قسمت دوم و آخر:آموختن درس های زندگی از افراد رنجش آور

3-تقابل به شما خدمت می کند(اگر بگذارید)
سال گذشته با اکراه به یک باشگاه نویسندگی گران قیمت پیوستم,حتی اگر چه حس درونم به من می گفت که ایده خوبی نیست.من آن کار را پس از تشویق های با شوق و ذوق یکی از دوستان وبلاگ نویسم انجام دادم,علی رغم این حقیقت که حس خوبی در مورد آن نداشتم.طی دو هفته حضور,از رفتار فرد پرحرفی که بدون وقفه صحبت می کرد و بعدها به گروه ملحق شده بود بیش از حد آزرده خاطر شدم .نفوذ برجسته اش در باشگاه و نظریات احمقانه اش در گروه فیس بوک به من فهماند که شاید درست باشد تا از طریق تماس تلفنی با آرامش از گروه خارج شوم (کاری که از روز اول می خواستم انجام دهم).کار درست من خارج شدن آرام از گروه بود,و پس از آن به زودی به جمع متفاوتی پیوستم که تناسب بیشتری با آن داشتم.که این به برکت همان عضو پرحرفی بود که بر تابوت عضویتم در گروه میخ زد.او بخاطر هدایتم در یک مسیر جدید به من لطف کرد. 
4-امکان نجات هر کسی وجود ندارد
بطرز وحشتناکی دلسرد می شوید موقعی که قصد کمک به کسی را دارید ولی از پذیرش کمک امتناع می ورزد.مشابه دوستی که از گیر افتادن در شغلی که آتیه و حقوق خوبی ندارد ناخرسند است,اما آن را ترک نخواهد کرد.یا رئیس شما که هرگز در مقابل همتای مردش از خود دفاع نمی کند.یا آن فامیلی که غذای سالم نمی خورد حتی اگر چه می دانید سر شب از شدت چاقی به گریه می افتد.
می دانم!جواب ها را دارید!می توانید کمک کنید!بعنوان یک مربی زندگی,باید خودم را مجبور کنم که به کسی که نخواسته است توصیه نکنم.در عوض,من راحت سر جای خود می نشینم.مشاهده می کنم.لبخند می زنم,جرعه جرعه قهوه می نوشم.بعنوان مدیرکل هستی خودتان را از تلاش برای تغییر هر چیزی باز دارید و فقط موقعی که از شما خواسته شد کمک کنید.وجودافراد آزار دهنده ای که به حلقه قربانیان گیر می دهند این حقیقت را روشن می کند که همه آنچه می توانیم کنترل کنیم درون خودمان است.موافق هستید.به انرژی بیندیشید که فقط می توانید بواسطه رفتار خود بروز دهید!احساس سبکی می کنید,درست؟
اگر همه ترفندهای دیگر با شکست مواجه شوند,افراد آزار دهنده همچنین می توانند فقط شما را به خنده وادارند.
کندی,خسیس بودن و حتی جهل صادقانه فردی می تواند بجای اذیت کردن شما را بخنده وادارد؟می توانید هیجان و آشفتگی خود را سبکتر حمل کنید؟چون ممکن است انواع متفاوتی آزار و اذیت وجود داشته باشد,بله,اما اگر بخواهیم از آنها چیزی بیاموزیم, می توانند معلمان ما نیز باشند.
(Source: greatist.com)
ترجمه و تلخیص:غریب واحدی پور
 

قسمت اول:آموختن درس های زندگی از افراد رنجش آور

چهار دلیلی که باید قدردان افراد رنجش آور باشید.
 هیچ چیزی بدتر از آن نیست که فرد آزار دهنده ای انسان را اذیت کند.امکان دارد آن فرد همکاری باشد که همیشه در خصوص اخبار نظریات احمقانه ای دارد یا مادر زن مستبدی باشد که اظهارات پرخاشگرانه او هرگز متوقف نمی شود.حتی می تواند همشیره ای باشد که طی بیش از 20سال با او روابط توأم با محبت و تنفر داشته اید.
از نقطه نظر مثبت,خیلی از بزرگترین معلمان روحانی دنیا بر این باورند که کشمکش ها در زندگی نمایان می شوند تا چیزهای مهمی را به ما بیاموزند.
اگر فرد آزار دهنده ای در زندگی تان هست,برخی تغییرات در نگرش به منظور کمک جهت فارغ شدن از شر او بشرح ذیل است.چون تا زندگی ادامه دارد,وجود کسانی که اذیت می کنند تضمین شده است.برای تحمل بهتر و مطلوب تر فرد آزار دهنده این چهار دلیل را ملاحظه کنید:
1-آنها معلمان شما هستند.
راجع به کسانی بیندیشیدکه آزارتان می دهند .از آنها چه چیزی می توانید بیاموزید؟آیا یک وضعیت مرزی است؟آیا بطور پیوسته به "آلفای "فرد دیگر "بتا "می گوئید؟آیا نیاز دارید که بیشتر متکی به خود باقی بمانید؟در آن حالت,دوست ارباب منش  در دانشکده که همیشه با اقتدار رفتار می کند به شما می آموزد که از ظرفیت های خود برای رفع نیازهایتان بهره ببرید.شغل شما این نیست که همه اوقات محبوب و یا بخشنده باشید.شاید آشنا یا دوست آزار دهنده تان با رفتارش می آموزد که از قدرت خوداستفاده کنید.
2-نیازهایی را باید بهبود یابند مشخص می کنند.
هنگامی که کسی ما را می آزارد,شاید یک کارمند جدید با اعتماد به نفس و رک گویی سر کار و یا بهترین دوست باشد,رفتار او آنچه را که باید درون خودمان بهبود دهیم برجسته می کند.
از منظر روحانی,آنچه را که اغلب خودمان نمی پسندیم در دیگران هم وجود آنها را نمی پسندیم.چه چیزی یک دوست پر حرف با غرولند بی وقفه و آزار دهنده اش به شما می گوید؟یا در خصوص دوست دیگر جویای نام با پست های اینستاگرام به سختی پردازش شده او چطور؟آیا نیاز دارید که بر روی درک بیشتر از زندگی خود نیز تمرکز کنید؟آیا نیاز دارید که کمی کمتر وقت خود را صرف رسانه اجتماعی کنید؟
از خودتان بپرسید:چرا نسبت بهذرفتار این شخص حساسیت دارم؟درونتان چه چیزی در حال عکس العمل نشان دادن است؟نسبت به خود با مهربانی و عشق رفتار کنید.موقعی که ترس ها و محرک های خود را درک می کنیم,بدین طریق نه فقط کنترل آنها بر خودمان را کمتر می کنیم,بلکه بطور طبیعی کمتر نیزتوسط دیگران آزرده خاطر می شویم.
ادامه دارد
(Source: greatist.com)
ترجمه و تلخیص:غریب واحدی پور
 

قسمت دوم و آخر:درمان ناخشنودی در روابط زناشویی

3-میل جنسی از بین رفته است.
گاهی اوقات فراموش می کنیم که چقدر رابطه زناشویی مهم است و بر سلامتی رابطه ما تأثیر می گذارد.لکن,اوقاتی وجود دارد که میل جنسی از بین می رودو علت را نمی دانیم.
وقت آن رسیده است که  چگونگی ارتباط خود در رابطه تان را بررسی کنید.
آیا آنچه را که می خواهید ابراز می کنید؟بطور مشابه,آیا از ارتباط جنسی لذت می برید یا آن را بعنوان یک وظیفه می بینید؟آیا برای آن وقت صرف می کنید یا سایر کارها را نسبت به آن در اولویت قرار می دهید؟
میل جنسی نیز لازم است بارور شود.لمس نکردن همدیگر,عدم ابراز عشق و علاقه, اجازه ندادن به طرف مقابل برای اطلاع از اینکه مراقب او هستید...همه این ها می توانند میل جنسی را سرکوب کنند.
اگر خودتان نمی دانید چگونه مشکل را رفع کنید,مشورت با یک مشاور زوجین یا درمانگر جنسی می تواند مفید باشد.تا حد زیادی کمک می کند.
"این مقاله را نیز بخوانید:5دلیلی که ممکن است ارتباط زناشویی برای فرد خرسند کننده نباشد."
4-نمی توانید بپذیرید که هر چیزی امکان دارد پایان پذیرد.
موقعی در رابطه ای که سال ها بوده اید خوشحال و خرسند نیستید,ممکن است به آن علت باشد که تمایلی به خاتمه آن ندارید.در واقع,امکان دارد به معنای آن باشد که با کسی هستید که نباید باشید یا حتی شاید سنگینی یک خیانت در گذشته را بر دوش احساس می کنید.
گاهی اوقات فاقد شجاعت لازم برای گفتن"کفایت می کند"و مختومه کردن رابطه ای هستیم که عشق از آن رخت بر بسته است و با همدیگر خرسند نیستیم.
به هر حال,صاف و صادق بودن خیلی بهتر از به تعویق انداختن عملی است که ممکن است در نهایت به فاجعه ای منجر شود که هر کسی آسیب ببیند.
وقتی که نصف یک رابطه در خصوص آن ناخرسند است,بررسی موضوع برای رفع مشکل یا خاتمه رابطه حائز اهمیت است.برای انجام این کار باید فریفتن خود را متوقف و شروع به پیشه کردن صداقت با خود و با شخص دیگر کنید.
در یک رابطه هر دو فرد باید خوشحال و خرسند باشند.اگر شاد نیستید,آیا زمان یافتن یک راه حل فرا نرسیده است؟ 
https://steptohealth.com
ترجمه و تلخیص:غریب واحدی پور
 

قسمت اول:درمان ناخشنودی در روابط زناشویی

در رابطه زناشویی ام خرسند نیستم.چه کاری باید انجام دهم؟
امکان دارد مشکل باشد,اما اگر رابطه شادی ندارید,برای اطمینان از اینکه ارزش ادامه داشته باشد از خود سؤالاتی بپرسید؟
گاهی اوقات فکر می کنیم که در رابطه خود شاد نیستیم,امازمانی باید آنچه راکه واقعا" لازم است یعنی اندیشیدن در خصوص آنچیزی که با عملکرد نادرست زمینه مشکل را فراهم کرده است آغاز کنیم.
شاید فراموش کرده ایم که حفظ روابط کار می طلبد.عشق به سادگی برای ادامه آنها کافی نیست.روابط نیازمند کار و تلاش قابل ملاحظه هستند.
گاهی اوقات هنگامی که در قید رابطه ای هستید غم و اندوه وجودتان را در بر می گیرد.لکن,بجای نگران و مضطرب شدن,درنگ کرده و بدرستی به آنچه که در جریان است بنگرید.
"موضوع ,عشق و مغز:موقعی که عاشق هستید چگونه مغز عکس العمل نشان می دهد؟ را مطالعه کنید."
خیلی از دلایل امکان دارد برای ناخرسندی در روابط وجود داشته باشد.شاید میل جنسی وجود نداشته نباشد,یادر زندگی زناشویی خیانت صورت گرفته باشد یا احتمال دارد فرد تصور کند در مشاجره ای مورد بی احترامی قرار گرفته است.
مع الوصف,ممکن است دلایلی هم وجود داشته باشد که به آنها توجه نمی کنید.شاید به این علت که آنها خیلی عمیق شده اند و نیازمند تحلیل جامع تری هستند.
اجازه دهید به بررسی چند مورد از این موارد بپردازیم;
1-نمی پذیرید که در حال پروراندن کینه ای در دل نسبت به شریک خود هستید.
اگر خیانت و بی وفایی کرده است,ممکن است او را بخشیده باشید,اما از درون خود را فریب می دهید.بطور کامل او را نبخشیده اید;هنوز تنفر دارید.
به این علت ممکن است در رابطه خود شاد نباشید.بنابراین,باید بپذیرید چه احساسی دارید.
آیا عصبانی هستید؟احساس تنفر می کنید؟نباید خودتان را بفریبید.بهتر است که احساسات خود را بپذیرید.
"راجع به اینکه افراد کینه ای هرگز نمی بخشند یا فراموش نمی کنند بیاموزید."
2-نمی خواهید بپذیرید که قادر به رفع و رجوع تعارض ها نیستید.
همیشه در روابطی که منجر به بحث ها و تعارضات می شوند اختلافاتی وجود دارد.لکن,مادامیکه بدانید چگونه آنها را بطور درست مدیریت کنید نباید مشکلی باشد.
آیا به شخص دیگر گوش می دهید؟یا همیشه نیاز دارید که در موضع درست باشید؟آیا گذشته اش را به رخ او می کشانید؟همه این ها می توانند دلیلی برای عدم شادی در رابطه تان باشند.
آموختن برای قاطع و با اطمینان بودن در یک رابطه مهم است.لکن,باید همیشه موقع ابراز عقیده راجع به موضوعی یا اندیشیدن در خصوص مسأله ای به شخص دیگر احترام بگذارید.
قسمت اساسی آن است که سر آخر توافقی بین دو طرف حاصل می شود.
هرگز نباید بر روی مشکل بخوابید.مشکل را حتی الامکان هر چه زودتر رفع کنید;آن را به تأخیر نیاندازید.بدین طریق,تعارض را در گذشته رها کرده و روابط تان بطور واقعی تقویت خواهد شد.
ادامه دارد
https://steptohealth.com
ترجمه و تلخیص:غریب واحدی پور
 

ورود به سایتسخنی پند آموز

کودکانی که بحد افراطی یا از طریق بمباران اسباب بازی یا حفاظت  در مقابل ناراحتی هیجانی مورد مراقبت قرار می ِگیرند در نوجوانی با احتمال بیشتری کسل,غمگین و بدگمان و غرغرو می شوندتحقیق بیانگر آن است که شما می توانید مزاج وخلق و خوی خود را به کودکانتان نه ضرورتا" از طریق ژن ها,بلکه از طریق رفتار و سبک کودک پرورانه خود انتقال دهید
روزانه پس از کار جهت شارژ مجدد ذهنی برای روز بعد به زمانی برای جدا شدن از کارنیاز داریم.بنابراین,سعی کنید خط روشنی بین زمان کار و زمان شخصی برای کاستن از نگرانی های مربوط به شغل ایجاد کنید
سعی کن آنقدر کامل باشی
که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران،
گرفتن خودت از آنها باشد...!
 
 
 
 پائولو کوئیلو
 
Victor Hugo said,"Short as life is,we make it shorter still by the careless waste of time"
ویکتور هوگو گفت,زندگی کوتاه هست,با این وجود ما بی دقتی در اتلاف وقت آن را کوتاه تر می کنیم
یادداشت اینشتین که متجاوز از 100سال قبل در هتلی در ترکیه بجای انعام به پیش خدمت داد و پیش بینی کرد که روزی ارزش آن بمراتب بیش از ارزش یک انعام معمولی است.جالب است بدانید که اخیرا" 1.3میلیون دلار بفروش رفت:
A calm and humble life will bring more happiness than the pursuit of success and the constant restlessness that comes with it
یک زندگی آرام و محقر شادی بیشتری از تلاش برای موفقیت و بیقراری مستمر تؤام با آن در پی دارد
ENGLISH PROVERB
The way to a man's heart is through his stomach
ضرب المثل انگلیسی
راه قلب یک مرد از شکم او می گذرد
 ....به جای این‌که از هیچ نتیجه‌گیری کنید یا در ذهن خود حدس بزنید چه اتفاقی افتاده، یک لحظه صبر کنید. یک نفس عمیق بکشید و جلوی قضاوتی که از درونتان می‌جوشد را بگیرید. در مورد نتایج سخت‌گیر باشید و در مورد فرد، سهل‌گیر
No matter how old you are,you always want your mother's love and acceptance.I guess I'm hoping one day I'll get it back
Hilary Grossman
مهم نیست که چند سال دارید,همیشه محتاج عشق و پذیرش مادر هستید,حدس می زنم که روزی دوباره آن را بدست خواهم آورد
 
You cannot create experience.You must undergo it.
Albert Camus
تجربه را نمی توانید خلق کنید,باید آن را تحمل کنید
طلایی ترین بخش سخنان روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل
 
سفیران ما،شاعران و عارفان و حکیمان‌مان هستند ما با حافظ جهان  رافتح کرده ایم چه نیازی دیگر،به فتح جدید داریم
 
 
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 
There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
 
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
 
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید
Last week,Masoud Nikdel,an Iranian artist,covered himself in mud and sat motionless on the stairways of Milad Tower for three hours to show his worries about water crisis
نوشته فوق زیر نویس عکس آغشته به شل و گل مسعود نیکدل هنر پیشه کشورمان در صفحه اجتماعی 28سپتامبر 2015روزنامه تهران تایمز است که برای نشان دادن دغدغه های خود برای بحران آب با این وضعیت به مدت3ساعت همانند مجسمه بر روی پلکان برج میلاد و در معرض دید عموم نشست
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید.
 
Nothing is softer or more flexible than water,yet nothing can resist it
Lao Tzu
هیچ چیزی نرم تر یا قابل انعطاف تر از آب نیست,با این وجود هیچ چیزی نیز قادر به مقاومت در برابر آن نیست
ذهن های بزرگ به ایده ها,ذهن های متوسط به رویدادها و ذهن های ضعیف به دیگران می اندیشند
People tend to forget their duties but remember their rights
Indira Gandhi
مردم تمایل دارند که وظایف خود را فراموش کنند اما حقوق شان را بخاطر آورند.
Wise men speak because they have something to say;Fools because they have to say something
Plato
عاقلان سخن می گویند چون سخنی برای گفتن دارند;نادانان سخن می گویند برای اینکه حرفی زده باشند
 
How wrong is it for a woman to expect the man to build the world she wants,rather than to create it herself
Virginia Woolf
چقدر اشتباه است که زنی بجای اینکه دنیای مطلوبش را خودش خلق کند,از مردی انتظار داشته باشد که آن را  برای او بسازد
Kindness is the language which the deaf can hear and the blind can see.
Mark Twain
مهربانی زبانی است که کر می شنود و کور می بیند.

A man who stands for nothing will fall for anything
Malcolm X
مردی که هیچ عقیده ای ندارد برای هر چیزی شخصیت خود را تنزل می دهد
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination
Albert Einstein
علامت واقعی هوش دانش نیست,بلکه تخیل است
A developed country is not a place where the poor have cars,It's where the rich use
public transportation
"Gustavo Peter,the mayor of Bogota in Colombia"
کشور توسعه یافته جائی نیست که فقرایش خودرو دارند ,بلکه جائی است که ثروتمندانش از وسیله نقلیه عمومی استفاده می کنند
 كسي كه قدرت را با پول بخرد عدالت را هم به پول ميفروشد 
قدرت باد آورده آثار مخرب تري از ثروت باد آورده دارد . 
 
"شادروان دكتر ناصر كاتوزيان
پدر علم حقوق ایران"
نگاه طعمه ای به مسئولیت که در واقع یک امانت است برای رسیدن به ثروت و امتیازات خاص موجب کوچک و حقیر شمردن فرد می شود.
"رهبرمعظم انقلاب"
Choose a job you love,and you will never have to work a day in your life
 
Confucius
"شغلی را که دوست داری انتخاب کن,در آن صورت در تمام عمر خود حتی یک روز مجبور به کار کردن نیستی"

I don't believe in love at first sight because my mother started loving me before seeing

me

Luffina Lourduraj

"من عاشق شدن در نگاه اول را باور ندارم زیرا مادرم عشق ورزیدن به مرا قبل از دیدنم آغاز کرد."

تنها راه جلوگیری از انتقاد,هیچ کاری انجام ندادن,هیچ چیزی نگفتن و هیچ کسی نبودن است."ارسطو"

بهترین آمادگی برای فردا  حداکثر تلاش و بهترین عملکرد امروز است.

در هوای ابری دیگران رنگین کمان باشید

 زندگی را جدی نگیرید.زیرا از آن زنده بیرون نمی آیید.

25درصد زندگی اتفاقات  و 75درصد  آن عکس العمل به این اتفاقات است.