حداکثر چهره هایی که انسان می تواند شناسایی کند


دانشمندان دریافته اند که، انسان ها می توانند تا ۱۰۰۰۰چهره را  تشخیص دهند.
دانشمندان کشف کرده اند که مردم می توانند تا ۱۰۰۰۰چهره را شناسایی کنند.
در اولین تحقیق از این نوع،پژوهشگران تعداد چهره هایی را که یک فرد می تواند بشناسد تعیین کردند و یافته ها نشان داد کسانی را که قادر به شناسایی بودند بین ۱۰۰۰و ۱۰۰۰۰نفر با متوسط ۵۰۰۰نفر می باشند.
تحقیق توسط راب جنکنس از بخش روانشناسی دانشگاه یورک و همکارانش صورت گرفت.
او به نیوزویک گفت،"حوزه شناسایی چهره تا حد زیادی  متاثر از زمینه تاریخی گونه های ما است."
در اکثر زمان های قدیم،انسان ها در گروههای حدود ۱۰۰نفری زندگی می کردند.
این روزها،مردم ممکن است در شهرهای میلیونی زندگی کنند و با چهره هایی از رسانه ها نیز بمباران شویم.
برای تحقیق،تیم از مشارکت کنندگان خواستند که طی یک ساعت هر تعداد چهره ای را که می توانند از زندگی شخصی خود بنویسند.آنها همچنین همان کار را برای افراد مشهور انجام دادند.محققین دریافتند آهنگ نوشتن چهره ها به سرعت شروع و سپس همچنانکه با چالش تفکر بیشتر مواجه شدند کندشد.تیم سپس گام کاهش سرعت شناخت چهره ها توسط افراد را مشخص کرد تا تخمین زده شود که بطور کلی در چه نقطه ای  آنها به پایان چهره شناسی می رسند.یافته ها منجر به گشایش رنج وسیعی از روش های تحقیقاتی  بویژه روش هایی گردید که در ارتباط با تکنولوژی شناخت چهره بودند.
جنکنس گفت تحقیق روانشناختی اختلافات بزرگی را بین چهره هایی که می شناسیم و آنهایی که نمی شناسیم نشان می دهد.ما می توانیم بطور قابل اعتمادی چهره های آشنا را شناسائی کنیم،اما چگونگی انجام این کار شناخته نشده است.‌
او گفت،"درک بهتری از تشخیص چهره آشنا در انسان ها باید بر مدل سازی بهتر آن فرآیند در ماشین ها اثر بگذارد."
"ما چهره ها را در ابرها ،فنجان های قهوه،چیپس های سیب زمینی و هزاران شیئی دیگر می بینیم." این تمایل برای ساختاری که وجود ندارد پاریدولیا(دیدن چهره ها در مکان های نامعمول)نامیده می شود و قدرت شگفت انگیز آشنایی ما با الگوهای چهره را نشان می دهد.“
(Source: Newsweek)
ترجمه و تلخیص؛غریب واحدی پور

قسمت دوم و آخر:اثرات مثبت تکنولوژی بر روی زندگی خانواده


۱-در مکان رابطه باشید
بطور مضحکی ساده بنظر می رسد ،اما با کسانی که از نظر فیزیکی با آنها در یک مکان هستید وقت صرف کنید.موقعی که در حال دیدار با خانواده یا سپری کردن وقت با دوستان هستید،حاضر باشید.گوشی ها را کنار بگذارید یا آنها را بر روی مد ایمن پرواز بگذارید.
با افراد حاضر،گفتگو و سوال و جواب کنید و بخندید و بگریید.با کسانی که درست جلوی شما هستند معاشرت کنید.آن شبکه ارتباطی را تنها شبکه ای بسازید که در مدت زمان بودن  با آنها بر آن تمرکز می کنید.پس از دیدار با خانواده که عازم خانه می شوید هنوز توئیتر،فیس بوک و اینستا گرام  هستند
۲-قبل از پست کردن هر موضوعی بیندیشید
یک مفهومی که خیلی از مردم(از جمله رهبران برجسته دنیا)آن را نادیده می گیرند.قبل از فشار دادن دکمه پست از خودتان بپرسید:چه کسی ممکن است این پست را ببیند؟توصیه عاقلانه در زمینه ایمیل های کاری عدم ارسال چیزهایی است که دوست ندارید رئیس تان ببیند.در حوزه رسانه های اجتماعی می توانیم چیزهایی را پست نکنیم که دوست نداریم پدر/مادر/شوهر/همسر و یا دوستان ببینند.
این فراخوانی برای سانسور کارهای انجام شده بر روی فضای مجازی نیست.بلکه آن را فرصتی برای همدلی و محتاط بودن نسبت به شبکه دوستان خود در نظر بگیرید.ممکن است عاشق نوزاد نورسیده خود باشید و بخواهید روزانه تصاویر او را به اشتراک بگذارید،اما آیا به دوستتان که در حال تجربه درمان ناباروری است اندیشیده اید؟
۳-کار با رسانه های اجتماعی را انجام و سپس از آنها جدا شوید
اما یک فکر اساسی اختصاص زمانی برای آنلاین بودن و استفاده از شبکه های مجازی و سپس جدا شدن از آنها است.از فرصت معاشرت با کسانی که پیرامون شما هستند به اندازه کسانی که فقط از طریق اینستاگرام می شناسید لذت ببرید.رسانه های اجتماعی به ما یک وضعیت "ترس از دست دادن(FOMO)"شدید بخشیده است.آن زن یا مرد در حال گفتن چه چیزی است؟ آیا تصاویر او را بر روی اینستاگرام دیدید؟چرا مردم در حال توئیت کردن راجع به فلان موضوع هستند؟البته روش درمان  چنین دغدعه و مشکلی جدا شدن از شبکه های اجتماعی و صرف وقت کمتری در فضای آنلاین است.
ذهن خود (و دغدغه هایی را که عصبی تان می کنند)با یک کتاب ،فعالیت ورزشی یا در واقع کاری نوستالژیک همانند استفاده از گوشی هوشمند جهت دعوت مادرتان به یک گفتگو مشغول کنید.
بزودی در می یابید که دنیا متوقف نمی شود اگر از توئیتر و فضای مجازی صرفنظر کرده و یک ساعتی را صرف خوردن قهوه با دوست خود کنید.موقعی که بعدها نیز چک کنید دونالد ترامپ هنوز یک شخص/شهر/جنسیت را آزرده خاطر خواهد کرد.
(Source: thespark.org.uk)
ترجمه و تلخیص؛غریب واحدی پوز

قسمت اول:اثرات مثبت تکنولوژی بر روی زندگی خانواده


رسانه های اجتماعی بیش از هر زمانی با زندگی ها و روابط ما گره خورده اند.قبلا" در بلاگی به بررسی مفهوم "اثر بد دیجیتال" و خطر آن برای روابط بین والدین و فرزندان پرداختیم.  والدینی  که هر جنبه ای از زندگی کودک خود را درفضای مجازی به اشتراک می گذارند موجب زیان رساندن به روابط آینده خودشان می گردند.
*رسانه های اجتماعی و روابط
البته رسانه های اجتماعی می توانند روابط خوب را تقویت و بهبود ببخشند.فرصت ارتباط خانواده هایی که مایل ها جدا از هم زندگی می کنند از طریق به اشتراک گذاشتن تجارب فقط یک مثال از اثر مثبت ساختارهایی مانند فیس بوک است.
لکن رسانه های اجتماعی یک نوع خطر کاملا" جدیدی برای روابط مثبت میان خانواده ها و دوستان بوجود آورده اند.یک جامعه اشتراکی مجازی توسط رسانه های اجتماعی خلق شده است.در آن فرآیند ما همه عمدا" جنبه هایی از زندگی های خودمان را افشاء می کنیم که قبلا" مخفی بودند.قرار ملاقات ها،گردهمایی های خانوادگی،شب هایی که بیرون می روید و آنچه را که دوست دارید اکنون همه برای هر فرد علاقه مندی گشوده می شوند.چنین قابلیت وصولی خطراتی در پی خواهد داشت.
بعنوان مثال،من می دانم که جمعه شب گذشته چه کاری انجام دادید. اکنون بطور وسیعی کارفرمایان در حال استفاده از رسانه های اجتماعی برای بررسی سوابق کاندیداهای بالقوه برای گزینش هستند.
 لذا،بطور غافلگیرانه ای آن تصویر شب جمعه گذشته  پسر عمویتان،در حالت مست همانند یک آدم پست و خواب عمیق در میخانه خیلی بامزه یا بی ضرر نیست.
زمانی گفتن اینکه خانواده ها در قرارهای شام بیرون از خانه به اندازه فردی که  از میان اینستا گرام یا فیس بوک یا گوشی های هوشمند سیر می کند گفتگو نمی کنند یک جوک بود.ولی اکنون این یک واقعیت دلتنگ کننده ای است که مادر،پدر ،دختر و پسر به دستگاههای دسترسی خود به رسانه های اجتماعی می چسبند.اغلب پسر و دختر نیز هدفون هایشان را در گوششان گذاشته و در واقع نه از نظر ذهنی بلکه فقط از نظر فیزیکی حاضر هستند.
*برخی کلمات حذف شدنی نیستند
یک نتیجه فوق العاده دلتنگ کننده رسانه های اجتماعی می تواند قدرت خلق احساسات حسادت و رشک و عزت نفس پایین  باشد.
همچنانکه یک دوست یا عضو خانواده هر لحظه زندگی خوب خود را شکار و بر روی اینستا گرام به اشتراک می گذارد،سایر افراد بطور واقعی در چالش برای رسیدن به چنین زندگی ای  هستند.لذا، امکان اینکه بطور قطعی  روابط زیان ببیند غیر قابل تصور نیست، چون حسادت به آزار و اذیت و خشم منتهی می شود و درنهایت به شکل کلمات/اعمال زیان بار بروز کرده که به سهولت مانند یک پست یا توئیت حذف شدنی نخواهند بود.
روابط  بیانگر شخصیت انسان ها هستند.این باور که آنها ما را شاد و سالم نگهه می دارند اکنون حقیقتی ثابت شده است.
بنابراین ،لازم است که حفاظت شده و مورد مراقبت قرار گیرند.در نتیجه رسانه های اجتماعی در این زمینه باید به گونه ای مورد پذیرش  قرار گرفته که از فواید آنها بهره مند شده ودر استفاده از آنها  بر روی بهترین روابط خودمان نیز مصالحه نکنیم؟در این ارتباط سه توصیه بشرح ذیل عرضه می شود:
ادامه دارد
(Source: thespark.org.uk)
ترجمه و تلخیص؛غریب واحدی پور

کلان داده چیست؟

کلان داده (Big data)اصطلاحی است که حجم عظیم اطلاعات سازماندهی شده و غیر سازماندهی شده را توصیف می کند که روزانه یک کسب و کار را مثل سیل در می نوردد.اما حجم اطلاعات مهم نیست,بلکه آنچه سازمان ها با اطلاعات انجام می دهند حائز اهمیت است.کلان داده می تواند برای کسب بینش و بصیرتی مورد تحلیل قرار گیرد که به تصمیمات بهتر و اقدامات استراتژک بهتری منتهی گردد. در حالیکه اصطلاح "کلان داده"نسبتا" جدید است,ولی عمل گردآوری و ذخیره مقادیر عظیم اطلاعات برای تحلیل نهائی دارای عمری طولانی است.این مفهوم در اوایل دهه 2000موقعی فراگیر شد که تحلیل گر صنعتDoug Laney تعریف مرسوم فعلی از "کلان داده"را بعنوان سه"V"بیان کرد: *حجم یا مقدار(Volume),سازمان ها اطلاعات را از منابع مختلف مانند تراکنش های تجاری,رسانه های اجتماعی و اطلاعات اخذ شده از سنسر یا روش ماشین به ماشین گردآوری می کنند.در گذشته,ذخیره اطلاعات یک مشکل بوده است,اما تکنولوژی جدید همانند هادوپ( یک چارچوب نرم‌افزاری منبع‌باز  که پردازش توزیع‌شده‌ ‌داده‌های بزرگ را بر روی خوشه‌هایی از سرورها ممکن می‌سازد)مشکل را آسانتر کرده است. *سرعت(Velocity).اطلاعات با سرعت بی سابقه ای در جریان است وباید بموقع مورد بررسی قرار گیرند.برچسب های  بازشناسی با امواج رادیویی( RFID),سنسرها و سنجش هوشمند در حال افزایش احساس نیاز به پردازش سیل اطلاعات در زمان دقیق واقعی هستند. تنوع(variety),اطلاعات در همه اشکال از سازماندهی شده مانند اطلاعات عددی در بانک های اطلاعات سنتی تا اسناد متنی سازماندهی نشده مانند ایمیل,ویدئو,صوت ,اطلاعات ورود و خروج انبار و مبادلات مالی عرضه می گردد. (Source: sas.com) ترجمه و تلخیص:غریب واحدی پور کلان داده, اطلاعات, 

سخنی پند آموز

    راهنمای بیداری روحانی
از افزودن نگرانی سال خود به دغدغه روزانه تان بپرهیزید.رنج بردن از یک نگرانی روزانه کفایت می کند‌.اگر فقط یکسال از عمرتان باقی مانده باشد،بدانید که برای هر روز آن خداوند سهم جدیدی به شما ارزانی می کند،و اگر بیش از یکسال عمر نکنید،چرا نگران موضوعی باشید که مربوط به شما نیست؟هیچ کسی قادر نیست سهم شما را ببرد ،و هیچ کس نمی تواند اغفالتان کرده و سهم تان را برباید.آنچه که برای شما مقدر شده است در زمان مناسب به شما می رسد.
امام علی(ع)شاید هرگز بطور واقعی متوجه قدرت برتر خود نشده باشید،احتمالا" بخاطر اینکه ماهیتی است که هر روز بدون از حتی فکر کردن راجع به آن در کار از آن استفاده می کنید.فقط نمی دانستید که آن را چه بنامید.اما وجود دارد،و دیگران موقعی که جهت حفظ موقعیت لازم باشد  جهت بکار گرفتن قدرت برترتان به شما تکیه می کنند.
 
 
صد البته ,هنگامی جوانی با فاصله جغرافیایی بسیار دور برای خلاصی از وسوسه های درونی تحریک کننده برای خودکشی,دغدغه های خود را با من در میان می گذارد و بسیاری موارد دیگر باز همان حس بسیار ارزشمند تر از پاداش مادی روح وجانم را سیراب می سازد,در حالیکه همواره نیز ندایی از درون مرا مخاطب خود ساخته و می گوید که این همه جز به مدد "بهره غیبی"میسر نبوده و نیست!!
آرامش نمی تواند از ستایش,موقعیت بیرونی یا هر تعریف سنتی از موفقیت حاصل گردد.بلکه از درون فرد سرچشمه گرفته و زاییده صداقت,عشق و راستی است
کودکانی که بحد افراطی یا از طریق بمباران اسباب بازی یا حفاظت  در مقابل ناراحتی هیجانی مورد مراقبت قرار می ِگیرند در نوجوانی با احتمال بیشتری کسل,غمگین و بدگمان و غرغرو می شوندتحقیق بیانگر آن است که شما می توانید مزاج وخلق و خوی خود را به کودکانتان نه ضرورتا" از طریق ژن ها,بلکه از طریق رفتار و سبک کودک پرورانه خود انتقال دهید
روزانه پس از کار جهت شارژ مجدد ذهنی برای روز بعد به زمانی برای جدا شدن از کارنیاز داریم.بنابراین,سعی کنید خط روشنی بین زمان کار و زمان شخصی برای کاستن از نگرانی های مربوط به شغل ایجاد کنید
سعی کن آنقدر کامل باشی
که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران،
گرفتن خودت از آنها باشد...!
 
 
 
 پائولو کوئیلو
 
Victor Hugo said,"Short as life is,we make it shorter still by the careless waste of time"
ویکتور هوگو گفت,زندگی کوتاه هست,با این وجود ما بی دقتی در اتلاف وقت آن را کوتاه تر می کنیم
یادداشت اینشتین که متجاوز از 100سال قبل در هتلی در ترکیه بجای انعام به پیش خدمت داد و پیش بینی کرد که روزی ارزش آن بمراتب بیش از ارزش یک انعام معمولی است.جالب است بدانید که اخیرا" 1.3میلیون دلار بفروش رفت:
A calm and humble life will bring more happiness than the pursuit of success and the constant restlessness that comes with it
یک زندگی آرام و محقر شادی بیشتری از تلاش برای موفقیت و بیقراری مستمر تؤام با آن در پی دارد
ENGLISH PROVERB
The way to a man's heart is through his stomach
ضرب المثل انگلیسی
راه قلب یک مرد از شکم او می گذرد
 ....به جای این‌که از هیچ نتیجه‌گیری کنید یا در ذهن خود حدس بزنید چه اتفاقی افتاده، یک لحظه صبر کنید. یک نفس عمیق بکشید و جلوی قضاوتی که از درونتان می‌جوشد را بگیرید. در مورد نتایج سخت‌گیر باشید و در مورد فرد، سهل‌گیر
No matter how old you are,you always want your mother's love and acceptance.I guess I'm hoping one day I'll get it back
Hilary Grossman
مهم نیست که چند سال دارید,همیشه محتاج عشق و پذیرش مادر هستید,حدس می زنم که روزی دوباره آن را بدست خواهم آورد
 
You cannot create experience.You must undergo it.
Albert Camus
تجربه را نمی توانید خلق کنید,باید آن را تحمل کنید
طلایی ترین بخش سخنان روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل
 
سفیران ما،شاعران و عارفان و حکیمان‌مان هستند ما با حافظ جهان  رافتح کرده ایم چه نیازی دیگر،به فتح جدید داریم
 
 
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 
There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
 
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
 
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید
Last week,Masoud Nikdel,an Iranian artist,covered himself in mud and sat motionless on the stairways of Milad Tower for three hours to show his worries about water crisis
نوشته فوق زیر نویس عکس آغشته به شل و گل مسعود نیکدل هنر پیشه کشورمان در صفحه اجتماعی 28سپتامبر 2015روزنامه تهران تایمز است که برای نشان دادن دغدغه های خود برای بحران آب با این وضعیت به مدت3ساعت همانند مجسمه بر روی پلکان برج میلاد و در معرض دید عموم نشست
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید.
 
Nothing is softer or more flexible than water,yet nothing can resist it
Lao Tzu
هیچ چیزی نرم تر یا قابل انعطاف تر از آب نیست,با این وجود هیچ چیزی نیز قادر به مقاومت در برابر آن نیست
ذهن های بزرگ به ایده ها,ذهن های متوسط به رویدادها و ذهن های ضعیف به دیگران می اندیشند
People tend to forget their duties but remember their rights
Indira Gandhi
مردم تمایل دارند که وظایف خود را فراموش کنند اما حقوق شان را بخاطر آورند.
Wise men speak because they have something to say;Fools because they have to say something
Plato
عاقلان سخن می گویند چون سخنی برای گفتن دارند;نادانان سخن می گویند برای اینکه حرفی زده باشند
 
How wrong is it for a woman to expect the man to build the world she wants,rather than to create it herself
Virginia Woolf
چقدر اشتباه است که زنی بجای اینکه دنیای مطلوبش را خودش خلق کند,از مردی انتظار داشته باشد که آن را  برای او بسازد
Kindness is the language which the deaf can hear and the blind can see.
Mark Twain
مهربانی زبانی است که کر می شنود و کور می بیند.

A man who stands for nothing will fall for anything
Malcolm X
مردی که هیچ عقیده ای ندارد برای هر چیزی شخصیت خود را تنزل می دهد
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination
Albert Einstein
علامت واقعی هوش دانش نیست,بلکه تخیل است
A developed country is not a place where the poor have cars,It's where the rich use
public transportation
"Gustavo Peter,the mayor of Bogota in Colombia"
کشور توسعه یافته جائی نیست که فقرایش خودرو دارند ,بلکه جائی است که ثروتمندانش از وسیله نقلیه عمومی استفاده می کنند
 كسي كه قدرت را با پول بخرد عدالت را هم به پول ميفروشد 
قدرت باد آورده آثار مخرب تري از ثروت باد آورده دارد . 
 
"شادروان دكتر ناصر كاتوزيان
پدر علم حقوق ایران"
نگاه طعمه ای به مسئولیت که در واقع یک امانت است برای رسیدن به ثروت و امتیازات خاص موجب کوچک و حقیر شمردن فرد می شود.
"رهبرمعظم انقلاب"
Choose a job you love,and you will never have to work a day in your life
 
Confucius
"شغلی را که دوست داری انتخاب کن,در آن صورت در تمام عمر خود حتی یک روز مجبور به کار کردن نیستی"

I don't believe in love at first sight because my mother started loving me before seeing

me

Luffina Lourduraj

"من عاشق شدن در نگاه اول را باور ندارم زیرا مادرم عشق ورزیدن به مرا قبل از دیدنم آغاز کرد."

تنها راه جلوگیری از انتقاد,هیچ کاری انجام ندادن,هیچ چیزی نگفتن و هیچ کسی نبودن است."ارسطو"

بهترین آمادگی برای فردا  حداکثر تلاش و بهترین عملکرد امروز است.

در هوای ابری دیگران رنگین کمان باشید

 زندگی را جدی نگیرید.زیرا از آن زنده بیرون نمی آیید.

25درصد زندگی اتفاقات  و 75درصد  آن عکس العمل به این اتفاقات است.