پاسخ مدبرانه به افراد فضول

Print
         
ما همه بطرز بی سابقه ای در معرض پرسش های گستاخانه ای قرار گرفته ایم.اگر چه هر فردی گاهگاهی اشتباه می کند,اما برخی افراد فضول تمایل دارند که همیشه سخنان آزار دهنده بر زبان آورند یا برخی خطاها را مرتکب شوند.امکان دارد سؤال را جواب دهید و به موضوع دیگری بپردازید,اما نباید چنین کاری کنید.
1-مطابق با باورهای خود رفتار کنید
این افراد اغلب مطلع نیستند که در حال بروز آداب بد هستند,اما حتی اگر می دانند که چه کاری انجام می دهند,نباید هرگز به روش بدی به مقابله به مثل با آنها برخیزید.به خودتان بستگی دارد که بخواهید جواب بدهید یا ندهید,یا آنها را نادیده بگیرید,و یا اینکه بپرسید که چرا موضوع هر چه که هست آنها نیاز دارند که آن را بدانند.جواب متقابل شما باید با لحنی ملایم و با لبخند بیان شود.اگر امکان پذیر باشد,برای نرم تر کردن پاسخ خود از شوخ طبعی بهره بگیرید و سپس موضوع را تغییر دهید.
2-آماده باشید
برای اوقاتی که بواسطه مورد استنطاق قرار گرفتن توسط یک فرد بی ادب خود را در وضعیت مشکلی می یابید. نیاز دارید خودتان را به برخی سؤالات مسلح کنید که به فرد بی ادب امکان می دهند که خشن بودن سؤالات را ملاحظه کنند.چندین روش برای برخورد با این افراد وجود دارد:با جوابی که آنها انتظار دارند ,با جواب طعنه آمیز,یا به روشی که به آنها امکان  دهد تا دریابند که شما با پرسیدن چنین سؤالی آنها را بی نزاکت تصور می کنید. 
3-مرزها را تنظیم کنید
سؤالات خشن معینی با احتمال بیشتری نسبت به سایر سؤالات بیشتر تکرار می شوند.قبل از اینکه از خانه بیرون بروید تصمیم بگیرید که رفتارهای خوب را حفظ کنید و آن شخص فضول نباشید.اگر طرف گیرنده هستید,با جواب هایی مهیا شوید که به شخص دیگر امکان می دهید دریابد که او را فضول فرض می کنید,البته با رفتاری که تا حد ممکن خود را با وقار و آرام نشان می دهید.
اگر بچه دارید به آنها یاد دهید که سؤالاتی را نپرسند,اکثر بچه ها بطور طبیعی کنجکاو هستند,بنابراین آنها را به سمت مکالمات مناسب تر هدایت کنید.
4-چقدر پول در می آورید
این سؤال راجع به پول کاملا" عمومی است,حتی اگر چه برای پرسیدن فضولی و بی نزاکتی تلقی می شود.چندین گزینه برای چگونگی پرداختن به آن وجود دارد.جواب به این سؤال برای یک همکار یا شخصی که در هواپیما کنار شما نشسته است متفاوت خواهد بود.
ساده ترین جواب این است که بگوئید هرگز راجع به پول با هیچ فردی بجز شریک زندگی خود بحث نمی کنید.اکثر افراد این جواب را می پذیرند,اما دیگرانی که خیلی گستاخ هستند ممکن است برای گرفتن جواب فشار بیاورند یا توهین کنند.فریب آنها را نخورید.
روش دیگر امکان دارد جواب دادن بصورت طعنه آمیز باشد,"بقدر کافی برای پرداخت صورتحساب ها و یک کمی سرگرمی,"یا"اصلا" برای هر کاری که دوست دارم کفایت نمی کند.شما چطور؟"
5-چقدر برای آن خانه پرداختید؟
این سؤال پولی دیگری است که شایسته جواب نیست.لکن,بعنوان یک فرد مؤدب باید پاسخی اینگونه بدهید,"من قیمت معمول بازار برای خانه های محله را پرداختم.آنقدر خانه راحتی است که بمجرد قدم گذاشتن درون آن احساس آرامش کردم."بسرعت موضوع را تغییر دهید تا به آن فرد بفهمانید که در حال اتمام بحث در خصوص قیمت های خانه هستید.
6-آیا هنوز مجرد هستید
خیلی از زنان و مردان مجرد در سال های مانده به سی سالگی و پس از آن این سؤال را شنیده اند.این سؤالی است که توسط بستگان خوش نیت و دوستان نزدیک برای شاد کردن فرد پرسیده می شود.ولی پرسیدن بیش از حد آن به هر چیزی بجز شادی منتهی می گردد.
اگر هنوز مجرد هستید به آن شخص بگوئید که کسی را برای گذران عمر با او نیافته ام,اما هر زمانی که ازدواج کردید,به هر کسی که نیاز است خبر دهید.
7-آیا دچار اضافه وزن یا کاهش وزن شده اید؟
اگر شخص فضول راجع به تغییر وزنتان بپرسد,احتمالا" موضوع آشکار است و سؤال از چند پوند یا بیشتر اضافه وزن و یاکاهش وزن است.موقعی فردی دقیقا" وارد این حوزه شده و اظهار نظر خیلی آزار دهنده ای می کند,لبخند بزنید و بگوئید,"من احساس خوشحالی می کنم.شما چطور؟"باید این حقیقت را عیان سازید که نمی خواهید با جواب به سؤال گستاخانه ارزش بدهید.
(Source:thespruce.com)
ترجمه و تلخیص:غریب واحدی پور
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سخنی پند آموز

                                              "راهنمای بیداری روحانی" 
   خدایا،مرا بهتر از خودم می شناسید و من خودم را بهتر از دیگران می شناسم.خدایا،جایگاه مرا رفیع تر از آنچه که دیگران تصور می کنند‌ گردانید،و گناهان مرا که دیگران از آنها مطلع نیستند ببخشائید،و ضعف هایم را بپوشانید. امام علی (ع)
 
 
 
 
 
" راهنمایی بیداری روحانی"
 
 
حسادت نامطبوع است؛و ترس یک علامت نقص و کاستی است.تهیدستی مرد هوشمند را در بحث و مشاجره لال می کند،و یک شخص نیازمند در زادگاه خود غریبه است. بیچارگی و نومیدی بلا ومصیبت بزرگی است؛پایمردی و بردباری شجاعت است؛پرهیز و امساک توانگری است،و دینداری و پارسائی یک زره فولادی است که بدن و روح را در مقابل گناهان حفاظت می کند. امام علی (ع)
راهنمای بیداری روحانی
از افزودن نگرانی سال خود به دغدغه روزانه تان بپرهیزید.رنج بردن از یک نگرانی روزانه کفایت می کند‌.اگر فقط یکسال از عمرتان باقی مانده باشد،بدانید که برای هر روز آن خداوند سهم جدیدی به شما ارزانی می کند،و اگر بیش از یکسال عمر نکنید،چرا نگران موضوعی باشید که مربوط به شما نیست؟هیچ کسی قادر نیست سهم شما را ببرد ،و هیچ کس نمی تواند اغفالتان کرده و سهم تان را برباید.آنچه که برای شما مقدر شده است در زمان مناسب به شما می رسد.
امام علی(ع)شاید هرگز بطور واقعی متوجه قدرت برتر خود نشده باشید،احتمالا" بخاطر اینکه ماهیتی است که هر روز بدون از حتی فکر کردن راجع به آن در کار از آن استفاده می کنید.فقط نمی دانستید که آن را چه بنامید.اما وجود دارد،و دیگران موقعی که جهت حفظ موقعیت لازم باشد  جهت بکار گرفتن قدرت برترتان به شما تکیه می کنند.
 
 
صد البته ,هنگامی جوانی با فاصله جغرافیایی بسیار دور برای خلاصی از وسوسه های درونی تحریک کننده برای خودکشی,دغدغه های خود را با من در میان می گذارد و بسیاری موارد دیگر باز همان حس بسیار ارزشمند تر از پاداش مادی روح وجانم را سیراب می سازد,در حالیکه همواره نیز ندایی از درون مرا مخاطب خود ساخته و می گوید که این همه جز به مدد "بهره غیبی"میسر نبوده و نیست!!
آرامش نمی تواند از ستایش,موقعیت بیرونی یا هر تعریف سنتی از موفقیت حاصل گردد.بلکه از درون فرد سرچشمه گرفته و زاییده صداقت,عشق و راستی است
کودکانی که بحد افراطی یا از طریق بمباران اسباب بازی یا حفاظت  در مقابل ناراحتی هیجانی مورد مراقبت قرار می ِگیرند در نوجوانی با احتمال بیشتری کسل,غمگین و بدگمان و غرغرو می شوندتحقیق بیانگر آن است که شما می توانید مزاج وخلق و خوی خود را به کودکانتان نه ضرورتا" از طریق ژن ها,بلکه از طریق رفتار و سبک کودک پرورانه خود انتقال دهید
روزانه پس از کار جهت شارژ مجدد ذهنی برای روز بعد به زمانی برای جدا شدن از کارنیاز داریم.بنابراین,سعی کنید خط روشنی بین زمان کار و زمان شخصی برای کاستن از نگرانی های مربوط به شغل ایجاد کنید
سعی کن آنقدر کامل باشی
که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران،
گرفتن خودت از آنها باشد...!
 
 
 
 پائولو کوئیلو
 
Victor Hugo said,"Short as life is,we make it shorter still by the careless waste of time"
ویکتور هوگو گفت,زندگی کوتاه هست,با این وجود ما بی دقتی در اتلاف وقت آن را کوتاه تر می کنیم
یادداشت اینشتین که متجاوز از 100سال قبل در هتلی در ترکیه بجای انعام به پیش خدمت داد و پیش بینی کرد که روزی ارزش آن بمراتب بیش از ارزش یک انعام معمولی است.جالب است بدانید که اخیرا" 1.3میلیون دلار بفروش رفت:
A calm and humble life will bring more happiness than the pursuit of success and the constant restlessness that comes with it
یک زندگی آرام و محقر شادی بیشتری از تلاش برای موفقیت و بیقراری مستمر تؤام با آن در پی دارد
ENGLISH PROVERB
The way to a man's heart is through his stomach
ضرب المثل انگلیسی
راه قلب یک مرد از شکم او می گذرد
 ....به جای این‌که از هیچ نتیجه‌گیری کنید یا در ذهن خود حدس بزنید چه اتفاقی افتاده، یک لحظه صبر کنید. یک نفس عمیق بکشید و جلوی قضاوتی که از درونتان می‌جوشد را بگیرید. در مورد نتایج سخت‌گیر باشید و در مورد فرد، سهل‌گیر
No matter how old you are,you always want your mother's love and acceptance.I guess I'm hoping one day I'll get it back
Hilary Grossman
مهم نیست که چند سال دارید,همیشه محتاج عشق و پذیرش مادر هستید,حدس می زنم که روزی دوباره آن را بدست خواهم آورد
 
You cannot create experience.You must undergo it.
Albert Camus
تجربه را نمی توانید خلق کنید,باید آن را تحمل کنید
طلایی ترین بخش سخنان روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل
 
سفیران ما،شاعران و عارفان و حکیمان‌مان هستند ما با حافظ جهان  رافتح کرده ایم چه نیازی دیگر،به فتح جدید داریم
 
 
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 
There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
 
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
 
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید
Last week,Masoud Nikdel,an Iranian artist,covered himself in mud and sat motionless on the stairways of Milad Tower for three hours to show his worries about water crisis
نوشته فوق زیر نویس عکس آغشته به شل و گل مسعود نیکدل هنر پیشه کشورمان در صفحه اجتماعی 28سپتامبر 2015روزنامه تهران تایمز است که برای نشان دادن دغدغه های خود برای بحران آب با این وضعیت به مدت3ساعت همانند مجسمه بر روی پلکان برج میلاد و در معرض دید عموم نشست
If you want to shine like a sun,first burn like a sun
A.PJ.Abdul Kalam
اگر می خواهید همانند یک خورشید بدرخشید,ابتدا مانند یک خورشید بسوزید
 There is no greater heaven the heart of a loving mother
Bangambiki Habyarimana
هیچ بهشتی بزرگتر از قلب یک مادر مهربان نیست
We must take sides.Neutrality help the oppressor,never the victim.Silence encourages the tormentor ,never the tormented
Elie Wiesel
ماباید جبهه گیری کنیم.بی تفاوتی کمک به ظالم است و هر گز به نفع قربانی نیست.سکوت عذاب دهنده را تشویق می کند و هرگز به نفع عذاب دیده نیست
If you tell the truth,you don't have to remember anything
Mark Twain
اگر حقیقت را بگوئید,مجبور نیستید که چیزی را بخاطر آورید.
 
Nothing is softer or more flexible than water,yet nothing can resist it
Lao Tzu
هیچ چیزی نرم تر یا قابل انعطاف تر از آب نیست,با این وجود هیچ چیزی نیز قادر به مقاومت در برابر آن نیست
ذهن های بزرگ به ایده ها,ذهن های متوسط به رویدادها و ذهن های ضعیف به دیگران می اندیشند
People tend to forget their duties but remember their rights
Indira Gandhi
مردم تمایل دارند که وظایف خود را فراموش کنند اما حقوق شان را بخاطر آورند.
Wise men speak because they have something to say;Fools because they have to say something
Plato
عاقلان سخن می گویند چون سخنی برای گفتن دارند;نادانان سخن می گویند برای اینکه حرفی زده باشند
 
How wrong is it for a woman to expect the man to build the world she wants,rather than to create it herself
Virginia Woolf
چقدر اشتباه است که زنی بجای اینکه دنیای مطلوبش را خودش خلق کند,از مردی انتظار داشته باشد که آن را  برای او بسازد
Kindness is the language which the deaf can hear and the blind can see.
Mark Twain
مهربانی زبانی است که کر می شنود و کور می بیند.

A man who stands for nothing will fall for anything
Malcolm X
مردی که هیچ عقیده ای ندارد برای هر چیزی شخصیت خود را تنزل می دهد
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination
Albert Einstein
علامت واقعی هوش دانش نیست,بلکه تخیل است
A developed country is not a place where the poor have cars,It's where the rich use
public transportation
"Gustavo Peter,the mayor of Bogota in Colombia"
کشور توسعه یافته جائی نیست که فقرایش خودرو دارند ,بلکه جائی است که ثروتمندانش از وسیله نقلیه عمومی استفاده می کنند
 كسي كه قدرت را با پول بخرد عدالت را هم به پول ميفروشد 
قدرت باد آورده آثار مخرب تري از ثروت باد آورده دارد . 
 
"شادروان دكتر ناصر كاتوزيان
پدر علم حقوق ایران"
نگاه طعمه ای به مسئولیت که در واقع یک امانت است برای رسیدن به ثروت و امتیازات خاص موجب کوچک و حقیر شمردن فرد می شود.
"رهبرمعظم انقلاب"
Choose a job you love,and you will never have to work a day in your life
 
Confucius
"شغلی را که دوست داری انتخاب کن,در آن صورت در تمام عمر خود حتی یک روز مجبور به کار کردن نیستی"

I don't believe in love at first sight because my mother started loving me before seeing

me

Luffina Lourduraj

"من عاشق شدن در نگاه اول را باور ندارم زیرا مادرم عشق ورزیدن به مرا قبل از دیدنم آغاز کرد."

تنها راه جلوگیری از انتقاد,هیچ کاری انجام ندادن,هیچ چیزی نگفتن و هیچ کسی نبودن است."ارسطو"

بهترین آمادگی برای فردا  حداکثر تلاش و بهترین عملکرد امروز است.

در هوای ابری دیگران رنگین کمان باشید

 زندگی را جدی نگیرید.زیرا از آن زنده بیرون نمی آیید.

25درصد زندگی اتفاقات  و 75درصد  آن عکس العمل به این اتفاقات است.