قسمت دوم و آخر؛مهارت های ضروری کارکنان حرفه ای تکنولوژی


۶-تفکر انتقادی
حرفه ای های تکنولوژی ارزشمند باید نسبت به هر کاری که طی یکسال انجام می دهند تفکر انتقادی داشته باشند.توانائی برای تنظیم و تطابق با نیازهای بازار به معنای خلاق بودن و قادر به تفکر نسبت به ایده ها و تصمیم گیری سریع است.این نوع شیوه اندیشیدن بمراتب مهم تر از علم اطلاعات یا کد گذاری است.امروز تکنولوژی در برگیرنده هر چیزی از بازاریابی تا حسابداری است.و کمتر راجع به  باکس ها و نرم افزار است.
۷-توانائی های  تحلیل گزارشات وقایع امنیتی
طی چند سال بعدی تمام حرفه ای های تکنولوژی اطلاعات  نیاز است که مهارت های تحلیل گزارشات وقایع امنیتی نرم افزار خود را توسعه دهند.این مهارت ها برای مدیریت امنیتی در اکثر سازمان ها حیاتی هستندو کارفرمایان آینده نیازمند این مهارت ها هستند.
۸-درک مدیریت زمان
مدیریت زمان از هنگامی که بشر قدم بر روی زمین گذاشته است یک مهارت بوده است .این مهارت بویژه در تکنولوژی بطور فزاینده ای در حال مبدل شدن به یک مهارت حیاتی  است.خیلی از زمینه های کاری به فرآیندهای اتوماتیک شده بستگی دارند که اجازه هیچ مفری برای تاخیر را نمی دهند.جهانی شدن،دور کاری و فواید هزینه/تجربه تیم های توزیع شده به نواحی زمانی چندگانه منتهی شده است.در مجموع،این مهارت لازم است انطباقی و قابل انعطاف باشد.
۹-اخلاق کاری قوی
بدون از توجه به محیط اقتصادی یا تمایلات نسلی،شرکت ها به کارکنان جوانی ارزش می دهند که بدون از سر وصدا و با سخت کوشی کار می کنند.
امروز برخی تمایلات در حرفه ای های نسل جوان  وجود دارد که فرض می کنند بلادرنگ متعلق به مجموعه مدیریت عالی ( C-Suites)هستتد. جاه طلبی خوب است،اما برای کسب آرزوها و ارضای جاه طلبی نیاز است که به کار سخت تمایل داشته باشند،و آن چیزی است که کارفرمایان بدرستی برای آن ارزش قائل هستند.
۱۰-مهارت های ارتباطی
برخی از پرسنل فنی فکر می کنند که فقط از طریق قوی بودن از نظر تکنیکی می توانند موفق باشند،اما یک برنامه نویس کامپیوتر بودن مستلزم گوش دادن ،همکاری و پشتیبانی است.اگر نتوانید ارزش کاری را که انجام می دهید گزارش کنید،نسبت به کسانی که می توانند این کار را بکنند عقب می مانید.
۱۱-درک یادگیری ماشینی
پیشرفت ها در تکنولوژی های یادگیری ماشینی به الزام طبیعی برای کارکنان منتهی می گردد تا بدان طریق قادر باشند الزامات و راه حل ها را به زبانی بیان کنند که در چنین الگوریتم هایی بهترین کارکرد را دارند.قادر بودن به تفکر بر اساس تحلیل آماری و روش های یادگیری برای تحت کنترل در آوردن یادگیری ماشینی کلیدی است.
۱۲-همدلی
همچنانکه نیروی کار به انتقال از دوره "تعادل کار_زندگی"به دوره "همسازی کار_زندگی"ادامه می دهد برای نسلی که به آوردن تمام وجودش برای کار باور دارد توجه ،تایید و بهینه سازی بطور فزاینده ای اهمیت می یابد.این به معنای فراتر رفتن از نقاب های حرفه ای طرز فکر "سود محور"و در عوض گرایش به سمت عواملی است که موجب انگیزش،تحریک و تغذیه  نیروی کار می گردد.
(Source: forbes.com)
ترجمه و تلخیص؛غریب واحدی پور
مهارت, تکنولوژی ,هوش احساسی, نوآوری ,مدیریت

قسمت اول؛مهارت های ضروری کارکنان حرفه ای تکنولوژی 


مهارت هایی که هر  فرد حرفه ای در زمینه تکنولوژی برای تحویل ارزش در محیط کار نیاز دارد
تقاضا برای وجود پرسنل  حرفه ای تکنولوژی در محیط کار نسبت به قبل افزایش یافته است،چون تکنولوژی به تغییر چگونگی انجام کسب و کارها ادامه می دهد.شرکت ها به  استفاده از هوش مصنوعی(AI)تا یادگیری ماشینی(ML)،تا اینترنت اشیاء (loT)بصورت یکپارچه برای درست کردن و خلق راه حل های تکنولوژی بیشترو بیشتری ادامه می دهند که نیازمند استعداد توام با مهارت های درست برای طراحی،اشکال زدایی  و تحویل آنها است.
اکنون بیش از همیشه،استخدام کارگران فنی بطریقی حیاتی است که بتوانند بدرستی برای شرکت ارزش به ارمغان آورند.ما از گروهی از اعضای شورای تکنولوژی پرسیدیم که موقع استخدام فردی برای یک سمت فنی در جستجوی چه مهارت ها و تجاربی باشیم.جواب آنها به این پرسش بشرح ذیل است؛
۱-قابلیت انطباق و سازگاری
 حرفه ای های تکنولوژی به انطباق و توانائی برای آموختن سریع در خصوص شغل نیاز دارند.تکنولوژی ها نسبت به سال های قبل با سرعت تندتری در حال تغییر و تکامل هستند.سرعت تغییر فقط در جهت ترقی خواهد بود.لکن ،اصول اساسی و بنیادی بطور برجسته ای ثابت هستند.افرادی با اصول بنیادین درست و توانایی تطابق با تکنولوژی های در حال تغییرو آموختن در طی طریق به حال خود و کارفرمایان مفید خواهند بود.
۲-مهارت های خلاقانه حل مساله 
نزدیک است که شاهد یک همگرایی تکنولوژیکی باشیم.تکنولوژی های نوظهوری که قبلا" غیر قابل استفاده مانده بودند مانند هوش مصنوئی ،اینترنت اشیاء و زنجیره بلوکی(Blockchain)برای بهتر کردن زندگی روزانه ما با هم ترکیب می شوند.شرکت هایی که از امتیاز این همگرایی بهره می برند به نیروی انسانی با  استعدادی نیاز دارند که بتواند بطور خلاقانه محصولات و خدمات ترکیبی را برای رفع سختی ها و تحویل تجارب بهتر به کاربران نهایی ابداع کند.
۳-فوت و فن امنیت سایبری
اگر به یک کسب و کار تکنولوژی اطلاعات(IT) مشغول هستید نمی توانید فاقد مهارت های امنیت سایبری باشید.شرکت ها با رقبای سرسختی دست به گریبان هستند و باید همه حرفه ای های تکنولوژی اطلاعات را ملزم به آوردن تکنولوژی اطلاعات با خودشان کنند.بهترین کاری که می توانید انجام دهید داشتن یک معیار امنیت سایبری خوب موقع ورود به محیط کار فنی است.
 ۴-هوش هیجانی( احساسی )
افزایش سرعت نوآوری در تکنولوژی نیازمند خودآگاهی،همدلی و خود کنترلی است.این مهارت های هوش هیجانی ترحم و احترام و درک را در میان اعضای تیم توسعه می دهد و برای حفظ خوشبینی حین پروژه های پیچیده حیاتی هستند.کسانی که چنین ویژگی هایی را ندارند زمان سختی را در شرکت های فنی با فرهنگ های کسب و کار مترقی جهت تطابق با شرایط می گذرانند.
 ۵- نگرش کلی در خصوص علم اطلاعات
یکی ازبزرگترین شکاف هایی که امروز موقع بحث از پذیرش و اجرای تکنولولوژی مشاهده می کنیم فقدان آشنایی و تفکر انتقادی در خصوص اطلاعات و تکنولوژی های پردازش گر اطلاعات است.من بر این باورم که در عصری هستیم که هر کسی باید بداند که چگونه تکنولوژی هوش مصنوعی را فعال،مستقر و اجرا کند در آن صورت می توانیم مشکلات اساسی را که در کسب و کار و دنیا با آنها مواجه هستیم حل کنیم.
ادامه دارد
(Source: forbes.com)
ترجمه و تلخیص؛غریب واحدی پور
مهارت, تکنولوژی ,هوش احساسی, نوآوری ,مدیریت

پیام نوروزی مدیر سایت

                                           ????❤????????                        

                               بنام خدای کلام توتم حیات

در طلیعه اولین روز سال ۱۳۹۸با خود اندیشیدم که اگر روزی نمی دانستم چرا می گویم ,می نویسم و ترجمه می کنم.امروز به برکت ابراز لطف انرژی بخش مهندسان امروز و همکلاسی های  مدرسه ای دیروزم,هم دانشگاهی ها و همسفران دهه های هفتاد و نودم,فرهنگیان فرهیخته ای که قدر وارزش کار فرهنگی را می دانند,مدیرانی که دلواپس به روز شدن برای بهبود محیط کار هستند،روحانیون و سخنورانی که تدریس اخلاق کرده و به تغییر عادات بد مستمعین می اندیشند،همکاران و خانواده های محترم شان  که  از  نظرات  آنها در مورد آثارم به انحای مختلف فیدبک گرفته و می گیرم,فعالان رسانه ای در سایت ها و شبکه های مجازی,اساتید دانشگاه,خانواده ، بستگان و تعداد کثیری از  هموطنان وابسته به اقشار و صنوف مختلفی که به ارزش و اهمیت فرهنگ سازی وقوف کامل دارند پاسخ سؤال خود را گرفته ام! لذا،سال نو نیز به پاس این همه مهر و محبت بیدریغی که با هیچ متاع و کالایی در گیتی قابل تهاتر نیست همچنان "مدرسه مجازی توتم نیوز "را با تمام چالش ها باز نگهداشته و از افتخار خدمتگزاری بسهولت نمی گذرم!!

ضمن تبریک نوروز۹۸،سالی توام با شادی و موفقیت برایتان آرزومندم.

باتقدیم احترام؛غریب واحدی پور

۱فروردین۹۸ توتم نیوز https://totamnews.ir

????کانال تلگرام   https://t.me/totamnews

کانال "توتم نیوز"در پیام رسان سروش https://sapp.ir/totamnews

صفحه اینستاگرام   https://www.instagram.com/gharib_vahedipor         

                             ????❤????????     

قسمت دوم و آخر؛بهترین عادات انسان های قدرتمند روحی

 ما نمی توانیم فکر مردم راجع به خودمان را کنترل کنیم،اما می توانیم به سختی برای خلق روابط دوستانه و پایدار کار کنیم. نمی توانیم تضمین کنیم که برای یک پیشنهاد شغلی انتخاب خواهیم شد،اما می توانیم خودمان را کاملا" آماده کنیم. ۳-از غیر منتظره ها استقبال کرده و از آنها بهترین می سازند. زندگی می تواند سخت باشد.اما تمرکز بر این احساس که  سزاوار این شیوه زندگی نیستیم هیچ کمکی نمی کند.قدرتمندان روانی یک استراتژی تفکر مثبتی را همیشه برای  یافتن جنبه روشن زندگی درون خود پرورش می دهند.آنها نقش قربانی را تصور نمی کنند. آنها بر یافتن مقصرین متمرکز نمی شوند.بدبختی و بیچارگی خودشان را با دیگران مقایسه نمی کنند. تصمیم می گیرند که با وجود بدبختی و چالش با غلبه بر موانع رشد کنند و آنها را به نفع خود تغییر دهند. جهت تطابق با وضعیت غیر منتظره و پذیرش آن بعنوان بخشی از یک طرح بزرگتر به اندازه کافی قابل انعطاف هستند. ۴-آنها به گذشته نگاه می کنند،اما در حال زندگی کرده و لذت می برند در حالیکه برای آینده برنامه ریزی می کنند. انسان های قوی روانی به گذشته برای آموختن یا گرامیداشت چیزی که زمانی بود می نگرند.اما آنجا گیر نمی کنند.حتی اگر زمان های قدیم عالی بودند.زیرا می دانند که موقعی گذشته سنگین تر از حال و آینده باشد روح می میرد.انسان های با روحی قوی درک می کنند که هیچ لحظه ای بهتر از حال نیست. ۵-آنها ریسک ها را محاسبه می کنند انسان های قوی روانی محتاط هستند.یک برنامه دارند.آنها همه گزینه های متفاوت و نتایج قابل شناسایی را برآورد کرده و انتخاب های هوشمندانه می کنند.این بدان معنا نیست که رویای بزرگ در سر ندارند یا خودشان را از مشکلات کارکنان شایسته دور نگهه می دارند.در مقابل،آنها معمولا"  آماده می شوند به اهداف عالی و دور دست نائل شوندچون قابلیت انعطاف لازم برای غلبه بر موانع و تمرکز بر هدف مطلوب را در وجود خود پرورش داده اند.ریسک می کنند،اما بی باک نیستند‌.می دانند که اعمال شان پیامدهای ثانوی دارد،بنابراین آگاهانه رفتار می کنند. ۶-سخن چینی نمی کنند. "انسان های بزرگ از ایده ها می گویند؛انسان های متوسط از رویدادها می گویند؛و انسان های کوچک از مردم می گویند."(الینور روز ولت ) انسان های قوی روانی بر جنبه مثبت زندگی تمرکز می کنند .انرژی خود را صرف خود بهسازی می کنند.و به همین علت است که بدنبال اثری از دیگران می گردند که برای بهتر شدن از آنها تقلید کنند.افراد قوی که با اعتقاد راسخ و صمیمیت زندگی می کنند خوبی را در دیگران می بینند و از اشتباهات دیگران بدون از پراکندن بذر نومیدی و غم می آموزند.آنها مشغول تفکر و برنامه ریزی در خصوص کارهای بزرگ هستند. ۷-آنها مهربان هستند. اکنون از لحاظ علمی اثبات شده است که مهربانی روابط و حس رضایت از زندگی  را قوی می کند.بر خلاف آنچه که همیشه تصور می شود،مهربانی یک علامت سادگی یا ضعف نیست،بلکه نیازمند شجاعت و قدرت است. افراد قوی روانی سطح بالایی از مهارتی  را در وجود خود پرورش می دهند که در زمره مهارت میان فردی اصلی طبقه بندی شده است. نسبت به خود اطمینان دارند و بر خود بهسازی تمرکز می کنند،نسبت به دیگران رشک و حسادت نورزیده یا  رقابت نمی کنند. خود آگاهی و خود اطمینانی آنها را بیشتر مستعد پذیرش دیگران و تقدیس خوبی می کند. چشمانی باز برای آشکار کردن درد و رنج دیگران و حس وظیفه شناسی کافی برای زدودن آن درد و رنج ها جهت آسودگی خاطرشان را دارند‌.فقط از طریق روش خود پسندی و خود محوری زندگی نمی کنند. با اعتماد و دوستی روابط سالم می سازند.به دیگران عشق ورزیده و ارزش و احترام می گذارند و همین خصیصه است که معمولا" آنها را به سمت موقعیت های مدیریتی ممتاز و روابط میان فردی موفقیت آمیز رهنمون می کند.برای اطرافیان خود وقت و انرژی می یابند. https://www.forbes.com

ترجمه و تلخیص:غریب واحدی پور

 

سخنی پند آموز

                         راهنمایی برای بیداری روحانی
او که خودش را یک رهبر بحساب می آورد باید قبل از اینکه دیگران را آموزش دهد به تربیت و آموزش خود بپردازد، و ابتدا با یک شیوه صحیح افکار و کردارش را تربیت کرده و آنها را با زبانش نوازش دهد.و کسی که معلم خویش است از معلم دیگران بودن بیشتر شایسته احترام است
                          امام علی(ع)

GUIDE TO
SPIRITUAL AWAKENING
He who considers himself a leader must train
himself before training others, and with a proper
method first educate their thoughts and deeds and
caressj2  them with his tongue. One who is his own
teacher is more worthy of respect than being a
teacher of others.
 Imam Ali (AS)                                          
   راهنمای بیداری روحانی
او که حرص و ولع را بعنوان شعار زندگی خود برمی گزیند مورد تنفر مردم قرار می گیرد،و او که محنت و اندوه خود را آشکار می کند،خود را نزد همه تحقیر می کند،و او که تحت کنترل زبان خویش است از منظر دیگران و خود هیچ ارزشی ندارد. امام علی(ع)
GUIDE TO SPIRITUAL AWAKENING He who adopts cupidity as motto in life will be disliked by people, and he who reveals his distress, abases himself before all, and he who is ruled by his tongue has no worth in his own eyes and those of others. Imam Ali (AS)               
 
اثربخش ترین رهبر کسی است که نیازهای روانی پیروان خود را رفع می کند.
                    دیوید اگیلوی پدر تبلیغات مدرن
 
 
 
 
من به آگهی نه بعنوان شکلی از هنر یا سرگرمی،بلکه بعنوان یک واسطه اطلاعات می نگرم.موقعی که یک آگهی می نویسم ،نمی خواهم به من بگوئید که آن را خلاقانه می بینید،می خواهم آن را خیلی جالب بدانید که محصول را بخرید. دیوید اگیلوی پدر تبلیغات مدرن
 
 
 
 
 
 اگر هر یک از ما کسانی را بکار گیریم که کوچکتر از ما هستند ،به یک شرکت کوتوله ها مبدل می شویم.اما اگر هر یک از ما کسانی را بکار گیریم که بزرگتر از ما هستند، شرکتی از غول ها خواهیم داشت‌.
                 "دیوید اگیلوی پدر تبلیغات مدرن"                          
                                                "راهنمای بیداری روحانی" 
   خدایا،مرا بهتر از خودم می شناسید و من خودم را بهتر از دیگران می شناسم.خدایا،جایگاه مرا رفیع تر از آنچه که دیگران تصور می کنند‌ گردانید،و گناهان مرا که دیگران از آنها مطلع نیستند ببخشائید،و ضعف هایم را بپوشانید. امام علی (ع)
 
 
 
 
 
" راهنمایی بیداری روحانی"
 
 
حسادت نامطبوع است؛و ترس یک علامت نقص و کاستی است.تهیدستی مرد هوشمند را در بحث و مشاجره لال می کند،و یک شخص نیازمند در زادگاه خود غریبه است. بیچارگی و نومیدی بلا ومصیبت بزرگی است؛پایمردی و بردباری شجاعت است؛پرهیز و امساک توانگری است،و دینداری و پارسائی یک زره فولادی است که بدن و روح را در مقابل گناهان حفاظت می کند. امام علی (ع)
راهنمای بیداری روحانی
از افزودن نگرانی سال خود به دغدغه روزانه تان بپرهیزید.رنج بردن از یک نگرانی روزانه کفایت می کند‌.اگر فقط یکسال از عمرتان باقی مانده باشد،بدانید که برای هر روز آن خداوند سهم جدیدی به شما ارزانی می کند،و اگر بیش از یکسال عمر نکنید،چرا نگران موضوعی باشید که مربوط به شما نیست؟هیچ کسی قادر نیست سهم شما را ببرد ،و هیچ کس نمی تواند اغفالتان کرده و سهم تان را برباید.آنچه که برای شما مقدر شده است در زمان مناسب به شما می رسد.
امام علی(ع)شاید هرگز بطور واقعی متوجه قدرت برتر خود نشده باشید،احتمالا" بخاطر اینکه ماهیتی است که هر روز بدون از حتی فکر کردن راجع به آن در کار از آن استفاده می کنید.فقط نمی دانستید که آن را چه بنامید.اما وجود دارد،و دیگران موقعی که جهت حفظ موقعیت لازم باشد  جهت بکار گرفتن قدرت برترتان به شما تکیه می کنند.
 
 
صد البته ,هنگامی جوانی با فاصله جغرافیایی بسیار دور برای خلاصی از وسوسه های درونی تحریک کننده برای خودکشی,دغدغه های خود را با من در میان می گذارد و بسیاری موارد دیگر باز همان حس بسیار ارزشمند تر از پاداش مادی روح وجانم را سیراب می سازد,در حالیکه همواره نیز ندایی از درون مرا مخاطب خود ساخته و می گوید که این همه جز به مدد "بهره غیبی"میسر نبوده و نیست!!
آرامش نمی تواند از ستایش,موقعیت بیرونی یا هر تعریف سنتی از موفقیت حاصل گردد.بلکه از درون فرد سرچشمه گرفته و زاییده صداقت,عشق و راستی است
کودکانی که بحد افراطی یا از طریق بمباران اسباب بازی یا حفاظت  در مقابل ناراحتی هیجانی مورد مراقبت قرار می ِگیرند در نوجوانی با احتمال بیشتری کسل,غمگین و بدگمان و غرغرو می شوندتحقیق بیانگر آن است که شما می توانید مزاج وخلق و خوی خود را به کودکانتان نه ضرورتا" از طریق ژن ها,بلکه از طریق رفتار و سبک کودک پرورانه خود انتقال دهید
روزانه پس از کار جهت شارژ مجدد ذهنی برای روز بعد به زمانی برای جدا شدن از کارنیاز داریم.بنابراین,سعی کنید خط روشنی بین زمان کار و زمان شخصی برای کاستن از نگرانی های مربوط به شغل ایجاد کنید
سعی کن آنقدر کامل باشی
که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران،
گرفتن خودت از آنها باشد...!
 
 
 
 پائولو کوئیلو
 
Victor Hugo said,"Short as life is,we make it shorter still by the careless waste of time"
ویکتور هوگو گفت,زندگی کوتاه هست,با این وجود ما بی دقتی در اتلاف وقت آن را کوتاه تر می کنیم
یادداشت اینشتین که متجاوز از 100سال قبل در هتلی در ترکیه بجای انعام به پیش خدمت داد و پیش بینی کرد که روزی ارزش آن بمراتب بیش از ارزش یک انعام معمولی است.جالب است بدانید که اخیرا" 1.3میلیون دلار بفروش رفت:
A calm and humble life will bring more happiness than the pursuit of success and the constant restlessness that comes with it
یک زندگی آرام و محقر شادی بیشتری از تلاش برای موفقیت و بیقراری مستمر تؤام با آن در پی دارد
ENGLISH PROVERB
The way to a man's heart is through his stomach
ضرب المثل انگلیسی
راه قلب یک مرد از شکم او می گذرد
 ....به جای این‌که از هیچ نتیجه‌گیری کنید یا در ذهن خود حدس بزنید چه اتفاقی افتاده، یک لحظه صبر کنید. یک نفس عمیق بکشید و جلوی قضاوتی که از درونتان می‌جوشد را بگیرید. در مورد نتایج سخت‌گیر باشید و در مورد فرد، سهل‌گیر
No matter how old you are,you always want your mother's love and acceptance.I guess I'm hoping one day I'll get it back
Hilary Grossman
مهم نیست که چند سال دارید,همیشه محتاج عشق و پذیرش مادر هستید,حدس می زنم که روزی دوباره آن را بدست خواهم آورد
 
You cannot create experience.You must undergo it.
Albert Camus
تجربه را نمی توانید خلق کنید,باید آن را تحمل کنید
طلایی ترین بخش سخنان روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل
 
سفیران ما،شاعران و عارفان و حکیمان‌مان هستند ما با حافظ جهان  رافتح کرده ایم چه نیازی دیگر،به فتح جدید داریم
 
 
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 
There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
 
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
 
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید
Last week,Masoud Nikdel,an Iranian artist,covered himself in mud and sat motionless on the stairways of Milad Tower for three hours to show his worries about water crisis
نوشته فوق زیر نویس عکس آغشته به شل و گل مسعود نیکدل هنر پیشه کشورمان در صفحه اجتماعی 28سپتامبر 2015روزنامه تهران تایمز است که برای نشان دادن دغدغه های خود برای بحران آب با این وضعیت به مدت3ساعت همانند مجسمه بر روی پلکان برج میلاد و در معرض دید عموم نشست
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید.
 
Nothing is softer or more flexible than water,yet nothing can resist it
Lao Tzu
هیچ چیزی نرم تر یا قابل انعطاف تر از آب نیست,با این وجود هیچ چیزی نیز قادر به مقاومت در برابر آن نیست
ذهن های بزرگ به ایده ها,ذهن های متوسط به رویدادها و ذهن های ضعیف به دیگران می اندیشند
People tend to forget their duties but remember their rights
Indira Gandhi
مردم تمایل دارند که وظایف خود را فراموش کنند اما حقوق شان را بخاطر آورند.
Wise men speak because they have something to say;Fools because they have to say something
Plato
عاقلان سخن می گویند چون سخنی برای گفتن دارند;نادانان سخن می گویند برای اینکه حرفی زده باشند
 
How wrong is it for a woman to expect the man to build the world she wants,rather than to create it herself
Virginia Woolf
چقدر اشتباه است که زنی بجای اینکه دنیای مطلوبش را خودش خلق کند,از مردی انتظار داشته باشد که آن را  برای او بسازد
Kindness is the language which the deaf can hear and the blind can see.
Mark Twain
مهربانی زبانی است که کر می شنود و کور می بیند.

A man who stands for nothing will fall for anything
Malcolm X
مردی که هیچ عقیده ای ندارد برای هر چیزی شخصیت خود را تنزل می دهد
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination
Albert Einstein
علامت واقعی هوش دانش نیست,بلکه تخیل است
A developed country is not a place where the poor have cars,It's where the rich use
public transportation
"Gustavo Peter,the mayor of Bogota in Colombia"
کشور توسعه یافته جائی نیست که فقرایش خودرو دارند ,بلکه جائی است که ثروتمندانش از وسیله نقلیه عمومی استفاده می کنند
 كسي كه قدرت را با پول بخرد عدالت را هم به پول ميفروشد 
قدرت باد آورده آثار مخرب تري از ثروت باد آورده دارد . 
 
"شادروان دكتر ناصر كاتوزيان
پدر علم حقوق ایران"
نگاه طعمه ای به مسئولیت که در واقع یک امانت است برای رسیدن به ثروت و امتیازات خاص موجب کوچک و حقیر شمردن فرد می شود.
"رهبرمعظم انقلاب"
Choose a job you love,and you will never have to work a day in your life
 
Confucius
"شغلی را که دوست داری انتخاب کن,در آن صورت در تمام عمر خود حتی یک روز مجبور به کار کردن نیستی"

I don't believe in love at first sight because my mother started loving me before seeing

me

Luffina Lourduraj

"من عاشق شدن در نگاه اول را باور ندارم زیرا مادرم عشق ورزیدن به مرا قبل از دیدنم آغاز کرد."

تنها راه جلوگیری از انتقاد,هیچ کاری انجام ندادن,هیچ چیزی نگفتن و هیچ کسی نبودن است."ارسطو"

بهترین آمادگی برای فردا  حداکثر تلاش و بهترین عملکرد امروز است.

در هوای ابری دیگران رنگین کمان باشید

 زندگی را جدی نگیرید.زیرا از آن زنده بیرون نمی آیید.

25درصد زندگی اتفاقات  و 75درصد  آن عکس العمل به این اتفاقات است.