قسمت دوم و آخر:درمان ناخشنودی در روابط زناشویی

3-میل جنسی از بین رفته است.
گاهی اوقات فراموش می کنیم که چقدر رابطه زناشویی مهم است و بر سلامتی رابطه ما تأثیر می گذارد.لکن,اوقاتی وجود دارد که میل جنسی از بین می رودو علت را نمی دانیم.
وقت آن رسیده است که  چگونگی ارتباط خود در رابطه تان را بررسی کنید.
آیا آنچه را که می خواهید ابراز می کنید؟بطور مشابه,آیا از ارتباط جنسی لذت می برید یا آن را بعنوان یک وظیفه می بینید؟آیا برای آن وقت صرف می کنید یا سایر کارها را نسبت به آن در اولویت قرار می دهید؟
میل جنسی نیز لازم است بارور شود.لمس نکردن همدیگر,عدم ابراز عشق و علاقه, اجازه ندادن به طرف مقابل برای اطلاع از اینکه مراقب او هستید...همه این ها می توانند میل جنسی را سرکوب کنند.
اگر خودتان نمی دانید چگونه مشکل را رفع کنید,مشورت با یک مشاور زوجین یا درمانگر جنسی می تواند مفید باشد.تا حد زیادی کمک می کند.
"این مقاله را نیز بخوانید:5دلیلی که ممکن است ارتباط زناشویی برای فرد خرسند کننده نباشد."
4-نمی توانید بپذیرید که هر چیزی امکان دارد پایان پذیرد.
موقعی در رابطه ای که سال ها بوده اید خوشحال و خرسند نیستید,ممکن است به آن علت باشد که تمایلی به خاتمه آن ندارید.در واقع,امکان دارد به معنای آن باشد که با کسی هستید که نباید باشید یا حتی شاید سنگینی یک خیانت در گذشته را بر دوش احساس می کنید.
گاهی اوقات فاقد شجاعت لازم برای گفتن"کفایت می کند"و مختومه کردن رابطه ای هستیم که عشق از آن رخت بر بسته است و با همدیگر خرسند نیستیم.
به هر حال,صاف و صادق بودن خیلی بهتر از به تعویق انداختن عملی است که ممکن است در نهایت به فاجعه ای منجر شود که هر کسی آسیب ببیند.
وقتی که نصف یک رابطه در خصوص آن ناخرسند است,بررسی موضوع برای رفع مشکل یا خاتمه رابطه حائز اهمیت است.برای انجام این کار باید فریفتن خود را متوقف و شروع به پیشه کردن صداقت با خود و با شخص دیگر کنید.
در یک رابطه هر دو فرد باید خوشحال و خرسند باشند.اگر شاد نیستید,آیا زمان یافتن یک راه حل فرا نرسیده است؟ 
https://steptohealth.com
ترجمه و تلخیص:غریب واحدی پور
 

قسمت اول:درمان ناخشنودی در روابط زناشویی

در رابطه زناشویی ام خرسند نیستم.چه کاری باید انجام دهم؟
امکان دارد مشکل باشد,اما اگر رابطه شادی ندارید,برای اطمینان از اینکه ارزش ادامه داشته باشد از خود سؤالاتی بپرسید؟
گاهی اوقات فکر می کنیم که در رابطه خود شاد نیستیم,امازمانی باید آنچه راکه واقعا" لازم است یعنی اندیشیدن در خصوص آنچیزی که با عملکرد نادرست زمینه مشکل را فراهم کرده است آغاز کنیم.
شاید فراموش کرده ایم که حفظ روابط کار می طلبد.عشق به سادگی برای ادامه آنها کافی نیست.روابط نیازمند کار و تلاش قابل ملاحظه هستند.
گاهی اوقات هنگامی که در قید رابطه ای هستید غم و اندوه وجودتان را در بر می گیرد.لکن,بجای نگران و مضطرب شدن,درنگ کرده و بدرستی به آنچه که در جریان است بنگرید.
"موضوع ,عشق و مغز:موقعی که عاشق هستید چگونه مغز عکس العمل نشان می دهد؟ را مطالعه کنید."
خیلی از دلایل امکان دارد برای ناخرسندی در روابط وجود داشته باشد.شاید میل جنسی وجود نداشته نباشد,یادر زندگی زناشویی خیانت صورت گرفته باشد یا احتمال دارد فرد تصور کند در مشاجره ای مورد بی احترامی قرار گرفته است.
مع الوصف,ممکن است دلایلی هم وجود داشته باشد که به آنها توجه نمی کنید.شاید به این علت که آنها خیلی عمیق شده اند و نیازمند تحلیل جامع تری هستند.
اجازه دهید به بررسی چند مورد از این موارد بپردازیم;
1-نمی پذیرید که در حال پروراندن کینه ای در دل نسبت به شریک خود هستید.
اگر خیانت و بی وفایی کرده است,ممکن است او را بخشیده باشید,اما از درون خود را فریب می دهید.بطور کامل او را نبخشیده اید;هنوز تنفر دارید.
به این علت ممکن است در رابطه خود شاد نباشید.بنابراین,باید بپذیرید چه احساسی دارید.
آیا عصبانی هستید؟احساس تنفر می کنید؟نباید خودتان را بفریبید.بهتر است که احساسات خود را بپذیرید.
"راجع به اینکه افراد کینه ای هرگز نمی بخشند یا فراموش نمی کنند بیاموزید."
2-نمی خواهید بپذیرید که قادر به رفع و رجوع تعارض ها نیستید.
همیشه در روابطی که منجر به بحث ها و تعارضات می شوند اختلافاتی وجود دارد.لکن,مادامیکه بدانید چگونه آنها را بطور درست مدیریت کنید نباید مشکلی باشد.
آیا به شخص دیگر گوش می دهید؟یا همیشه نیاز دارید که در موضع درست باشید؟آیا گذشته اش را به رخ او می کشانید؟همه این ها می توانند دلیلی برای عدم شادی در رابطه تان باشند.
آموختن برای قاطع و با اطمینان بودن در یک رابطه مهم است.لکن,باید همیشه موقع ابراز عقیده راجع به موضوعی یا اندیشیدن در خصوص مسأله ای به شخص دیگر احترام بگذارید.
قسمت اساسی آن است که سر آخر توافقی بین دو طرف حاصل می شود.
هرگز نباید بر روی مشکل بخوابید.مشکل را حتی الامکان هر چه زودتر رفع کنید;آن را به تأخیر نیاندازید.بدین طریق,تعارض را در گذشته رها کرده و روابط تان بطور واقعی تقویت خواهد شد.
ادامه دارد
https://steptohealth.com
ترجمه و تلخیص:غریب واحدی پور
 

قسمت دوم و آخر:ارتباط کمدی و افسردگی

اول اینکه,او می گوید,روشن نیست که افسردگی یک اثر کمدی باشد.برای مثال,مرگ و میر کمدین ها متفاوت از سایر سرگرم کننده ها نیست,بیانگر آن است که اختلاف بین مردم عادی و کمدین ها نیست,بلکه بین افراد نرمال و غیر نرمال است.اما داستان آنجا به هم می ریزد که دوران کودکی همراه با تجارب احساسی ناخوشایند و برخی امراض روحی و ذهنی به شکوفایی نبوغ کمدی منتهی می شوند.اما مگرو نواقص دیگری را در این تئوری مشاهده می کند.او می گوید,"مشکل دیگر آن است که هیچ کدام از تحقیقات رنج کاملی از بیماری های ذهنی و روحی را بررسی نکرده است."اگر حس کمدی و افسردگی به هم مربوط هستند,پس میزان افزایش افسردگی از هیچ تا نوع عمیق باید با افزایش حس شوخ طبعی ارتباط داشته باشد.او می گوید,"آیا فکر می کنید اگر مردم افسرده تر بودند شوخ طبعی بهبود می یافت؟از هر چه که در مورد افسردگی می دانیم چنین استنباط نمی شود."در دنیا افراد با حداقل حس شوخ طبعی چه کسانی هستند؟آنهایی که افسردگی عمیق دارند افرادی هستند که شادی خیلی کمی در زندگی خودشان  دارند؟
*آیا خنده سودمند است؟
راجع به جنبه دیگر شوخ طبعی بعنوان درمان داستان چیست؟آن بحث قویتری است.دکتر جان دنینگر مدیر تحقیقات مؤسسه داروی بدنی ذهن بنسون-هنری در بیمارستان عمومی ماساچوست,در خصوص چگونگی تعامل مردم با دنیا و نحوه تأثیر این تعامل بر سلامت ذهن و بدن بررسی می کند.او برنامه ای را راهبری می کند که شامل یک جلسه اختصاص داده شده به استفاده از شوخ طبعی بعنوان یک استراتژی مغلوب کننده مثبت برای استرس است چون اثراتش قابل توجه هستند و او می گوید,"زیرا من فقط شوخ طبعی را دوست دارم."دنینگر می گوید,"مهم ترین فاکتور راجع به استفاده از شوخ طبعی بعنوان یک مکانیزم مغلوب کننده آن است که هوشیارانه در حال برگزیدن آن هستید."آن را بعنوان روشی برای نادیده گرفتن موضوع موجود دیگری استفاده نمی کنید.در عوض,در حال برگزیدن استفاده از شوخ طبعی برای پرداختن به موضوعی با آگاهی هستید.
می توان مردم را برای شوخ طبع بودن آموزش داد؟مطلقا",او می گوید,"برخی افراد راحت تر جوک می گویند,برخی کمتر طبیعی هستند,اما می توانید قطعا" آن را به افراد بیاموزید.من در حال پیشنهاد دادن به مردم در حال رفتن به کلاس های جوک گویی نیستم,اگر چه کار نادرستی هم نیست.
این قابل آموختن است که بتوانید یک اتفاق ناخوشایند را به گونه ای بنگرید که,"من خیلی تیره بخت هستم,چرا دنیا مرا تنبیه می کند,یا می توانید روش نگریستن به آن را از منظر شوخ طبعی بیاموزید.
به همان سبک کسانی که بطور طبیعی بدبین هستند می توانند بیاموزند که مواضع خوشبینانه تری اتخاذ کنند."
تحقیقات زیادی وجود دارد که نشان می دهد خنده دارای فواید سلامتی واقعی شامل کاهش استرس,رهاسازی اندورفین های بهبود دهنده خلق و خو,تقویت عملکرد سیستم ایمنی و حتی حفاظت در مقابل بیماری قلبی _عروقی است.دنینگر می گوید,"یک سؤال وسوسه انگیز برای من این است که:شوخ طبعی می تواند بعنوان نوعی درمان بکار رود؟"ما به مردم مراقبه و سایر روش های بدنی-ذهنی را برای کاهش استرس می آموزیم.خنده هم می تواند به همان روش بکار رود؟
خیلی خنده دار نیست که فکر کنید چنین کاری امکان پذیر است.
(Source: usnews.com)
ترجمه وتلخیص:غریب واحدی پور
 

قسمت اول:ارتباط کمدی و افسردگی

در ارتباط با افسردگی کمدی به ما چه می گوید؟
"منبع مرموزشوخ طبعی فی نفسه شادی نیست,بلکه غم است.در بهشت هیچ شوخ طبعی و خوشمزگی نیست."این احساس مارک تواین  شخصیتی مقتدر  در خوش طبعی فقط یکی از خیلی مواردی است که شوخ طبعی را به فلاکت و بد اقبالی پیوند می زند.جمله"کمدی برابر با تراژدی باضافه زمان است."مورد دیگری است.
از سوی دیگر خنده بهترین دارو است,درست؟مؤلف و روزنامه نگار نورمن کازنز مطابق با مطالب کتابش بنام"کالبد شناسی یک بیماری مطابق با درک بیمار" ادعا کرده است که مزاح و خوشمزگی ناشی از فیلم های فکاهی و نمایش های تلویزیونی به او کمک کرد که بر یک بیماری ناتوان کننده غلبه کند.
 جالب است بپرسید,بنابراین کدام یک درست است؟آیا شوخ طبیعی ناشی از بدبختی و توأم با آن است؟یا کمدی پادزهری برای افسردگی است؟تحقیق در این خصوص"پیچیده و مبهم "است.
ازنویسنده فکاهی دیگری,ای,بی .وایت مشهور است که گفت تحلیل خوش طبعی شبیه تشریح یک قورباغه است:ممکن است چیزی بیاموزید,اما سر آخر یک قورباغه مرده دارید.پژوهش در خصوص رابطه بین شوخ طبعی و بیماری ذهنی محدود است.یک پژوهشی از دانشگاه آکسفورد و منتشر شده در مجله روانپزشکی بریتانیا به مقایسه 523نفر کمدین,364هنرپیشه و 831افراد حرفه ای غیر خلاق پرداخت.نتیجه تحقیق عیان ساخت که,"عناصر خلاقیت مورد نیاز برای خلق شوخ طبعی بطور وضوح مشابه با ویژگی های توصیف کننده سبک ادراکی کسانی است که به بیماری های روان پریشی جنون جوانی و اختلال دو قطبی مبتلا هستند.نویسنده پژوهش, گردن کلریج به بی بی سی گفت.بطور ویژه,کمدین ها کمتر قادر به احساس لذت بدنی و اجتماعی بودند و دیدگاه کلی تاریک تری در خصوص بشریت داشتند.اما کلریج همچنین پذیرفت که این تمایلات,همراه با شیدایی اختلال دو قطبی,امکان دارد بطور واقعی به افراد خوش طبع کمک کند که ارتباطات خنده دار و جدید بسازند و در حقیقت"یک سبک ادراکی خلاق را تقویت می کند."
پیتر مگرا,یک استادیار بازاریابی و روانشناسی و مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی شوخ طبعی در دانشگاه کلاریدو-بولدر می گوید چیزی که در ارتباط بین خوش طبعی و افسردگی می دانیم "پیچیده و مبهم "است.او می گوید,"مردم تمایل دارند که باور کنند بیماری ذهنی کمدی را تسهیل می کند.عمدتا" بخاطر موارد برجسته ای که اخیرترین آن رابین ویلیامز بود فرض بر این است که افراد شوخ طبع و شاد مغلوب خودکشی و افسردگی می شوند."هر زمانی که واقعه ای مانند مرگ ویلیام اتفاق می افتد,به من تلفن هایی می شود,"مگرو که همچنین از مؤلفین "قانون شوخ طبعی;یک تحقیق جهانی برای عواملی که شوخ طبعی و فکاهی را بوجود می آورند,"می گوید."من فقط می توانم بگویم که نسبت به روایت فعلی در محیط آکادمیک و مطبوعات مشکوکم.برای هر رابین ویلیامی ما جمی فالتز و تینا فیز دنیا را که بنظر می آید افرادی کاملا" سالم,شاد و موفق هستند نادیده می گیریم."
ادامه دارد
(Source: usnews.com)
ترجمه وتلخیص:غریب واحدی پور
 

ورود به سایتسخنی پند آموز

 
Victor Hugo said,"Short as life is,we make it shorter still by the careless waste of time"
ویکتور هوگو گفت,زندگی کوتاه هست,با این وجود ما بی دقتی در اتلاف وقت آن را کوتاه تر می کنیم
یادداشت اینشتین که متجاوز از 100سال قبل در هتلی در ترکیه بجای انعام به پیش خدمت داد و پیش بینی کرد که روزی ارزش آن بمراتب بیش از ارزش یک انعام معمولی است.جالب است بدانید که اخیرا" 1.3میلیون دلار بفروش رفت:
A calm and humble life will bring more happiness than the pursuit of success and the constant restlessness that comes with it
یک زندگی آرام و محقر شادی بیشتری از تلاش برای موفقیت و بیقراری مستمر تؤام با آن در پی دارد
ENGLISH PROVERB
The way to a man's heart is through his stomach
ضرب المثل انگلیسی
راه قلب یک مرد از شکم او می گذرد
 ....به جای این‌که از هیچ نتیجه‌گیری کنید یا در ذهن خود حدس بزنید چه اتفاقی افتاده، یک لحظه صبر کنید. یک نفس عمیق بکشید و جلوی قضاوتی که از درونتان می‌جوشد را بگیرید. در مورد نتایج سخت‌گیر باشید و در مورد فرد، سهل‌گیر
No matter how old you are,you always want your mother's love and acceptance.I guess I'm hoping one day I'll get it back
Hilary Grossman
مهم نیست که چند سال دارید,همیشه محتاج عشق و پذیرش مادر هستید,حدس می زنم که روزی دوباره آن را بدست خواهم آورد
 
You cannot create experience.You must undergo it.
Albert Camus
تجربه را نمی توانید خلق کنید,باید آن را تحمل کنید
طلایی ترین بخش سخنان روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل
 
سفیران ما،شاعران و عارفان و حکیمان‌مان هستند ما با حافظ جهان  رافتح کرده ایم چه نیازی دیگر،به فتح جدید داریم
 
 
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 
There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
 
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
 
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید
Last week,Masoud Nikdel,an Iranian artist,covered himself in mud and sat motionless on the stairways of Milad Tower for three hours to show his worries about water crisis
نوشته فوق زیر نویس عکس آغشته به شل و گل مسعود نیکدل هنر پیشه کشورمان در صفحه اجتماعی 28سپتامبر 2015روزنامه تهران تایمز است که برای نشان دادن دغدغه های خود برای بحران آب با این وضعیت به مدت3ساعت همانند مجسمه بر روی پلکان برج میلاد و در معرض دید عموم نشست
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید.
 
Nothing is softer or more flexible than water,yet nothing can resist it
Lao Tzu
هیچ چیزی نرم تر یا قابل انعطاف تر از آب نیست,با این وجود هیچ چیزی نیز قادر به مقاومت در برابر آن نیست
ذهن های بزرگ به ایده ها,ذهن های متوسط به رویدادها و ذهن های ضعیف به دیگران می اندیشند
People tend to forget their duties but remember their rights
Indira Gandhi
مردم تمایل دارند که وظایف خود را فراموش کنند اما حقوق شان را بخاطر آورند.
Wise men speak because they have something to say;Fools because they have to say something
Plato
عاقلان سخن می گویند چون سخنی برای گفتن دارند;نادانان سخن می گویند برای اینکه حرفی زده باشند
 
How wrong is it for a woman to expect the man to build the world she wants,rather than to create it herself
Virginia Woolf
چقدر اشتباه است که زنی بجای اینکه دنیای مطلوبش را خودش خلق کند,از مردی انتظار داشته باشد که آن را  برای او بسازد
Kindness is the language which the deaf can hear and the blind can see.
Mark Twain
مهربانی زبانی است که کر می شنود و کور می بیند.

A man who stands for nothing will fall for anything
Malcolm X
مردی که هیچ عقیده ای ندارد برای هر چیزی شخصیت خود را تنزل می دهد
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination
Albert Einstein
علامت واقعی هوش دانش نیست,بلکه تخیل است
A developed country is not a place where the poor have cars,It's where the rich use
public transportation
"Gustavo Peter,the mayor of Bogota in Colombia"
کشور توسعه یافته جائی نیست که فقرایش خودرو دارند ,بلکه جائی است که ثروتمندانش از وسیله نقلیه عمومی استفاده می کنند
 كسي كه قدرت را با پول بخرد عدالت را هم به پول ميفروشد 
قدرت باد آورده آثار مخرب تري از ثروت باد آورده دارد . 
 
"شادروان دكتر ناصر كاتوزيان
پدر علم حقوق ایران"
نگاه طعمه ای به مسئولیت که در واقع یک امانت است برای رسیدن به ثروت و امتیازات خاص موجب کوچک و حقیر شمردن فرد می شود.
"رهبرمعظم انقلاب"
Choose a job you love,and you will never have to work a day in your life
 
Confucius
"شغلی را که دوست داری انتخاب کن,در آن صورت در تمام عمر خود حتی یک روز مجبور به کار کردن نیستی"

I don't believe in love at first sight because my mother started loving me before seeing

me

Luffina Lourduraj

"من عاشق شدن در نگاه اول را باور ندارم زیرا مادرم عشق ورزیدن به مرا قبل از دیدنم آغاز کرد."

تنها راه جلوگیری از انتقاد,هیچ کاری انجام ندادن,هیچ چیزی نگفتن و هیچ کسی نبودن است."ارسطو"

بهترین آمادگی برای فردا  حداکثر تلاش و بهترین عملکرد امروز است.

در هوای ابری دیگران رنگین کمان باشید

 زندگی را جدی نگیرید.زیرا از آن زنده بیرون نمی آیید.

25درصد زندگی اتفاقات  و 75درصد  آن عکس العمل به این اتفاقات است.