه سبز و تازه شاخه های زیادی دارد و یک مردی که خلق و خوی خوبی دارد هم دوستان زیادی بدست خواهد آورد.
امام علی(ع)
A tree with a green and fresh trunk has many branches ,and a man of good temper gains many friends
Imam Ali (AS)           
راهنمایی برای بیداری روحانی
موقعی که از کاری می ترسید،به انجام آن مشغول شوید،برای اینکه اثر ترس خیلی شدیدتر از خود ترس است   امام علی(ع)
GUIDE TO SPIRITUAL AWAKENING
When you fear an action,engage  in it ,for the  effect of fear is much more intense than fear  itself.
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
هنگامی که خداوند مخلوقی را تحقیر و پست می کند،او را از هنر و دانش محروم می کند.
                          امام علی(ع)
GUIDE TO
SPIRITUAL AWAKENING
 When God abases a creature,He deprives him of art and knowledge 
Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
یک پند وعبرت بدست آمده پس از تلف شدن یک دارایی از خود دارایی با ارزش تر است.
امام علی(ع)
A counsel gained after lost property is much more precious than the property itself
Imam Ali (AS)       راهنمایی برای بیداری روحانی
کسی که می خواهد عزت و احترام خود را نگهدارد ،باید از مخالفت با فرومایه خودداری کند.
امام علی(ع)
He who wishes to keep his honor ,should abstain from opposing the ignoble
Imam Ali (AS)
 راهنمایی برای بیداری روحانی
پیروزی را کسانی در نهایت حتی اگر خیلی طول بکشد به چنگ می آورند که صبور و مصر باشند.
امام علی(ع)
Victory is won eventually by those who are patient and persistent,even if it takes a long time
Imam Ali (AS)
 
 
 راهنمایی برای بیداری روحانی
کسی که می خواهد عزت خود را حفظ کند،باید از مخالفت با فرومایه اجتناب ورزد.
امام علی(ع)
 He who wishes to keep his honor,should abstain from opposing the ignoble
Imam Ali (AS)                
راهنمایی برای بیداری روحانی
کار کمی که ادامه یابد بهتر از کار خیلی زیادی است که موجب خستگی و فرسودگی می شود.
امام علی(ع)
A little work which lasts is better than excessive work which produces fatigue.
Imam Ali (AS)
 
  راهنمایی برای بیداری روحانی
دانش را از هر جایی که ممکن است بدست آورید.
ارزش هر کسی بسته به چیزی است که می داند.
                          امام علی(ع)

GUIDE TO
SPIRITUAL AWAKENING
Obtain knowledge wherever possible ...
The worth of everyone depends on what he knows.
Imam Ali (AS)
 
                   راهنمایی برای بیداری روحانی
موقعی که عقل و خرد کامل می شود،سخن کاهش می یابد
                          امام علی(ع)

GUIDE TO
SPIRITUAL AWAKENING
When wisdom reaches perfection,words diminish
 Imam Ali (AS)
راهنمایی برای بیداری روحانی
از دوستی با احمق دوری کنید او سعی می کنید شما را با رفتارش جذب کرده و مشابه خودش سازد.
امام علی(ع)
Beware of making friends with a fool for he tries to attract you by his behavior and make you like himself
Imam Ali (AS)
 
 
 
 
همانطوریکه خداوند برای جاهل آموختن را اجبار کرده است،آموزش دادن را هم برای دانایان یک وظیفه قرار داده است.
امام علی(ع)
As God has made it binding for the ignorant
to learn, he has made it a duty for the learned
to instruct.
Imam Ali (AS)                
 ایده های بزرگ از ضمیر ناخودآگاه سرچشمه می گیرند.این در هنر،علم و تبلیغات صادق است.اما ضمیر ناخودآگاه باید بصیر و مطلع باشد،و گرنه ایده تان نامربوط خواهد بود.
ذهن خودآگاه خود را با اطلاعات انباشته کنید وسپس فرآیند تفکر منطقی خود را رها کنید
 راهنمایی برای بیداری روحانی
او که خودش را یک رهبر بحساب می آورد باید قبل از اینکه دیگران را آموزش دهد به تربیت و آموزش خود بپردازد، و ابتدا با یک شیوه صحیح افکار و کردارش را تربیت کرده و آنها را با زبانش نوازش دهد.و کسی که معلم خویش است از معلم دیگران بودن بیشتر شایسته احترام است
                          امام علی(ع)

GUIDE TO
SPIRITUAL AWAKENING
He who considers himself a leader must train
himself before training others, and with a proper
method first educate their thoughts and deeds and
caressj2  them with his tongue. One who is his own
teacher is more worthy of respect than being a
teacher of others.
 Imam Ali (AS)                                          
   راهنمای بیداری روحانی
او که حرص و ولع را بعنوان شعار زندگی خود برمی گزیند مورد تنفر مردم قرار می گیرد،و او که محنت و اندوه خود را آشکار می کند،خود را نزد همه تحقیر می کند،و او که تحت کنترل زبان خویش است از منظر دیگران و خود هیچ ارزشی ندارد. امام علی(ع)
GUIDE TO SPIRITUAL AWAKENING He who adopts cupidity as motto in life will be disliked by people, and he who reveals his distress, abases himself before all, and he who is ruled by his tongue has no worth in his own eyes and those of others. Imam Ali (AS)               
 
اثربخش ترین رهبر کسی است که نیازهای روانی پیروان خود را رفع می کند.
                    دیوید اگیلوی پدر تبلیغات مدرن
 
 
 
 
من به آگهی نه بعنوان شکلی از هنر یا سرگرمی،بلکه بعنوان یک واسطه اطلاعات می نگرم.موقعی که یک آگهی می نویسم ،نمی خواهم به من بگوئید که آن را خلاقانه می بینید،می خواهم آن را خیلی جالب بدانید که محصول را بخرید. دیوید اگیلوی پدر تبلیغات مدرن
 
 
 
 
 
 اگر هر یک از ما کسانی را بکار گیریم که کوچکتر از ما هستند ،به یک شرکت کوتوله ها مبدل می شویم.اما اگر هر یک از ما کسانی را بکار گیریم که بزرگتر از ما هستند، شرکتی از غول ها خواهیم داشت‌.
                 "دیوید اگیلوی پدر تبلیغات مدرن"                          
                                                "راهنمای بیداری روحانی" 
   خدایا،مرا بهتر از خودم می شناسید و من خودم را بهتر از دیگران می شناسم.خدایا،جایگاه مرا رفیع تر از آنچه که دیگران تصور می کنند‌ گردانید،و گناهان مرا که دیگران از آنها مطلع نیستند ببخشائید،و ضعف هایم را بپوشانید. امام علی (ع)
 
 
 
 
 
" راهنمایی بیداری روحانی"
 
 
حسادت نامطبوع است؛و ترس یک علامت نقص و کاستی است.تهیدستی مرد هوشمند را در بحث و مشاجره لال می کند،و یک شخص نیازمند در زادگاه خود غریبه است. بیچارگی و نومیدی بلا ومصیبت بزرگی است؛پایمردی و بردباری شجاعت است؛پرهیز و امساک توانگری است،و دینداری و پارسائی یک زره فولادی است که بدن و روح را در مقابل گناهان حفاظت می کند. امام علی (ع)
راهنمای بیداری روحانی
از افزودن نگرانی سال خود به دغدغه روزانه تان بپرهیزید.رنج بردن از یک نگرانی روزانه کفایت می کند‌.اگر فقط یکسال از عمرتان باقی مانده باشد،بدانید که برای هر روز آن خداوند سهم جدیدی به شما ارزانی می کند،و اگر بیش از یکسال عمر نکنید،چرا نگران موضوعی باشید که مربوط به شما نیست؟هیچ کسی قادر نیست سهم شما را ببرد ،و هیچ کس نمی تواند اغفالتان کرده و سهم تان را برباید.آنچه که برای شما مقدر شده است در زمان مناسب به شما می رسد.
امام علی(ع)شاید هرگز بطور واقعی متوجه قدرت برتر خود نشده باشید،احتمالا" بخاطر اینکه ماهیتی است که هر روز بدون از حتی فکر کردن راجع به آن در کار از آن استفاده می کنید.فقط نمی دانستید که آن را چه بنامید.اما وجود دارد،و دیگران موقعی که جهت حفظ موقعیت لازم باشد  جهت بکار گرفتن قدرت برترتان به شما تکیه می کنند.
 
 
صد البته ,هنگامی جوانی با فاصله جغرافیایی بسیار دور برای خلاصی از وسوسه های درونی تحریک کننده برای خودکشی,دغدغه های خود را با من در میان می گذارد و بسیاری موارد دیگر باز همان حس بسیار ارزشمند تر از پاداش مادی روح وجانم را سیراب می سازد,در حالیکه همواره نیز ندایی از درون مرا مخاطب خود ساخته و می گوید که این همه جز به مدد "بهره غیبی"میسر نبوده و نیست!!
آرامش نمی تواند از ستایش,موقعیت بیرونی یا هر تعریف سنتی از موفقیت حاصل گردد.بلکه از درون فرد سرچشمه گرفته و زاییده صداقت,عشق و راستی است
کودکانی که بحد افراطی یا از طریق بمباران اسباب بازی یا حفاظت  در مقابل ناراحتی هیجانی مورد مراقبت قرار می ِگیرند در نوجوانی با احتمال بیشتری کسل,غمگین و بدگمان و غرغرو می شوندتحقیق بیانگر آن است که شما می توانید مزاج وخلق و خوی خود را به کودکانتان نه ضرورتا" از طریق ژن ها,بلکه از طریق رفتار و سبک کودک پرورانه خود انتقال دهید
روزانه پس از کار جهت شارژ مجدد ذهنی برای روز بعد به زمانی برای جدا شدن از کارنیاز داریم.بنابراین,سعی کنید خط روشنی بین زمان کار و زمان شخصی برای کاستن از نگرانی های مربوط به شغل ایجاد کنید
سعی کن آنقدر کامل باشی
که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران،
گرفتن خودت از آنها باشد...!
 
 
 
 پائولو کوئیلو
 
Victor Hugo said,"Short as life is,we make it shorter still by the careless waste of time"
ویکتور هوگو گفت,زندگی کوتاه هست,با این وجود ما بی دقتی در اتلاف وقت آن را کوتاه تر می کنیم
یادداشت اینشتین که متجاوز از 100سال قبل در هتلی در ترکیه بجای انعام به پیش خدمت داد و پیش بینی کرد که روزی ارزش آن بمراتب بیش از ارزش یک انعام معمولی است.جالب است بدانید که اخیرا" 1.3میلیون دلار بفروش رفت:
A calm and humble life will bring more happiness than the pursuit of success and the constant restlessness that comes with it
یک زندگی آرام و محقر شادی بیشتری از تلاش برای موفقیت و بیقراری مستمر تؤام با آن در پی دارد
ENGLISH PROVERB
The way to a man's heart is through his stomach
ضرب المثل انگلیسی
راه قلب یک مرد از شکم او می گذرد
 ....به جای این‌که از هیچ نتیجه‌گیری کنید یا در ذهن خود حدس بزنید چه اتفاقی افتاده، یک لحظه صبر کنید. یک نفس عمیق بکشید و جلوی قضاوتی که از درونتان می‌جوشد را بگیرید. در مورد نتایج سخت‌گیر باشید و در مورد فرد، سهل‌گیر
No matter how old you are,you always want your mother's love and acceptance.I guess I'm hoping one day I'll get it back
Hilary Grossman
مهم نیست که چند سال دارید,همیشه محتاج عشق و پذیرش مادر هستید,حدس می زنم که روزی دوباره آن را بدست خواهم آورد
 
You cannot create experience.You must undergo it.
Albert Camus
تجربه را نمی توانید خلق کنید,باید آن را تحمل کنید
طلایی ترین بخش سخنان روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل
 
سفیران ما،شاعران و عارفان و حکیمان‌مان هستند ما با حافظ جهان  رافتح کرده ایم چه نیازی دیگر،به فتح جدید داریم
 
 
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 
There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
 
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
 
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید
Last week,Masoud Nikdel,an Iranian artist,covered himself in mud and sat motionless on the stairways of Milad Tower for three hours to show his worries about water crisis
نوشته فوق زیر نویس عکس آغشته به شل و گل مسعود نیکدل هنر پیشه کشورمان در صفحه اجتماعی 28سپتامبر 2015روزنامه تهران تایمز است که برای نشان دادن دغدغه های خود برای بحران آب با این وضعیت به مدت3ساعت همانند مجسمه بر روی پلکان برج میلاد و در معرض دید عموم نشست
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید.
 
Nothing is softer or more flexible than water,yet nothing can resist it
Lao Tzu
هیچ چیزی نرم تر یا قابل انعطاف تر از آب نیست,با این وجود هیچ چیزی نیز قادر به مقاومت در برابر آن نیست
ذهن های بزرگ به ایده ها,ذهن های متوسط به رویدادها و ذهن های ضعیف به دیگران می اندیشند
People tend to forget their duties but remember their rights
Indira Gandhi
مردم تمایل دارند که وظایف خود را فراموش کنند اما حقوق شان را بخاطر آورند.
Wise men speak because they have something to say;Fools because they have to say something
Plato
عاقلان سخن می گویند چون سخنی برای گفتن دارند;نادانان سخن می گویند برای اینکه حرفی زده باشند
 
How wrong is it for a woman to expect the man to build the world she wants,rather than to create it herself
Virginia Woolf
چقدر اشتباه است که زنی بجای اینکه دنیای مطلوبش را خودش خلق کند,از مردی انتظار داشته باشد که آن را  برای او بسازد
Kindness is the language which the deaf can hear and the blind can see.
Mark Twain
مهربانی زبانی است که کر می شنود و کور می بیند.

A man who stands for nothing will fall for anything
Malcolm X
مردی که هیچ عقیده ای ندارد برای هر چیزی شخصیت خود را تنزل می دهد
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination
Albert Einstein
علامت واقعی هوش دانش نیست,بلکه تخیل است
A developed country is not a place where the poor have cars,It's where the rich use
public transportation
"Gustavo Peter,the mayor of Bogota in Colombia"
کشور توسعه یافته جائی نیست که فقرایش خودرو دارند ,بلکه جائی است که ثروتمندانش از وسیله نقلیه عمومی استفاده می کنند
 كسي كه قدرت را با پول بخرد عدالت را هم به پول ميفروشد 
قدرت باد آورده آثار مخرب تري از ثروت باد آورده دارد . 
 
"شادروان دكتر ناصر كاتوزيان
پدر علم حقوق ایران"
نگاه طعمه ای به مسئولیت که در واقع یک امانت است برای رسیدن به ثروت و امتیازات خاص موجب کوچک و حقیر شمردن فرد می شود.
"رهبرمعظم انقلاب"
Choose a job you love,and you will never have to work a day in your life
 
Confucius
"شغلی را که دوست داری انتخاب کن,در آن صورت در تمام عمر خود حتی یک روز مجبور به کار کردن نیستی"

I don't believe in love at first sight because my mother started loving me before seeing

me

Luffina Lourduraj

"من عاشق شدن در نگاه اول را باور ندارم زیرا مادرم عشق ورزیدن به مرا قبل از دیدنم آغاز کرد."

تنها راه جلوگیری از انتقاد,هیچ کاری انجام ندادن,هیچ چیزی نگفتن و هیچ کسی نبودن است."ارسطو"

بهترین آمادگی برای فردا  حداکثر تلاش و بهترین عملکرد امروز است.

در هوای ابری دیگران رنگین کمان باشید

 زندگی را جدی نگیرید.زیرا از آن زنده بیرون نمی آیید.

25درصد زندگی اتفاقات  و 75درصد  آن عکس العمل به این اتفاقات است.